Skocz do zawartości
Bodzi3k

Nota w programie memtest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam MSI Z97 G45 Gaming którą kupiłem 2 tygodnie temu oraz pamięci 2x8gb 2400mhz G.Skill Ripjawx kupione we wtorek nowe ze sklepu. Podczas grania w bf5 a nawet dzisiaj przy nagrywaniu bootowalnego pendrive pojawił mi się błąd że pamięć nie może byc read. Odpaliłem memtest i przeszedł cykl bez błędów, jednak po pierwszym teście wyskoczyła nota "RAM may be vulnerable to high frequency row hammer bit flips" ktoś się z tym spotkał? Pamięci pracują na profilu xmp 2400mhz oraz płyta obsługuje do 3200mhz OC. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten memtest na pendrive mi pokazywał dziwne błędy kiedy miałem go wpiętego pod usb 3.0. Przy usb 2.0 działało mi poprawnie. Tak czy siak teraz korzystam z tej wersji pod windowsa KLIK Odpalasz go tyle razy ile masz wątków. Mój i7 ma 12 więc ja odpalam na raz 12 memtest z linka. Ram rozdzielam tak żeby zostało tylko na bufor systemu. W moim przypadku 2x8gb 12xmemtest daję 1050. Jakbyś miał jakieś problemu wal do tego tematu KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro odpale jeszcze z rana ostatni raz tego z pendrive i tak cykl trwa tylko 3h, a później ogarnę Twój sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi też na tym memtest z pendrive raz przechodzi test poprawnie, następnym razem pojawia się błąd w teście 7. Nie wiem o co chodzi, nowe pamięci są uszkodzone? Jak tak to je odsyłam korzystając z 14 dniowego zwrotu. Poza tym wyczytałem też że memtest sprawdza też procesor i płyte główną więc być może moje oc procka nie jest stabline dla niego i dlatego te błędy. Testuje ten pod windows i ustawiłem 8x1900 ponieważ mam 8 wątków oraz 16gb ram. Program odpalony 8 razy i już 50% bez błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba po 130% wyskoczył mi błąd że program został zamknięty z powodu napotkania błędu, siedem pozostałych działało ale je wyłączyłem. Teraz już nie wiem co zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość wymień na "G.SKILL 16GB 2400MHz TridentX CL10 (2x8GB)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nowe pamięci ze sklepu są uszkodzone? Bo nie mam żadnych blue screanów czy coś podczas obciążenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba po 130% wyskoczył mi błąd że program został zamknięty z powodu napotkania błędu, siedem pozostałych działało ale je wyłączyłem. Teraz już nie wiem co zrobić :D

 

Jak HCI wywala błąd już w okolicach 100 % to kości są dość mocno niestabilne. A jak Memtest86, który stosowałeś wcześniej też o dziwo coś znalazł - nie jest dobrze i praca na tym komputerze może zostać albo uszkodzona, albo przerwana w dowolnym momencie.

 

Pamięci niekoniecznie są trzaśnięte. Po prostu profil XMP może nie działać poprawnie i trzeba go ręcznie poprawić.

 

 

Osobiście sprawdziłbym to albo dając pamięci na stock i testując w HCI do 1000 % przy 90 % pokryciu pamięci, albo podwyższyłbym CL z 11 na 12 i wykonał test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak HCI wywala błąd już w okolicach 100 % to kości są dość mocno niestabilne. A jak Memtest86, który stosowałeś wcześniej też o dziwo coś znalazł - nie jest dobrze i praca na tym komputerze może zostać albo uszkodzona, albo przerwana w dowolnym momencie.

 

Pamięci niekoniecznie są trzaśnięte. Po prostu profil XMP może nie działać poprawnie i trzeba go ręcznie poprawić.

 

 

Osobiście sprawdziłbym to albo dając pamięci na stock i testując w HCI do 1000 % przy 90 % pokryciu pamięci, albo podwyższyłbym CL z 11 na 12 i wykonał test.

To chyba mam jasność. Ja głupi ustawiłem 100% użycia pamięci przez 8 odpaleń programu przez co wysypał się po 130%, bo w menadzerze zadan była wykorzystana cała pamięć a nie jak się zaleca zostawienie czegoś na system..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nie powinien się wysypać. Zostawia się parę % wolnej pamięci, żeby program nie testował pliku stronicowania. Ergo - nie jeździł już po dysku twardym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał uważnie mój pierwszy post to byś zostawił na system. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...