Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Indżynier

Popsuty mikrofon w telefonie co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że najłatwiej byłoby go oddać do naprawy, ale boję się, że trafię na jakiegoś partacza, który zrobi to w taki sposób, że stracę dane z tego telefonu. Może jest jakiś inny sposób, da się do telefonu podłączyć jakiś zewnętrzny mikrofon? Słyszałem też o TalkBand, ale to jest chyba zwykły zestaw słuchawkowy, więc nie najwygodniejsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz oddać co naprawy to kup nowy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz oddać co naprawy to kup nowy telefon.

 

ale na tym telefonie mam ważne dane jak sms'y, zdjęcia, filmy (i niektóre aplikacje), których nie chciałbym stracić (najbardziej zależy mi na sms'ach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie przeniesiesz na nowy. Da się.

A tak w pełni powaznie, to dziwię się, czemu nie chcesz oddać telefonu do naprawy. Korzystanie z zewnętrznego mikrofonu jest upiedliwe. Będziesz miał non stop go ze sobą? Ogólnie nie ogarniam koncepcji.

 

Jak oddasz do pewnego serwisu to powinni naprawić tak, że nie będzie śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie pytać, co naprawdę masz na tym telefonie, że boisz się go do serwisu zanieść...

Zrób kopię zapasową danych, wyczyść go, zanieś do serwisu i przywróć dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie przeniesiesz na nowy. Da się.

A tak w pełni powaznie, to dziwię się, czemu nie chcesz oddać telefonu do naprawy. Korzystanie z zewnętrznego mikrofonu jest upiedliwe. Będziesz miał non stop go ze sobą? Ogólnie nie ogarniam koncepcji.

 

Jak oddasz do pewnego serwisu to powinni naprawić tak, że nie będzie śladu.

 

 

Wolę nie pytać, co naprawdę masz na tym telefonie, że boisz się go do serwisu zanieść...

Zrób kopię zapasową danych, wyczyść go, zanieś do serwisu i przywróć dane.

 

Jakim programem kopię zapasową żebym mógł wgrać ją i odzyskać wszystkie sms'y, kontakty, rejestr połączeń, aplikacje gdyby telefon się popsuł? I jeszcze pozostaje kwestia ile taka naprawa by mnie kosztowała, bo jeżeli więcej niż 150 zł to nie wiem czy się opłaca w ogóle.

 

Ja znalazłem takie mikrofony zewnętrzne (małych rozmiarów) ten za 100 zł -> https://allegro.pl/oferta/mikrofon-boya-by-a100-do-iphone-ipad-ipod-7972169471?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Fotografia&ev_adgr=Akcesoria+fotograficzne&gclid=CjwKCAjwkcblBRB_EiwAFmfyy00ebRwfT7nrOmEsFxeGv42MDG3b8RqQxNi-Er68hxRXNJoR7CCIgRoC5NMQAvD_BwE , a ten za 200 zł -> https://www.cyfrowe.pl/smartfony-tablety/rode-videomic-me.html nie wiem czy da się ustawić te mikrofony równolegle do telefonu, ale jeśli tak to mógłbym go mieć nawet na stałe przymocowanego, bo nie są za duże i do kieszeni bym je upchnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to telefon? Normalnie to synchronizujesz dane na koncie swoim ma starym telefonie, logujesz się na swoje konto na nowym i znów synchronizujesz. Albo przez komputer, zgrywasz wszystko ma niego za pomocą dedykowanego programu i wszystko później wygrywasz na nowy telefon. Do sms są apki różne. Poszukaj na forum, było niejednokrotnie.

 

Ale weź idź do serwisu i zapytaj się o koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to telefon? Normalnie to synchronizujesz dane na koncie swoim ma starym telefonie, logujesz się na swoje konto na nowym i znów synchronizujesz. Albo przez komputer, zgrywasz wszystko ma niego za pomocą dedykowanego programu i wszystko później wygrywasz na nowy telefon. Do sms są apki różne. Poszukaj na forum, było niejednokrotnie.

 

Ale weź idź do serwisu i zapytaj się o koszty

 

Xiaomi Redmi 3S nie znam takiego programu, wcześniej miałem Iphone'a 4S to miałem jakiś program do tego, ale na Xiaomi chyba nie ma, żeby zgrać sobie na komputer i wgrać na nowy telefon, SMS'y mam zgrane programem SMS Backup & Restore na telefon na Google Drive'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...