Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość kotopsokot

RX 570 - piszczące cewki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kotopsokot

Witam,

sprzedałem kartę RX570 Asus Strix. Karta jest jeszcze na ponad 2-letniej gwarancji.

Kupujący skontaktował się ze mną, że cewki na karcie bardzo mocno piszczą ("aż nie da się wytrzymać").

U mnie jednak cewki nigdy nie piszczały, a grałem przez ten czas jak ją miałem w kilka gier (Portal 2, Overwatch, Hearthstone i kilka godzin w Wiedźmin 3 i GTA5 - wszystko na maksymalnych lub bardzo wysokich ustawieniach). Wydaje mi się, że jednak zawsze miałem włączoną opcję w panelu ustawień AMD "Enhanced Sync". Pamiętam jednak, że raz w grze Overwatch chciałem sprawdzić FPS bez synchronizacji i chyba miałem wtedy ok. 150FPS - karta nie piszczała.

Czy może to być przyczyną że u mnie nigdy nie piszczały? Może to być kwestia jakichś ustawień płyty głównej lub zasilacza u kupca karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość przypadków "piszczenia" to wina zasilacza. Niech kupujący podłączy pod lepszy/inny zasilacz i mu przestanie piszczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość przypadków "piszczenia" to wina zasilacza. Niech kupujący podłączy pod lepszy/inny zasilacz i mu przestanie piszczeć

to samo miałem napisać.

 

Nawet zasilacz "bieda 80 plus" da radę. Jak podpiął to po jakiegoś no name to może być problem, jednak 570 trochę prądu ciągnie. Ja bym zapytał o zasilacz jakiego używa.

ps: zawsze to jednak może też być bujda z tym piszczeniem tylko nie podoba się np chłodzenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość przypadków "piszczenia" to wina zasilacza. Niech kupujący podłączy pod lepszy/inny zasilacz i mu przestanie piszczeć

 

Jeżeli karta piszczy to jest to wina karty i tyle a nie zasilacza.. czasem może się zdarzyć że po wymianie na inny faktycznie karta będzie cichsza, ale nie pisz że w większości to pomaga ;)

 

Moje 3 karty które testowałem + miałem jeszcze kilka kart z serii pascal

 

 

Jeżeli karta piszczała to bez róznicy jaki zasilacz podpinałem - testowałem na zasilaczach evga, seasonic, crosair - ba nawet nie raz zmieniałem cała platformę i w żadnym z moich przypadków karta, która piszczała nie była cichsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a u mnie było na odwrót. Na jednym zasilaczu piszczały mi dwie karty, jedną sprzedałem i kupujący odpisał że u niego nie piszczy. Druga która sobie zostawiłem, też się uspokoiła po wymianie zasilacza na SF450. Tym bardziej że autor napisał że u niego karta nie piszczała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotopsokot

Kupujący ma chyba zasilacz XFX Core 550W (taki jest w sygnaturce). Ja mam Bequiet Purepower L8 430W, więc mój niby słabszy.

U mnie nie piszczała, ale może z powodu włączonej synchronizacji pionowej i innych gier (nie grałem dużo i tylko w te gry z 1 postu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...