Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

User404

Windows 10 widzi dużo więcej zajętego miejsca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie.

 

Mam na dysku zainstalowane dwa programy, których wielkość łączna to ~80GB, natomiast Windows widzi, że zajęte na dysku jest ponad 142GB.

 

Sprawdzałem WinDirStatem, który pokazuje również ~80GB, żadnych plików ukrytych nie mam (sprawdzałem), oczyszczanie dysku zrobione. Ręcznie w Eksploratorze Plików sprawdzałem i wyszło to samo.

 

Coś jeszcze mogę zrobić? Bardzo potrzebuje te ~60GB które system sam sobie zapełnił, ale nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plików ukrytych powinieneś mieć całkiem sporo. Windows i inne programy tworzą ich masę. Są niezbędne do działania systemu i programów, a są ukryte właśnie dlatego, żebyś ich nie popsuł.

 

Jeśli chcesz zwolnić zarezerwowane miejsce, ustaw sobie mniejszy plik stronicowania, wyłącz hibernację, zmniejsz ilość miejsca zarezerwowanego dla funkcji przywracania systemu i zrób dokładne czyszczenie zaawansowanym programem do usuwania roboków wszelewiako rozmaitych, na przykład privazer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus oczyszczanie dysku,usuwanie plików które usunie pozostałości po win update,usunięcie starych punktów przywracania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...