Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reflexboy

Kogo bardziej wspiera Linux?Zakup płyty głównej:AMD,Intel.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam płytę Gigabyte GA-H61M-DS2H.Płyta do nie dawna była sprawna.

Fakt miała pogięte nóżki podstawki procesora.Ale sobie z tym poradziłem.Długo się nią nie nacieszyłem.Bo dokupiłem kość RAM na drugi slot.

Można powiedzieć że następnego ranka płytę nie dało się w ogóle włączyć.Na elektroda.pl proszę aby ktoś pomógłmi ją naprawić.Wielu chętnych nie ma...

Teraz nie wiem czy mam ją naprawiać.Bo według olx-a płyta jest warta 300zł.Szkoda tej kasy...

W tym momęcie mam do Was pytanie...

Czy Linux bardziej wspiera AMD czy też Intela(w sęsie po równo).Oczywiście intela po równo.Czy też to jest bez różnicy?Bo jestem bardziej użytkownikiem linuxa...

Jest mniej prądo żerny-Lubuntu

Ale mam legalnego Windowsa 10 z kluczem.

A ten Lubuntu wykożystuje też na laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęsie że jak ? :E

 

czy amd czy intel, obie wspieraja linuxa. A ta płyta nowa kosztowala pi razy drzwi 170zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmyliło mnie opisywanie.Dla przykładu:

 

Zał.1

 

To tak by wyglądało...Kupuj platformę AMD i lepiej na tym wyjdziesz.

post-559064-1555185659581_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jest, ktos pewnie to wytlumaczy dlaczego. Ale glownie masz do wyblru 32 lub 64 bitowy, a to intel czy amd to wsio ryba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno - będzie działać. Pod biurkiem stoi serwer na Intelu (Xeon E5540) i desktop na AMD (Rysiek 2700X). Na jednym Centos, na drugim Ubuntu. Nie gryzą się ;)

A co do oznaczeń i386/i686 (32bit) czy amd64/x86_64/EM64T (64bit) to tak się przyjęło i w zasadzie nic to nie znaczy dla przeciętnego linuksiarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...