Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

danio21b

Samsung Galaxy S10e vs Huawei P30

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

Zastanawiam się nad kupnem telefonu. Chcę wybrać pomiędzy Samsung Galaxy S10e, a Huawei P30. Który telefon wybrać, który bardziej opłaca się kupić? Z góry dzięki za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca to się pewnie bardziej zakup Samsunga bo jest szansa że będzie wolniej tracił na wartości aczkolwiek p30 to całkiem fajna propozycja także. Gdybym miał wybierać na szybko kierował bym się w stronę s10e ze względu na wymiary i z ciekawości do one ui. Ale gdybym stał przed wyborem to najpierw przeczytał bym cały internet odnośnie tych dwóch modeli. Może ktoś miał z nimi kontakt i się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P30 = Nano Memory Card

S10e = microSD

NMC nie jest kompatybilne z microSD.

 

P30 = Zwykła + Szerokokątna + Teleobiektyw

S10e = Zwykła + Szerokokątna

 

P30 = 3640mAh

S10e = 3100mAh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huawei ma wiekszy ekran i prawdopodobnie bardziej pradozerny procesor, znalazlbym porownanie na YT apropos SOTu

osobiscie poszedlbym w s10e ze wzgledu na wielkosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ci juz pomoge z twoimi ,,domysłami" P30 na baterii trzyma lepiej o jakies 2 godziny :D nawet nie wiesz co mowisz. Kirin 980 to przy tych exynosach demon oszczedzania baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym w telefonie najbardziej Ci zależy? Bo jak widzisz rady ograniczają się do subiektywnych preferencji.

Bo może żaden z tych? Albo po prostu nie aż w takiej cenie bedzie dla Ciebie odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ci juz pomoge z twoimi ,,domysłami" P30 na baterii trzyma lepiej o jakies 2 godziny :D nawet nie wiesz co mowisz. Kirin 980 to przy tych exynosach demon oszczedzania baterii

no dziekuje za sprostowanie myslalem o snapie stad moj blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o aparat to S10e robi zdjęcia bardziej stonowane kolorystycznie. P30 pro wyraźniej dopala kolory i mocniej wyostrza, więc kwestia preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję Huawei P30 od kilku dni. Wcześniej miałem opory do tej marki. Ogólnie bardzo dobrze wykonany smartfon i równie dobrze trzyma się go w ręce. Oryginalnie wgrany nowy Android 9.0 Pie a sama nakładka EMUI działa bardzo płynnie. Jest lekka i mało zasobożerna. Wszystko wczytuję się błyskawicznie. System nie przycina. Nie widać żadnych spowolnień. Ogólnie to bardzo szybki smartfon. W porównaniu z moim Galaxy S8 działa (o dziwo) zdecydowanie lepiej. Natomiast w porównaniu z Note8 mojej żony wypada chyba podobnie. Trudno określić bo oba są mega szybkie. Wydaję mi się że ta nakładka EMUI robi jednak dużą robotę!

 

Jeżeli chodzi o aparat i zdjęcia.

W nocy (bez lampy błyskowej) P30 robi lepsze zdjęcia niż Galaxy S8. Zdjęcia wychodzą bardzo czysto i bez smużenia.

W dzień jest porównywalnie, z tym że na Galaxy S8/Note8 kolory są dużo żywsze, bardziej nasycone a na P30 wyglądają jakby były wyprane z kolorów.

 

10-tej galaktyki nie miałem jeszcze w ręce więc trudno mi się odnieść ale w porównaniu z poprzednią generacją czyli Galaxy S8/Note8 wypada albo podobnie albo nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet z załączonym AI masz wyprane kolory ? Czy może wypranymi kolorami można nazwać bardziej naturalne :)? Masz jeszcze opcje takiego jakby filtru filmowego łagodny lub jaskrawy od podbija też kolory. Ja na P20 czasem też mam mało nasycone fotki ale tylko w auto bez AI i dodatków. Jak już się pobawię to można bardzo soczyste fotki wyciągnąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet z załączonym AI masz wyprane kolory ? Czy może wypranymi kolorami można nazwać bardziej naturalne :)? Masz jeszcze opcje takiego jakby filtru filmowego łagodny lub jaskrawy od podbija też kolory.

Tak mi się wydaje że są wyprane. Zarówno na zdjęciach jak i w kamerze. Jak przyjdzie żona z pracy to pobawię się jeszcze tymi filtrami i sprawdzę dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz te zdjęcia na jakimś monitorze, bo ekran telefonu może mieć przesycone kolory. I może jesteś przyzwyczajony do oczojebnego i cukierkowatego Amoleda z Galaxy, stąd takie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja , albo wrzuć nam tu te fotki to ocenimy ;) Generalnie Huawei bez AI ma bardzo naturalne kolory , wręcz lekko wyprane , reszta to kwestia własnych ustawień Za to z AI powinien wręcz przesadnie nasycać bo z tego słynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...