Skocz do zawartości
boniek7071

Command Rate 1T vs 2T Czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam owe pytanie czy zmiana Command Rate z 2T na 1T daje coś względem wydajności czy warto to wgl ruszać. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak daje, ale zmniejsza też maksymalne taktowanie jakie możesz osiągnąć (czasami znacząco).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że jak moje pamiątki latają na 3200MHZ profil XMP to obniży jego taktowanie czyli generalnie ustawić to 1T czy zostawić 2T :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że jak moje pamiątki latają na 3200MHZ profil XMP to obniży jego taktowanie czyli generalnie ustawić to 1T czy zostawić 2T :) ?

Maksymalnie taktowanie na 1T zależy od pamięci, kontrolera, procesora i BIOSu.

Może zadziałać na 3600MHz, może być stabilny tylko do 2400MHz - wszystko zależy od sprzętu.

Generalnie, nie możesz niczego uszkodzić zmieniając tylko tryb z 2T na 1T, więc warto spróbować (pamiętaj o porównaniu wydajności przed i po).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer może być niestabilny, jeśli ma obsadzone wszystkie 4 sloty pamięci i Command Rate jest 1T, wtedy trzeba ustawić 2T.Jeśli są obsadzone tylko dwa sloty pamięci, to śmiało ustaw 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że działa nie oznacza, że stabilnie. Moje 3200/16 nie chciały gadać na CM 1T. Weź zapuść na tym memtesta. Albo chociaż Prime95 z alokacją 95 % pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 9900K powyzej 3700-3800 musi latać 2T. X299 tego problemu nie miał, tam miałem 4000C17 1T na 4 kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi. Kwestia pamięci i ustawień OC.

n19y3GA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co zostało napisane jak wyżej + dopowiem coś od siebie odnośnie kwestii pamięci :E a przynajmniej co mnie spotkało na Ryzenie. Kupiłem kiedyś zestaw grexr416gb3000c15adc - straszny szrot, 2x8gb na samsungach b-die dual rank :hmm::lol2:

Niektóre szajsowate zestawy potrzebują 2t nawet na niższym taktowaniu właśnie jak ten wyżej. Udało mi się ustabilizować 3000mhz dopiero po ustawieniu SOC=1,2v :E + timingi właśnie 2.15.17.17.17.35 + podniesienie napięcia RAMów chociaż trochę ponad 1,35v je destabilizowało :E

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...