Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arek686

Resetowanie PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem sprawdzić miernikiem elektrycznym, czy nie mam przebić prądu na obudowie PC. Po dotknięciu końcówką miernika tyłu płyty głównej w pobliżu CPU/RAM (ale z tyłu) komputer się resetuje (przy dotknięciu kablem podpiętym do COM, ale także do V/mA (czerwonym i czarnym)). Czym jest to spowodowane?

 

Jak najprościej zmierzyć czy nie mam prądu na obudowie (prosiłbym o jak najdokładniejszą instrukcję)?

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dotknięciu końcówką miernika tyłu płyty głównej w pobliżu CPU/RAM (ale z tyłu) komputer się resetuje (przy dotknięciu kablem podpiętym do COM, ale także do V/mA (czerwonym i czarnym)).

 

rozumiem, że szukasz sposobu na zmianę bebechów :E

 

wsadź miernik w zero molexa, drugim złap obudowę w miejscu bez farby np. otwór pod śrubę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że szukasz sposobu na zmianę bebechów :E

 

wsadź miernik w zero molexa, drugim złap obudowę w miejscu bez farby np. otwór pod śrubę

 

No właśnie czemu tak się dzieje? Jak wytłumaczyć w prosty sposób dlaczego się resetuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czemu tak się dzieje? Jak wytłumaczyć w prosty sposób dlaczego się resetuje?

Robisz pewnie zwarcie i to dlatego. ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty takie akcje robisz to lepiej nie używaj multimetru bo targniesz się pewnego dnia na życie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...