Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Filarel3

GTX 560 Ti - Kod 43 [ROZWIĄZANY]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem parę lat temu (a dokładniej to 3 lata temu) używany komputerek z GTX-em 560 Ti od Gigabyte'a. Wszystko sprawnie chodziło przez jakiś czas. Poźniej przy niektórych grach mi wyrzucało BSOD'y, nawet założyłem o tym temat tutaj. Działo się to głównie przy dużym obciążeniu podczas gry w Wiedźmina 3. Dodatkowy fakt, to losowe crashowanie gry Fortnite z błędem dotyczącym sterownika. Przy mniej wymagających grach nie było problemów. Od około 1,5 roku komputer był używany tylko do spraw biurowych, po czym około 2 miesięcy temu, nagle naszła mnie ochota by sobie pograć w dość wymagającą grę - The Forest, na dość wysokich detalach (trochę katowałem grafę od razu po przerwie od grania). Po 15 min wyskoczył BSOD, karta już się nie uruchomiła.

 

Sprawdziłem na innym dysku z zainstalowanymi wcześniejszymi sterownikami, reinstalowałem sterowniki, włożyłem kartę do innego kompa i tam instalowałem sterowniki - nigdzie nie działa. Jeszcze sprawdzałem inną kartę, działa, więc slot PCI-e jest sprawny.

 

Pytanie - czy może to być coś software'owego, czy raczej coś poszło w karcie? Kod błędu w Windowsie to 43.

 

Dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze karta dotarła do kresu swych dni. I tak sporo podziałała, bo jakieś 8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to w sumie mam dwa pytania:

Jest sens gdzieś to oddać do naprawy?

A drugie, (jeżeli na poprzednie odpowiedź brzmi nie), to czy jest sens kupić np. GTX 750 Ti? Ciekawa blisko mnie okazja jest tutaj, za mniej niż 200 zł

Ew. coś innego w niskiej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa bedzie kosztowała wiecej niż warta jest używana karta tego typu. Ta 750 ti to znacznie lepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to spoko opcja ale zastanawiam się czy jest sens, czy reszta zestawu nie będzie jej bootleneckować. (Przy okazji zapytam, czy mój zasilacz jest w miarę sensowny?) Mam taki zestawik:

CPU: AMD Phenom II X4 840 @3.2 GHz

GPU: Gigabyte GTX 560 Ti 1GB RIP

RAM: Patriot DDR3 2x4GB 1333MHz

MOBO: MSI 760GM-P33

PSU: FSP Blue Storm Pro 500

 

Jak jeszcze kiedyś coś tam grywałem to nagrałem test wydajności w Wiedźminie (

), który wskazuje ciągle 100% użycia procka. Może sprawa miałaby się inaczej na wysokich ustawieniach graficznych, gdzie zarówno karta jak i procek miałyby po 100% użycia? Dajcie znać ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz styknie.

750ti do takiego zestawu się nada. nie ma sensu brać niczego słabszego bo nawet jeśli teraz może się pojawić bottleneck w niektórych procesorowych grach (jakieś gta czy watchdogsy) to może w jakiejś przyszłości weźmiesz lepszy proc i będzie jak znalazł.

ewentualnie możesz zaczaić się na gt 1030. bedzie mniej wydajny i trochę droższy (za 200-220 można znaleźć) ale masz komfort posiadania nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to spoko opcja ale zastanawiam się czy jest sens, czy reszta zestawu nie będzie jej bootleneckować. (Przy okazji zapytam, czy mój zasilacz jest w miarę sensowny?) Mam taki zestawik:

CPU: AMD Phenom II X4 840 @3.2 GHz

GPU: Gigabyte GTX 560 Ti 1GB RIP

RAM: Patriot DDR3 2x4GB 1333MHz

MOBO: MSI 760GM-P33

PSU: FSP Blue Storm Pro 500

 

Jak jeszcze kiedyś coś tam grywałem to nagrałem test wydajności w Wiedźminie (

), który wskazuje ciągle 100% użycia procka. Może sprawa miałaby się inaczej na wysokich ustawieniach graficznych, gdzie zarówno karta jak i procek miałyby po 100% użycia? Dajcie znać ;D

 

w wiedźminie 3 na lock 30fps, nawet novigrad był znośny. poza miastem bez locka około 40fps na low-medium przeważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mały update. Działa! :) Pewnie pohula z pół roku albo może dłużej. Jestem mega zadowolony, polecam, na czilku bez stresiku bo przecież i tak mniej "niedziałać" nie będzie, więc tutaj taka mała niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może działać pół roku, może działać tydzień.

Mi zdechła po 6 miesiącach od pieczenia. Potem już poszła do piachu bo pieczenie nic nie dawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to lepiej niż nic :D Objawy w ogóle na to nie wskazywały, kto by pomyślał. A co gdyby tak skupywać "uszkodzone" karty na OLX za grosze i potem sprzedawać po naprawie? Np z gwarancją na pół roku hehe

 

W każdym razie, nawet jeśli tylko 3 miesiące, to i tak super bo przez ten czas można odłożyć na coś nowego mając cokolwiek do pogrania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...