Skocz do zawartości
Gość ejmampytanie

karta do sporadycznego grania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ejmampytanie

Witam, mój zestaw to i5 4460, 12 GB ram, HD4600. Chciałbym czasem moc w coś (np. GTA5, nowa gra Obsydianu, Wiedźmin 3) pograć na średnich ustawieniach, 900p i 60 FPS. Czy RX560 w wersji 14CU będzie tutaj wystarczający?

A jeśli nie to co kupić do ok. 300-400 zł, z gwarancją? RX560 14CU używany jest za 250 zł z GW 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx560 to raczej sprzęt do gejmingowego wyświetlania pulpitu.

Wujowe rx570 4GB spokojnie znajdziesz używane na allegro z jakąś tam symboliczną gwarancją w twoim przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

Obawiam się, że RX570 to trochę overkill to moich potrzeb (miałem takiego wcześniej i nie wykorzystywałem go w pełni). Rozdzielczość i tak obnizam, bo gram na telewizorze z odległości i nie widac różnicy.

Chciałem kupić GT1030, ale widzę że RX560 są w zbliżonej cenie.

Edytowane przez ejmampytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych rad wyżej, RX570 to najlepsze wyjście cena/wydajność. GTX 1050 czy 960 nie mają startu do tej karty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych rad wyżej, RX570 to najlepsze wyjście cena/wydajność. GTX 1050 czy 960 nie mają startu do tej karty!

on ma niskotaktowany procesor, ten rx570 będzie w grach siedzących na cpu chodził niewiele szybciej niż jakiś gtx960/1050ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

mam ustawione turbo 3,6 GHz, niezaleznie od ilości obciążonych rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierz rx, w jednym tytle bardziej odjedziesz 1050ti w innym mniej ale zawsze będzie to wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma niskotaktowany procesor, ten rx570 będzie w grach siedzących na cpu chodził niewiele szybciej niż jakiś gtx960/1050ti

 

Genialna logika. Nie kupuj szybszej karty, bo istnieje jakaś tam gra która jest oparta na CPU. Co tam że może on nigdy tej gry nie odpali, to nie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma tego cepa z rx480, PUBG, Fortnite, BF1/BF5 przy większych zadymach spadki fps jak na jakiejś karcie za 300 zł, pewnie , że można grać w 5-10 letnie gry (które zresztą są dużo lepsze notabene od wychodzących obecnie crapów) ale chyba nie o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

Nie gram w FPSy ani multiplayer, przykłady gier w pierwszym poście.

Edytowane przez ejmampytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że RX570 to trochę overkill to moich potrzeb (miałem takiego wcześniej i nie wykorzystywałem go w pełni). Rozdzielczość i tak obnizam, bo gram na telewizorze z odległości i nie widac różnicy.

Chciałem kupić GT1030, ale widzę że RX560 są w zbliżonej cenie.

I co z tego? Po prostu się nie opłaca brać rx560 nawet do sporadycznego grania, bo różnica w wydajności jest ogromna. Poza tym mam wątpliwości czy 560 da 60fps w Wiedźminie na średnich nawet w 900p. Ta gra jest już "starsza" ale wymagająca jeśli chodzi o GPU (za to mniej jeśli chodzi o procka, nie licząc może Novigradu). 570 w fhd na ultra nie daje 60fps, jedynie na wysokich.

Sam kupiłem używanego rx570 4GB Aorus za 500zł na OLX z długą gwarancją 2 miesiące temu. Teraz da się jeszcze taniej, wystarczy poszukać i uważać na koparki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój młodszy brat miał bardzo podobny setup do twojego: monitor 900p, Q9550 na 775 po OC do 3.6 + GT 1030 OC i dawało to w Wiedźminie 3 na mixie ustawień średnich i wysokich mniej więcej 50 FPS ze spadkami poniżej 30 w miejscach procesorowych, nieco lepiej było w GTA V. Z twoim CPU spadki nie będą aż tak drastyczne ale by myśleć o 60 FPS trzeba coś lepszego niż 1030. Jeśli znajdziesz za tę cenę niepokoparkowego RX570 to grzech nie brać, jeśli nie to rozglądałbym się za 1050 tak jak pisałem wcześniej, który choć mniej opłacalny będzie na styk.

Edytowane przez BurritoCoelho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma niskotaktowany procesor, ten rx570 będzie w grach siedzących na cpu chodził niewiele szybciej niż jakiś gtx960/1050ti

Bzdury.

Osobiśnie nie kupowałbym nic słabszego od RXa 470/570, GTXa 1060 3GB i GTXa 970, no chyba że nie zamierzasz grać w gry z roku 2020+.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 570 niech bierze. Co z tego że ma stary procesor, który ograniczy wydajność, branie 960/1050 ti w cenie podobnej do ponad 30% szybszego rxa 570 jest niezbyt nierozsądne. W przyszłości zmieni platformę i kartę zostawi, bo nadal będzie bezproblemowo śmigać, podczas gdy przy takim 960/1050ti będzie kiepsko to wyglądać.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 570 jest spokojnie z 50% szybszy od 1050 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 570 niech bierze. Co z tego że ma stary procesor, który ograniczy wydajność.

 

Bo te nowe procesory to takie demony prędkości, że minęło 10 lat od wypuszczenia 4460, a obecne procki są 30% szybsze. 10 lat i taki niesamowity skok wydajności. Jeśli gra jest robiona pod 4 rdzenie to właśnie tyle można liczyć więcej klatek, oczywiście przy założeniu że masz 1080ti. Bo jak masz gtx 970 albo rx 570 i grafikę na high, to w wiedźminie więcej klatek na nowyszym procku i tak nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc na i5 4460 bardziej brakuje wątków niż mocy rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że skok między 4460 a 8350k 5.0 to "tylko 30%" Poza tym chyba kazda nowa gra czerpie garściami z 6/8 wątków więc przy takim 9700k to przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że skok między 4460 a 8350k 5.0 to "tylko 30%" Poza tym chyba kazda nowa gra czerpie garściami z 6/8 wątków więc przy takim 9700k to przepaść.

 

Tylko że na gtx970/rx570 tych 30% skoku liczby klatek nie zobaczysz, chyba że dasz grafikę na low. Do tego jeszcze musisz mieć monitor więcej niż 60hz. Tak więc zamiast mieć i5 4460 + gtx 970 i 60fps w wiedźminie, możesz się bić o 90 klatek kosztem droższego procesora, droższej płyty głównej, droższego ramu i droższego monitora. Tak na oko konfiguracja 3 razy droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że skok między 4460 a 8350k 5.0 to "tylko 30%" Poza tym chyba kazda nowa gra czerpie garściami z 6/8 wątków więc przy takim 9700k to przepaść.

Ale czemu porównujesz procka z odblokowanym mnożnikiem do takiego z zablokowanym? To jest nie fair dla tego Haswella ;)

Z tego co wiem to 2 i 3 generacja szła na 5.0, nie wiem jak z 4. I7 4790k nadal daje radę w grach.

Z wątkami oczywiście masz rację ale i5 dopiero od 8gen ma sześć rdzeni. W niektórych najnowszych grach ta stara i5 to faktycznie będzie problem tu masz rację. Dx12 jak jest to trochę jeszcze poprawia sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam I5 4570 3.6 GHZ i mogę powiedzieć ze już ten procesor może nie wyrabiać, (Asasyn Odyssey ,Far Cry 5 New Dawn czy nowy Tomb Raider) potrafi raz na jakiś czas chrupnąć/niskie takty mało wątków 4/4 .Sam miałem wybór 1660 czy 1060. I widać to ze max możliwości to 1060 gdyż i tak karta będzie się nudzić przez procesor. Jeśli chodzi o starsze gry nie ma problemu stałe 60fps.

Mówimy o haswelu 5 letnim procesorze na jesień ciężko to widzę, dobrze ze jest ryzen3xxx. Jeśli chodzi o kartę to rx570 rx580 gtx 1060 to max dla niego. Teraz za 600-800 kupisz wszystkie.

Brałbym rx570 za 600zł ale tanio miałem 1060.

 

Moj komp to

i5 4570

16gb 2133 hz

Gtx 1060

SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na gtx970/rx570 tych 30% skoku liczby klatek nie zobaczysz, chyba że dasz grafikę na low. Do tego jeszcze musisz mieć monitor więcej niż 60hz. Tak więc zamiast mieć i5 4460 + gtx 970 i 60fps w wiedźminie, możesz się bić o 90 klatek kosztem droższego procesora, droższej płyty głównej, droższego ramu i droższego monitora. Tak na oko konfiguracja 3 razy droższa.

 

A jak ludzie grają w gry multi? Ustawienia low i jak najwyższy fps ;) A gry AAA mordują te zablokowane 4/4 (patrz AC odyssey, BF V, The division 2 itd...) czasy w których stare 4/4 wszystko pociągną bez żadnych problemów się kończą, nawet nie podkręcisz takiego procka. Oczywiście nie mówię, że 4460 się nie nadaje do niczego (to nadal całkiem spoko procek ale nie bez wad) ja tylko stwierdziłem fakt, że różnica między tym procesorem, a takim i5 8400 (zwrócono mi uwagę że porównuję zablokowany mnożnik do odblokowanego) jest kolosalna i widoczna w wielu nowych grach.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...