Skocz do zawartości
Gość ejmampytanie

karta do sporadycznego grania

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie racja, dlatego pisałem żeby brał rxa 570, bo to i tak o niebo lepszy wybór od 960/1050ti, które to nawet nie pozwolą pograć sensownie nawet na wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ludzie grają w gry multi? Ustawienia low i jak najwyższy fps ;) A gry AAA mordują te zablokowane 4/4 (patrz AC odyssey, BF V, The division 2 itd...) czasy w których stare 4/4 wszystko pociągną bez żadnych problemów się kończą, nawet nie podkręcisz takiego procka. Oczywiście nie mówię, że 4460 się nie nadaje do niczego (to nadal całkiem spoko procek ale nie bez wad) ja tylko stwierdziłem fakt, że różnica między tym procesorem, a takim i5 8400 (zwrócono mi uwagę że porównuję zablokowany mnożnik do odblokowanego) jest kolosalna i widoczna w wielu nowych grach.

Owszem ale jak sam słusznie zauważyłeś kolosalna i widoczna w wielu nowych grach różnica jest przez 2 dodatkowe rdzenie a nie zwiększoną wydajność pojedynczego rdzenia. Tak czasy 4/4 się skończyły bym nawet powiedział a nie kończą ale ten i5-4460 to przecież tylko trochę słabiej niż i3-8100 i mniej więcej ryzen 3 1200. Piję do tego, że mieliśmy zastój i taki i5-7400 a i5-4460 nie dzieli żadna wielka przepaść a i5-8400 jest znacznie lepsze dlatego, że intel w końcu dał 6 jaj. Myślę nawet, że bardziej go AMD do tego zmusiło niż zrobili to sami z siebie.

 

Sam osobiście krótko przerabiałem i5 2400 i rx570 4gb. Taki bardzo budżetowy zestaw. Dx12/vulkan bardzo pomaga, powiedziałbym nawet, że sprawia cuda. Nie gram w multi więc się nie wypowiem na temat BF1/BFV. Nowe gry nawet single potrzebują więcej wątków. Kingdome Come: Deliverance jest niegrywalne na i5 (tu to w ogóle optymalizacja leży). W AC:Odyssey niestety nie grałem ale obawiam się, że może być słabo. W Metro Exodus jest na styk, zarówno proc jak i karta prawie na 100% i to w dx12 ale nie ma stutteringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość wątków jest ważna ale nie zmienia to faktu, że przy lepszym ipc i taktowaniu masz zawsze gwarantowany wzrost wydajności. przy ilościach rdzeni/wątków to już zależy jak dana aplikacja umie je w pełni wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość wątków jest ważna ale nie zmienia to faktu, że przy lepszym ipc i taktowaniu masz zawsze gwarantowany wzrost wydajności. przy ilościach rdzeni/wątków to już zależy jak dana aplikacja umie je w pełni wykorzystać.

Oczywiście z tym, że wierząc na przykład temu artykułowi:

https://cpugrade.com/articles/cinebench-r15-ipc-comparison-graphs/

IPC od Hashwella zmieniło się o 12% a od drugiej generacji o 30%. Taktowania są osiągalne w zasadzie takie same co obecnie.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic poniektórej rx570 czy gtx 1060 3gb się nie opyla, jeśli ktoś myśli o jakimś graniu w tym roku czy przyszłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ludzie grają w gry multi? Ustawienia low i jak najwyższy fps ;) A gry AAA mordują te zablokowane 4/4 (patrz AC odyssey, BF V, The division 2 itd...) czasy w których stare 4/4 wszystko pociągną bez żadnych problemów się kończą, nawet nie podkręcisz takiego procka. Oczywiście nie mówię, że 4460 się nie nadaje do niczego (to nadal całkiem spoko procek ale nie bez wad) ja tylko stwierdziłem fakt, że różnica między tym procesorem, a takim i5 8400 (zwrócono mi uwagę że porównuję zablokowany mnożnik do odblokowanego) jest kolosalna i widoczna w wielu nowych grach.

 

Co do grania na multi to mi się dowcip Dańca przypomniał.

-Dzień dobry, chciałem kupić wędkę.

-A jak będzie ławica?

Tak więc jak ktoś chce grać na multi to niech się martwi. Z chęcią poczytam coś o wydajności procków na multi. Jak może ktoś coś ma o tym to niech podlinkuje.

 

Jak se ustawisz grę na low i ona obsługuje 6 rdzeni i masz do tego najnowszą kartę graficzną to różnica będzie taka że będziesz miał 60% więcej klatek.

W the division 2 w ustawieniach medium np będziesz miał na i5 4460 60fps, na i5 8400 100fps. Jak dla ciebie to jest kolosalna różnica to ok. Dla mnie kolosalna to by było 3x tyle klatek.

 

Różnica w fps w normalnej grze:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic poniektórej rx570 czy gtx 1060 3gb się nie opyla, jeśli ktoś myśli o jakimś graniu w tym roku czy przyszłym.

na obydwu pograsz tylko nie zawsze w wysokich czy ultra, tylko oczko niżej rzadziej dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak se ustawisz grę na low i ona obsługuje 6 rdzeni i masz do tego najnowszą kartę graficzną to różnica będzie taka że będziesz miał 60% więcej klatek.

W the division 2 w ustawieniach medium np będziesz miał na i5 4460 60fps, na i5 8400 100fps. Jak dla ciebie to jest kolosalna różnica to ok. Dla mnie kolosalna to by było 3x tyle klatek.

 

Różnica w fps w normalnej grze:

 

To że jest niby te 60fps to połowa sukcesu, druga połowa to to, czy gra przy tych 60fps nie szarpie, nie łapie mikrozwiech, czyli powszechny problem choćby w Watch dogs 2 lub AC Origins na 4 wątkowych procesorach ;)

 

PS: Ten filmik co podesłałeś, to głównie benchmarki. Mają się nijak do rzeczywistego grania. Sam zaś BF 1 w SP jest dużo lżejszy od MP przy 64 graczach.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy w yt wklepać i5 4460 i bf5 i z obojętnie jaką kartą popatrzeć, jak ten proc sie na multi męczy w tej grze - spadki poniżej 40 kl/s przy większych zadymach to normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy w yt wklepać i5 4460 i bf5 i z obojętnie jaką kartą popatrzeć, jak ten proc sie na multi męczy w tej grze - spadki poniżej 40 kl/s przy większych zadymach to normalka

Gościu chce grać sporadycznie to po pierwsze. Po drugie sam miałem RX570 + 4460 i w Odyssey miałem spadki do 40fps (na ultra). W Tomb Raiderze trzymało na wysokich 60fps praktycznie non stop. Na dodatek on napisał o grach typu wiedźmin, GTA i ze stajni Obsidianu, a TY ZNOWU WYJEŻDŻASZ Z PROCKIEM, gdzie w tych grach trzyma stałe 60fps.

 

znajomy ma tego cepa z rx480, PUBG, Fortnite, BF1/BF5 przy większych zadymach spadki fps jak na jakiejś karcie za 300 zł, pewnie , że można grać w 5-10 letnie gry (które zresztą są dużo lepsze notabene od wychodzących obecnie crapów) ale chyba nie o to chodzi

Niech ten twój wyimaginowany kolega kolegi sobie sprawdzi czy wszystko z jego kompem jest dobrze bo Fortnite na 4460 robi 120fps na maksymalnym zasięgu rysowania. Apex Legends na 4460+RX570 trzyma stałe 60fps.

 

Witam, mój zestaw to i5 4460, 12 GB ram, HD4600. Chciałbym czasem moc w coś (np. GTA5, nowa gra Obsydianu, Wiedźmin 3) pograć na średnich ustawieniach, 900p i 60 FPS. Czy RX560 w wersji 14CU będzie tutaj wystarczający?

A jeśli nie to co kupić do ok. 300-400 zł, z gwarancją? RX560 14CU używany jest za 250 zł z GW 2 lata.

Bierz RX570. Są tanie jak barszcz i uwierz mi, że nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy w yt wklepać i5 4460 i bf5 i z obojętnie jaką kartą popatrzeć, jak ten proc sie na multi męczy w tej grze - spadki poniżej 40 kl/s przy większych zadymach to normalka

 

Ale o czym ty piszesz? Nie kupować rx470 za 400zł, tylko wydać 850zł na sam procek i5 e8400 (plus płyta i pamięć do tego), bo bf5 będzie miało miejscami o zgrozo 40fps na multi. Czy ten wątek założył gość z informacją, mam do wydania 10 tyś i co mam se kupić bo się waham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

Jak już pisałem nie gram w fpsy ani gry multiplayer i nie potrzebuję maksymalnych detali, rozdzielczośc wystarczy 900p (gram na telewizorze oddalonym ok. 3 m, nie widać dużej różnicy w rozdzielczości).

Kupiłem Gigabyte RX560 14CU i wszystko działa ok, jestem zadowolony z zakupu. GTA5, Wiedzmin 3, Overwatch po zjechaniu do średnich detali można grac płynnie. Niby nie ma trybu półpasywnego, ale w Speedfanie można ustawić obroty na 0% na wykresie w funkcji temperatury, wiec spoko.

Co do RX570 to jej nie chciałem, bo to overkill do moich potrzeb (miałem wcześniej RX570 Strix ROG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ejmampytanie

z rx560 jest taki problem tylko że mają nieadekwatną cenę do swoich osiągów dlatego ich nikt nie chce polecać tak jak 1050/1050ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

hehe, już sprzedałem RX560. Kupiłem GTX1050Ti - zmiana na plus. Co więcej 1050Ti pobiera mniej prądu i jest chłodniejsza - bardzo dziwna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, już sprzedałem RX560. Kupiłem GTX1050Ti - zmiana na plus. Co więcej 1050Ti pobiera mniej prądu i jest chłodniejsza - bardzo dziwna sprawa...

no i jakieś 20-30 % wydajniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, już sprzedałem RX560. Kupiłem GTX1050Ti - zmiana na plus. Co więcej 1050Ti pobiera mniej prądu i jest chłodniejsza - bardzo dziwna sprawa...

 

A za ile ten gtx 1050ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

720 zł, kupiłem nową. A co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesu życia to ty nie zrobiłeś, jak @up pisze, za tą cenę kupiłbyś o wiele wydajniejszą kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

Większej wydajności nie potrzebuję, a chciałem aby pobierała w miarę mało prądu. Kupiłem wersję KalmX, tj. pasywną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

super, za następnego padalca od nvidia zaplacisz zapewne więcej ,no bo skoro g sprzedaje sie za $150 to czemu nie spróbować opchnac go za 200 :). To jest cena, za ktora powinienes miec rx 580 lub gtx 1060..ale, Twoje pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

RX580 czy 570 pobierają zbyt duzo prądu. 1060 ok, ale wydajność 1050Ti mi wystarcza. Bez przesady, 7 stówek to żadne pieniądze, to 2 wyjścia na kolację do restauracji... Ja tam z zakupu jestem zadowolony, super że karta o tej wydajności może być chłodzona pasywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb pasywny trybem pasywnym, rx 580 od sapphire jest cichy i zawsze można jeszcze zrobić undervolting, a karta wydajnościowo idzie łeb w łeb z gtxem 1060. 1050 ti za 700zł w obecnej sytuacji to kompletna pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak ma hajs i mu to nie przeszkadza, że płaci 700zl za kartę wartą 400zl to jego sprawa. Nie wiem po co ten wątek, najpierw szuka do 300-400zl a potem mówi że 700zl to żadne pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

Rx580 pobiera za dużo pradu, juz pisałem. Już wolałbym gtx1060. Kartę kupiłem, koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...