Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ejmampytanie

karta do sporadycznego grania

Rekomendowane odpowiedzi

Mogłeś poczekać bo w tym tygodniu , w tej cenie kupiłbyś gtx 1650 wydajności rx570 bez wtyczki zasilania za mniej więcej taka kwotę. Miałem gtx 1050ti i w nowych grach nie wyrabia, zresztą to karta 3 letnia wiec dziwie się ze cenę dalej taka jest jak w premierę. Jeszcze masz 2 tygodniowy zwrot w razie czego co bym ci polecił i wymienił na nowsza (GTX 1650).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1050ti w cenie 720zł to jakiś żart jest.

To że dana karta ma 3 letnia od premiery o niczym nie świadczy. Np. taka 1080 ma 3 lata a łyka wszystko w 1080p/60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

Mogłeś poczekać bo w tym tygodniu , w tej cenie kupiłbyś gtx 1650 wydajności rx570 bez wtyczki zasilania za mniej więcej taka kwotę. Miałem gtx 1050ti i w nowych grach nie wyrabia, zresztą to karta 3 letnia wiec dziwie się ze cenę dalej taka jest jak w premierę. Jeszcze masz 2 tygodniowy zwrot w razie czego co bym ci polecił i wymienił na nowsza (GTX 1650).

Dzięki za info, będę śledził temat. Widze w takim razie, że będzie kolejna karta do szuflady :) Juz mam z ostatnich lat: GTX1060 x2, RX570, GTX1050, RX560 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1050ti była dobra , przed bumem kaparkowym, przez te 3 lata wymagania poszły w górę, niestety cena została.

Porównanie 1080 nie ma sensu, to inna półka cenowa (2500 na premierę) teraz ta sama wydajność rtx 2060 kupisz za 1600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx580 pobiera za dużo pradu, juz pisałem. Już wolałbym gtx1060. Kartę kupiłem, koniec tematu.

 

A prąd wiadomo drogi. Grając 100h na rx 580 z ilością fps +50% w stosunku do 1050ti, wydajemy na ten luksus w cenach prądu 7zł. I potem nas nie stać na wyjście na kolacje bo nam brakło te 7zł do 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prąd wiadomo drogi. Grając 100h na rx 580 z ilością fps +50% w stosunku do 1050ti, wydajemy na ten luksus w cenach prądu 7zł. I potem nas nie stać na wyjście na kolacje bo nam brakło te 7zł do 350zł.

Inna półka cenowa rx580/480 to odpowiednik gtx 1060 6gb , wiec jakbym miał wybierać to mniejszy pobór/kosztem 10% straty do RXa.

Szczególnie ze w i5 haswellu zatrze się granica (narzut procesora ) na korzyść nVidi.Tylko ze w tym miesiącu wychodzą nowe modele i starsze nie będą miały racje bytu, ceny spadną, gdyż premierę maja mieć (gtx1650 i gtx1650 TI). Jak ma 720zł (gtx1050ti) zwrot 2 tygodniowy. Bierze gtx 1650 w tej cenie i nie musi się obawiać o wspieranie w nowych grach. RX480/580 to wciąż dobre karty do full hd ale ciepło i pobór u niektórych jest porażająca (undervolting potrzebny).

Niech wymieni kartę na GTX1650 będzie miał chłodna i bez zasilania kartę gotowa do grania w przyszłości w cenie której kupił źle wyceniona kartę Pascal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

A prąd wiadomo drogi. Grając 100h na rx 580 z ilością fps +50% w stosunku do 1050ti, wydajemy na ten luksus w cenach prądu 7zł. I potem nas nie stać na wyjście na kolacje bo nam brakło te 7zł do 350zł.

Nie chodzi o to, że prąd drogi, tylko o ekologię. W tym chorym kraju gdzie koszta ekologiczne uzyskania jednostki energii są szczególnie wysokie na tle reszty Europy, powinniśmy na to zwracać szczególną uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że prąd drogi, tylko o ekologię. W tym chorym kraju gdzie koszta ekologiczne uzyskania jednostki energii są szczególnie wysokie na tle reszty Europy, powinniśmy na to zwracać szczególną uwagę.

Dobre, proponuję Ci zatem zutylizować cały sprzęt wykorzystujący energię elektryczną, włącznie z tym który wykorzystujesz do pisania tutaj - hipokryzja ludzka nie zna granic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

Chłopie, ale z czym ty masz problem? Zajmij się sobą i swoim nic nieznaczącym zyciem, a ode mnie się odczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest bardzo dobra do takiego celu, ale cena bardzo słaba. Dodatkowa zaleta to zwykle brak zmiany zasilacza (dobre 300 W powinno wystarczyć).

 

Żyjemy w chorych czasach, że starocie przestały tanieć. Dawniej ceny spadały szybko, a "teraz": 10-letnie PS3 w cenie sprzed 8 lat (ceny X360 vs X1, PS3 vs PS4 absurdalne), 2-letni procesor i5-8400 znacznie podrożał, ceny kart graficznych stoją w miejscu - lata ich nie imają. Jakoś samochody nadal potrafią tanieć, telewizory też.

 

Normalnie to powinno być w stylu: 399 $ na premierę, 299$ za rok, 199$ za 2-3 lata, 149 $ za 3-4, 99 $ za 4-6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ale z czym ty masz problem? Zajmij się sobą i swoim nic nieznaczącym zyciem, a ode mnie się odczep.

Wiedz że jak nie zutylizujesz to sumienie będzie Cię gryzło do końca Twoich dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ekologiczny. Przez następny miesiąc będę grał po 8h dziennie na oszczędniejszej karcie graficznej, dziki temu zużyję mniej energii o tyle, że zrównoważy to mój jeden dojazd do pracy samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłowości :D

Proponuję iść dalej,np. zmienić pracę na taką w miejscu zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam tą kartę Kalm-X i karta do sporadycznego grania jak najbardziej daje rade do tego jest błoga cisza. Jednak cena tej karty to nieporozumienie , ja swoją kupiłem 2 lata temu za 600zł (a to był czas boomu kaparkowego) wtedy RX-y miały chore ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej te RXy po koparce. Do 400zł poluj na GTX 1050. Ewentualnie 950 na końcówkach gwarancji.

 

Ale że jak? Przecież wielu tutejszych znafców twierdziło, że po koparce lepsze jak od gajmera....szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, będę śledził temat. Widze w takim razie, że będzie kolejna karta do szuflady :) Juz mam z ostatnich lat: GTX1060 x2, RX570, GTX1050, RX560 :)

Masz w szufladzie takie karty i kupujesz nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejmampytanie

Masz w szufladzie takie karty i kupujesz nowe?

Nie mogę się zabrac za wystawienie na allegro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że jak? Przecież wielu tutejszych znafców twierdziło, że po koparce lepsze jak od gajmera....szczerbaty.gif

często może być tak, bo taka koparka https://6.allegroimg.com/original/0c49ed/194a86b24c9ba02c439d66d9ae26 do takiej obudowy https://proline.pl/obudowa-easycase-black-bez-zasilacza-p1314684 ma dużo lepszą wentylacja, a pamiętajmy że dużo ludzi wybiera najtańszą obudowę. Nie wspominając o zasilaczu z koparki czyli porządnej firmy 1200W wobec totalnego badziewia 500W z tabliczki znamionowej z realną mocną na poziomie 250W.

 

A jako że teraz kopacze stosowali na potęgę UV a nie OC karta może być naprawdę w dużo lepszej kondycji niż od jakiegoś gracza. Sam kupiłem kartę po koparce chociaż gość twierdził co innego a bios wgrany na karcie co innego. 900mV nie osiągnę na mojej karcie przy taktowani 1200MHz. W każdym razie warto wybrać kartę z gwarancją z jakiegoś internetowego sklepu aby łatwiej było ją w razie czego reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ejmampytanie, o 22 Kwiecień 2019 - 09:01, napisał(a):

Dzięki za info, będę śledził temat. Widze w takim razie, że będzie kolejna karta do szuflady :) Juz mam z ostatnich lat: GTX1060 x2, RX570, GTX1050, RX560 :)

 

Jak masz Gtx 1060 to czemu nie wsadzisz go do komputera?.

 

Już sie pojawiły gtx 1650.

cena 699 zł

https://pclab.pl/art80344.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sie pojawiły gtx 1650.

cena 699 zł

https://pclab.pl/art80344.html

 

Wystarczy zerknąć na parametry i już na oko można stwierdzić że będzie od kilku do nawet kilkunastu % wolniejsza od RX570, a że najbiedniejsze wersje zaczynają się od 700zł to życzę krzyża na drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1650-mini-itx-oc-4g-4gb-gddr5-gv-n1650ixoc-4gd-5887884/

699zł , wypasione już drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...