Skocz do zawartości
djmarcin87

Jaki Windows 10 kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie, jaką wersję i licencję? I gdzie kupię tanio?

Chodzi mi o windowsa, którego będę mógł instalować za każdym razem jak zmienie komputer. I będzie on wykorzystywany na dwóch komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Windows 10 Pro , używany z Allegro ale najlepiej sprawdzić komentarze sprzedawców i nazwę firmy - od jakiego czasu jest na rynku. Część sprzedawców sprzedaje licencje np MSDNAA które nie są legalne do odsprzedaży ale Ci którzy są długo na rynku tego nie robią. Wszystko oczywiście jest legalne i zgodne z prawem UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tanio tylko kupuj z głową. jak ktoś chce ci wicsnąć klucz za 50 złotych to jest oszustem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza opcja to chyba zakup jakiegoś "padła" na C2D ze stickerem Win7 Pro (info o stickerze musi być na fakturze) , przeniesienie licencji na docelowy komputer i aktualizacja do win10 pro...

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto jeden komputer - jedna licencja.

Zatem jak potrzebujesz wyposażyć dwa komputery w Windowsa 10 to musisz kupić 2 licencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto jeden komputer - jedna licencja.

Zatem jak potrzebujesz wyposażyć dwa komputery w Windowsa 10 to musisz kupić 2 licencje.

To na boxowym windowsie nie mogę zainstalować systemu na dwóch swoich komputerach? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na boxowym windowsie nie mogę zainstalować systemu na dwóch swoich komputerach? :o

 

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie możesz, chyba że masz wyraźnie napisane że kupiłeś licencję na 2 lub więcej stanowisk. BOX jedynie pozwalał dowolnie przenosić system na nowy/inny komputer, ale jednorazowo i tak mogła być aktywna tylko jedna instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz na nim zrobić, do zwykłego użytkowania wystarczy home, sam go mam i żałuję, bo przydał by mi się PRO, który ma kilka fajnych opcji, których nie ma home

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna różnica to to ,że Pro możesz podłączyć do domeny (czyt. do konta użytkownika na serwerze). Opcja przydatna głównie w biurach/szkołach.

Do domu to Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. czego?

Brak bitlockera, brak serwera RDP, brak zaawansowanych uprawien NTFS, brak obsługi domen, brak obsługi hyper-v

Juz pomine takie detale ze na Pro mozesz uzywac dwa CPU a nie jeden ale to juz taki drobny detal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up pytałem INH, bo nie każdy korzysta z tego co wymieniłeś i nie każdemu jest to niezbędne tym bardziej, że większość z tych rzeczy można zastąpić innymi programami nawet na wersji Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...