Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michalmca2

Przycinanie się komputera, mimo dużej ilości fps

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Niedawno kupiłem nowego laptopa, z którego jestem bardzo zadowolony pod względem wydajności, lecz spotykam się z jednym problemem. Podczas gry w niektóre gry ( np CS:GO, GRID 2 ) ekran przywiesza się na pół sekundy po czym działa dalej jakby nigdy nic. łatwo się domyślić, że przy tych akurat grach wyklucza to jakąkolwiek radość z zabawy. Dodam, że nie dzieje się tak cały czas, a raczej raz na jakiś czas. Ponadto w niektórych grach jak np Destiny 2 i the binding of issac rebirth+ problem nie występuje. Czym może być to spowodowane?

Komputer to Lenovo Legion Y530 z 1050Ti i5 8300H 8GB ram SSD256 na m.2 i hdd 1tb na pliki

Dodam, że badałem temperaturę MSI Afterburnerem i wszystko jest w normie, wentylatory nawet nie chodzą na pełnych obrotach. Ponadto skanowałem dyski HD Tune Pro i wszystkie kafelki są zielone.

Link do filmiku gdzie występuje problem:

(Spokojnie, te Niemieckie okrzyki to od innego gracza cs;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zainstalowana na HDD? Jeśli na SDD to nic nie zżera pamięci RAM w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na HDD, system na SSD. Ale to chyba nie powinno stanowić problemu? I Ramu nic nie gryzie, własnie sprawdziłem. Sterowniki GPU aktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem i... Problem chyba zniknął :D Nie mam pojęcia dlaczego, jesteś mi w stanie to wytłumaczyć? Komplikacje między systemem na ssd a plikami na hdd? W innych grach problemu nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk HDD jest po prostu za wolny. Gra zatrzymuje się na ułamek sekundy, żeby doczytać tekstury, czy co tam jej trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a na starym komputerze także grałem na ultra w CS GO i nie było problemu, a tu hdd raczej mam szybszy :D Nie rozumiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...