Skocz do zawartości
jeronimo1910

Zbyt stary na nowy RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Postanowiłe w swoim 9 letnim laptopie wymienić RAM. Niestety po wymianie na nowe komp nawet nie odpala Windowska tylko od razu się restartuju . W BIOSie nie mam jak ustawić ręcznie pamięci. Po prostu się nie da. Czy może tak być że po prostu te kości są za szybkie na mój sprzęt? Dodam że wybór padł po dobraniu ich w konfiguratorze na jakiejś stronie internetowego sklepu

 

Miałem

 

roducent : SAMSUNG

Model : M471B5673EH1-CF8

Typ pamięci : DDR3

Taktowanie : 1066MHz

Pojemność : 4GB (2 x 2GB)

CL: CL7

 

Kupiłem:

Kingston

HX316LS9IBK2/8 (2x4GB)

Typ pamięci : DDR3L

Taktowanie : 1600MHz

CL: CL9

 

czy coś mogę kupić jeszcze na rynku co będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy sprawdza sie na stronie porucenta a nie w konfiguratorze, kupiles kosci ktore nie obsluguje pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak... napisać coś na temat sprzętu o którym mowa?

 

Pewnie masz laptopa na core i pierwszej generacji (albo jeszcze starszy intel). Tutaj 4GB single rank sprawiają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak... napisać coś na temat sprzętu o którym mowa?

 

Pewnie masz laptopa na core i pierwszej generacji (albo jeszcze starszy intel). Tutaj 4GB single rank sprawiają problemy.

 

 

Sprzt mam taki:

 

http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-p500-177/#

 

Intel® Core™ i3-330M

 

 

Teoretycznie można rozbudować do 8GB i to właśnie w 2 kościach ale tych nie uciągnął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 a DDR3L to nie to samo i w tym może być problem

 

Witajcie,

 

Postanowiłe w swoim 9 letnim laptopie wymienić RAM. Niestety po wymianie na nowe komp nawet nie odpala Windowska tylko od razu się restartuju . W BIOSie nie mam jak ustawić ręcznie pamięci. Po prostu się nie da. Czy może tak być że po prostu te kości są za szybkie na mój sprzęt? Dodam że wybór padł po dobraniu ich w konfiguratorze na jakiejś stronie internetowego sklepu

 

Miałem

 

roducent : SAMSUNG

Model : M471B5673EH1-CF8

Typ pamięci : DDR3

Taktowanie : 1066MHz

Pojemność : 4GB (2 x 2GB)

CL: CL7

 

Kupiłem:

Kingston

HX316LS9IBK2/8 (2x4GB)

Typ pamięci : DDR3L

Taktowanie : 1600MHz

CL: CL9

 

czy coś mogę kupić jeszcze na rynku co będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3L są kompatybilne wstecz.

 

Do tej platformy jeżeli chce się moduły 4GB, to muszą to być dual rank (8 kości po obu stronach modułu).

PDF ze specyfikacją nowych modułów pokazuje wprost, że są to single rank -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3L są kompatybilne wstecz.

 

Do tej platformy jeżeli chce się moduły 4GB, to muszą to być dual rank (8 kości po obu stronach modułu).

PDF ze specyfikacją nowych modułów pokazuje wprost, że są to single rank -> KLIK

 

Jedyne co znalazłem to

 

DDR3 SODIMM Goodram 4GB 1066MHz CL7

 

https://allegro.pl/oferta/ddr3-sodimm-goodram-4gb-1066mhz-cl7-7576296149?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+do+laptop%C3%B3w&gclid=EAIaIQobChMI59zV3tjR4QIVhMCyCh2A1Ag-EAQYAiABEgJ7kPD_BwE

 

Nie widze drugiej strony modułu ale wydaje mi się że to dual rank. Czy tak?

Edytowane przez jeronimo1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dual rank - producent modułów podaje, że organizacja kości w tym modelu to 256x8, co oznacza, że na module są używane kości 256Mb 8bit.

Inne oznaczenie które może Cię interesować to 2Rx8 - ono wyraźnie zaznacza, że masz do czynienia z modułem dual rank.

 

Spokojnie znajdziesz tańsze oferty niż zalinkowana, a o kompatybilność bym się nie martwił - szybsze moduły i tak mają w sobie profile z niższymi taktowaniami.

Nie dopłacałbym do wyższych taktowań, bo tutaj nie będzie więcej niż 1066MHz. No chyba, że planujesz użyć tych modułów potem w innym lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dual rank - producent modułów podaje, że organizacja kości w tym modelu to 256x8, co oznacza, że na module są używane kości 256Mb 8bit.

Inne oznaczenie które może Cię interesować to 2Rx8 - ono wyraźnie zaznacza, że masz do czynienia z modułem dual rank.

 

Spokojnie znajdziesz tańsze oferty niż zalinkowana, a o kompatybilność bym się nie martwił - szybsze moduły i tak mają w sobie profile z niższymi taktowaniami.

Nie dopłacałbym do wyższych taktowań, bo tutaj nie będzie więcej niż 1066MHz. No chyba, że planujesz użyć tych modułów potem w innym lapku.

 

Ok to poszukam tych goodramow gdzieś taniej i kupuje. Dzięki za pomoc.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam w takim razie na sprzedaż HX316LS9IBK2/8 Kupione parę dni temu. Raz użyte :) Poniewaz mają pełna gwarancje to myśle że cena 150 będzie ok. Przekazuje oczywiście z fakturą zakupu. Odbiór osobisty: Warszawa. Wysyłka - do ustalenia

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz skorzystać ze zwrotu 14 dni? Zakup na firmę? W sklepie stacjonarnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz skorzystać ze zwrotu 14 dni? Zakup na firmę? W sklepie stacjonarnym?

 

Ale otwierane sa. plomba/etykieta przerwana i jednak raz bo raz ale użyte. Nie przyjma mi tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że zerwana plomba. Już widziałem na x-kom outlet z przerwaną plombą parę rzeczy. To Ci mogą co najwyżej potrącić jakiś procent. Jeśli kupowałeś jako konsument na odległość to przysługuje Ci zwrot i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...