Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Greg666

Sprzęt do muzyki.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą sprzętu audio i zastanawiam się czy warto i ile musiałbym zainwestowac, aby poczuć i usłyszec różnicę?

 

Obecnie Amplituner Denon AVR-1312 plus kolumny podłogowe stereo: https://www.pure-acoustics.com/design/v4/speaker.php?id=1402

 

Od razu piszę, że nie jestem audiofilem. Obecnemu Denon-owi stuknie lada moment 7-8 lat i dlatego się zastanawiam.

 

Mam Mac mini podłączony do Denona kablem 10 metrowym tanim jack --> chinch i z maca leci TIDAL w MASTER wyszukuję. Różnice słychać, ale czy mając np. TIDAL w zmacniaczu czy amplitunerze nie było by lepiej?

 

Kupno lepszegop kabla jack -chinch już chyba, aż takiej różnicy nie zrobi 10 metrowego?

 

Słucham głównie rock i metal wszelaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ale to wyjdzie z 10 tysi. Ja chciałem za rosądne pieniądze, a nie sprzęt dla kogoś kto wygrał w LOTTO. :E

 

Głównie chodizło mi tu o sam wzmacniacz czy amplituner czy jest sens to zmieniać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Jeśli nie masz jeszcze wyrobionego ucha przez kontakt z naturalnym brzmieniem instrumentów to wyższa półka jeszcze przed Tobą. Sam od wielu lat posiadam wzmacniacz Luxman L530 z głośnikami ProAc Studio 160. Muzykę natomiast tylko z DVD Audio, Super Audio CD i oczywiście winyl. :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale wiesz aż taki wczuty nie jestem. Skoro mówisz, że się nie opłaca to rozumiem. Jak wygram w LOTTO kupie wszystko z linków i powiem czy słysze różnicę. :cool:

 

Ja tylko myślałem, że moze jakoś podłączyć Mac mini przez kartę dźwiękową na USB z SPDiF skoro w Tidal MASTER jest 96khz na 24 bity bo analogowym kablem to raczej nie osiągalne, chociaz się mogę mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cokolwiek przesyłasz po USB, zadbaj o czystość sygnału. Tu kłania się Audioquest JitterBug. Dostępny chyba w sklepie rms. Wypróbowane, skuteczne. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna potwierdzone informację czy na kablu HDMi 10-15 metrów z mac mini Late 2014 osiągne 24 bit / 96khz bo nie mogę żadnych konkretów wyGooglować?

 

Poprosiłbym link do nie najdroższego, dobrego kabla HDMi 10-15 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PoGooglowałem i znalazłem porady, że można w macOS wymusić dla całego systemu dla wbudowanego dźwięku 24 bit i 96 khz. Tylko to dalej idzie przez zwykły tani kabel jack --> chinch do amplitunera.

 

 

Różnice jakąś słychać, ale nadal NIKT mi nie powiedział czy analogowo czyli jack-chinch idzie 24 bit i 96khz?? To jest cyfrowe w końcu czy analogowe??

 

Dla HDMi ma maks ustawienia 24 bit 48khz, a dla analogu maks 24 bit 96khz

 

Zrzuty z macOS na mac mini late 2014 czyli core i5 4-tej generacji i jakiś Intel Audio

 

Zrzut-ekranu-2019-04-16-o-22-56-15.png

 

Zrzut-ekranu-2019-04-16-o-22-57-36.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłączyłeś przez jack/RCA to używasz DAC z kompa i a do ampli wysyłasz sygnał analogowy. 96kHz i 24bit to są cechy sygnału cyfrowego, którego nie przesyłasz do ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłączyłeś przez jack/RCA to używasz DAC z kompa i a do ampli wysyłasz sygnał analogowy. 96kHz i 24bit to są cechy sygnału cyfrowego, którego nie przesyłasz do ampli.

To dlaczego dla wbudowanego analogu mac mini mam ustawienie 24 bit/96khz, a na HDMi nie ma, jest maks 24 bit/48khz? Tyle obsługuje maks HDMi w macu?

 

 

To karta dźwiękowa na USB, do której link dałem by pomogła i wtedy kabel SPDiF 15 metrów za 60 zł z Allegro by wystarczył, zeby do amplitunera przesłać cyfrowo z maca mini?

 

Chyba, że jest jakaś tańsza karta na USB z obsługa pod SPDiF 96khz/24 bit bez wzmacniacza, żeby tylko sam sygnał cyfrowy przesyłała i działała pod mac os X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co robi oprogramowanie MACa. Jeśli kupisz DAC to będziesz miał już trzy: W kompie, DAC zewnętrzny i DAC w ampli. Twoim zadaniem jest cyfrowe połączenie kompa z DAC w ampli, żeby ominąć jego mierną dźwiękówkę. Ewentualnie jeśli uważasz, że DAC w ampli jest słaby, możesz kupić zewnętrzny i wtedy cyfrowo łączysz laptopa z kupionym DAC, a tego analogowo ze wzmacniaczem w ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co robi oprogramowanie MACa. Jeśli kupisz DAC to będziesz miał już trzy: W kompie, DAC zewnętrzny i DAC w ampli. Twoim zadaniem jest cyfrowe połączenie kompa z DAC w ampli, żeby ominąć jego mierną dźwiękówkę. Ewentualnie jeśli uważasz, że DAC w ampli jest słaby, możesz kupić zewnętrzny i wtedy cyfrowo łączysz laptopa z kupionym DAC, a tego analogowo ze wzmacniaczem w ampli.

Kompletnie nie rozumiesz, albo się zamotałeś w tym co piszesz.

 

Wyżej napisałeś, że DAC przerabia cyfrowe 24 bity i 96khz na analog 44.1khz 16 bitów. Teraz piszesz, że jak kupię kartę dźwiękową na USB to będe miał 3 DAC-i w komputerze, zewnętrzna i w amplitunerze. Troche nie możliwe bo podłączając jakąkolwiek karte dźwiękowa na USB czy to mac os czy Windows to karta dżwiękowa w komputerze jest nie aktywna bo wybieram w ustawieniach dźwięku zewnętrzną kartę dźwiękową.

 

To tak jakby napisać, że w PC z windowsem kupuję kartę dźwiękową, wyłączam integre w BIOSie, ale on a nadal działa. Tak można zrozumieć twoj ostatni post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się licytować o to, kto się miesza w tym, co pisze. Nie ma czegoś takiego jak "analog 44.1khz 16 bitów". Sygnał cyfrowy może mieć takie parametry i z takimi parametrami może być wysłany cyfrowo. Po przetworzeniu przez DAC jest sygnałem analogowym i nie ma żadnych bitów. Dalej może być przesyłany jako sygnał analogowy i w takiej formie powinien trafić do wzmacniacza.

 

To, w którym pudle użytkownik wybierze DAC jako ten, co przetwarza sygnał z cyfrowego na analogwy to już wybór połączenia przez owego użytkownika. Albo wybierasz DAC w kompie i wysyłasz analog do amplitunera, prosto na wzmacniacz, albo wysyłasz cyfrę ze źródła i przetwarzasz na analog dopiero w DAC z amplitunera. Ewentualnie stwierdzasz, że oba DAC są do bani i kupujesz trzeci, zewnętrzny, jak pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...