Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

m4tt

jak sprawić by arkusz kalk. automatycznie wyliczył i wpisał wartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem techniczny , zapewne banalny dla ludzi obeznanych z obsługą arkusza kalkulacyjnego.

 

Mianowicie tworze w arkuszu rozkład jazdy podzielony na kursy i muszę ustawić czas odjazdu dla każdego z przystanków. W każdym z kursów (a jest ich 9) różnica czasowa jest taka sama (1-4 minut) tylko na każdym z kursów zaczynają się od innej godziny i minuty. Pierwszy kurs ma odjazd o 05:55 na pierwszym przystanku , na drugim przystanku odjazd jest o 05:57 , na trzecim o 05:59 , czwartym o 06:01 , Piątym o 06:03 , szóstym o 06:05 , siódmym o 06:08 , ósmym o 06:09 , dziewiątym o 06:13 , dziesiątym o 06:16 , jedenastym o 06:18 , dwunastym o 06:20 , trzynastym o 06:22 , czternastym o 06:24 i tu sie kończy kurs nr 1. Następny kurs nr 2 zaczyna się od 07:00 i mógł bym wpisywać dalej ręcznie ale wydaje mi się że w arkusza calc. można jakoś sprawić i chciałbym wiedzieć jak żeby mi automatycznie to wyliczyło i wpisało (czas odjazdu z przystanków) na tym i pozostałych kursach bo różnica odjazdu między przystankami jest dokładnie taka sama we wszystkich 9 kursach (tylko kursy zaczynają się od innej godziny). Myślę da się to szybciej zrobić niż ręcznie wszystko wpisywać. W załączeniu wklejam zrzut(na niebiesko oznaczone są te pola do wypełnienia)

 

surowy plik : https://megawrzuta.pl/download/83ddb416a78833003484ec2cce7d42f1.html

 

Dodam tylko że mam więcej podobnych tabel do wypełnienia więc zależy mi na tym by się dowiedzieć jak ten proces mógłbym własnie nieco "zautomatyzować"

post-321832-15552677000373_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko jedyna tutaj jest tyle rozwiązań na to, że masakra :D

 

Może być makro, może być banalna funkcja B2+$Q$1

Gdzie $Q$1 to 0:02, a B2 to poprzednia komórka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Twój plik się u mnie nie otwiera, ale spróbuję ci to jakoś wytłumaczyć (co jest ciężkie bez pokazywania). Najpierw "sformatuj" sobie wszystkie komórki z czasem jako czas, następnie ustaw się komórce (np. pod godziną 7) i wpisz formułę, w której po znaku = wskażesz godzinę 7 naciśniesz na klawiaturze znak + i wskażesz komórkę z wybranym czasem (chyba 0.02) i ustawisz w niej wartość bezwzględną dla kolumny (wstawiając znak $ przed jej literą) następnie wystarczy, że "przeciągniesz formułę w dół i w prawo. Może trochę nieskładnie to napisałem, ale ciężko mi się to tłumaczy na odległość, jednakże myślę, że w jakiś sposób pomogę.

p.s. nie podałem ci konkretnych formuł, gdyż twój plik mi się nie otwiera, jak dalej będziesz miał jakieś problemy, to wyślij screena, tak żeby było widać numery komórek i wierszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...