Skocz do zawartości
PCFan1985

Co wybrać do 950 złotych - Google Pixel 2 XL 4/64, OnePlus 6 6/64 (lekko zbity), czy Xiaomi Mi8 6/64?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule. Xiaomi Mi 8 6/64 mogę mieć za 850, OP6 6/64 za 900 a Pixela 2 XL 4/64 za 925-950 złotych.

 

Rozważam te trzy modele do zakupu z drugiej ręki. Google i Xiaomi bez wad wizualnych, OP6 ma lekko zbity tył na bokach ale działa w 100%. Jest też zapewne najszybszy (szybszy od Mi8 ze Snapdragoem 845).

 

Z drugiej strony Google Pixel 2 XL mimo posiadania Snapa 835 też do wolnych nie należy. Ale ma za to głośniki stereo i genialny ekran OLED, czego dwa pozostałe nie mają.

 

Jeśli chodzi o OnePlus-a 6, to ten lekko zbity tył nie bardzo robi mi problem bo i tak smartfon będzie na stałe w etui. Jedynie Pixel XL 2 byłby używany na co dzień bez, z racji matowego tyłu.

 

Co byście wybrali na moim miejscu?

 

xtm2tgk61r0g_t.jpg

 

cxn1hn0carxp_t.jpg

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Op uszkodzony więc odpada. Zostaje htc, znaczy się pixel i xiaomi. Tu sprawa jasna - pixel.

Jak poczujesz różnice między S835 a s845 tzn, że nie jesteś człowiekiem. Różnice w wydajności istnieją na papierze i w benchmarkach, w użytkowaniu ważniejsza jest w tym przypadku nakładka i jej optymalizacja.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałbym z tej trójki pixela. Op6 jest fajny, ale skoro jest uszkodzony to nie warto, bo jak nie daj Boże Co spadnie to pewnie będzie całkowicie stłuczony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zainwestowac w op6 i zorinetowac sie ile kosztuje naprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w podanej cenie masz Pixela 2XL to nawet nie ma się co zastanawiać nad wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Zostaje htc, znaczy się pixel

Pixel 2 XL to LG nie HTC.

Wersja nie XL była HTC.

 

@Topic

Głos na Pixela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie. Na razie Pixel 2 XL prowadzi.

Jednak w międzyczasie doszła jeszcze inna propozycja - LG V30.

 

Co Wy na nią? Warto za mw. 850-900 złotych ? Na pewno jego plusem jest możliwość rozszerzenia pamięci wbudowanej.

 

Druga kwestia. Może na sofcie oficjalnym od LG, V30 nie jest tak "żwawy" jak powinien być, jednak na romach tworzonych na XDA potrafi już "odżyć" konkretnie (np.: robi mw. 215-220.000 pkt. w Antutu 7).

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co Ci punkty w benchach? :E ważne, żeby telefon płynnie działał, a LG na brak płynności nie narzeka. Dodatkowo osobny tor audio, imho fajny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel 2 XL to LG nie HTC.

Wersja nie XL była HTC.

 

@Topic

Głos na Pixela ;)

 

Lg przy stałej współpracy z HTC. Lg głównie wykonalo projekt w znacznej mierze htc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co Ci punkty w benchach? :E ważne, żeby telefon płynnie działał, a LG na brak płynności nie narzeka. Dodatkowo osobny tor audio, imho fajny wybór.

 

No nie interesuje zbytnio, ale sam fakt. Napisałem dla porównania, że wydajność na stockowym sofcie jest dławiona.

 

No te audio to kolejny plus.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak v30 to i u11. Telefony prawie równoważne. Z kilkoma istotnymi różnicami nie mającymi dla niektórych znaczenia ;)

 

Skąd bierzesz te ceny? Bo chyba nie o nowych sklepowych słuchawkach mowa :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP6 ma zbity tył, więc zapewne używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP6 ma zbity tył, więc zapewne używki

 

Dokładnie. Wolę kupić w tej cenie jakiegoś używanego ex-flagowca, niż nowego średniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło 1000 masz nowe ex flagowce z 2017r ;)

 

V30, u11, Nokia 8 z VR, u ultra, zenfone 4 pro... Niektóre nawet poniżej 1000zl.

 

IMO wydaje mi się to lepsza opcja niż używane 2017/2018

 

poza tym OP jest uszkodzony. 1000zł to IMO niska cena za te telefony, bo po około 1000zł to chodzą właśnie te wymienone przeze mnie w bdb stanie :hmm:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło 1000 masz nowe ex flagowce z 2017r ;)

 

V30, u11, Nokia 8 z VR, u ultra, zenfone 4 pro... Niektóre nawet poniżej 1000zl.

 

IMO wydaje mi się to lepsza opcja niż używane 2017/2018

 

poza tym OP jest uszkodzony. 1000zł to IMO niska cena za te telefony, bo po około 1000zł to chodzą właśnie te wymienone przeze mnie w bdb stanie :hmm:

 

Nawiązując do wspomnianego już wczoraj LG V30. Jednak jego kandydatura musi niestety odpaść (szkoda wielka) z racji pojedynczego slotu SIM (a dostanie w Polsce wersji dual SIM jest trudne na rynku wtórnym). Jednak mój kolejny smartfon (zresztą jak poprzedni) musi być typu dual-SIM, bo mam dwie aktywne karty na co dzień.

 

W razie czego obecny budżet (> 950,1000) na na kolejny smartfon mogę delikatnie naciągnąć po 30 kwietnia (wypłata) do maksymalnie 1200 złotych jakby co. A w tych "piniondzach" mogę już mieć w pełni sprawnego OnePlus-a 6 6/64 GB, co byłoby chyba najlepszym (i najszybszym wśród smartfonów na Snapdragonie 845) wyborem (pobraniowo ofkors - z kolesiemz poniższej aukcji omawiałem już temat).

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-oneplus-6-6gb-64gb-a6000-mirror-black-CID99-IDyWBZu.html#9dd4ecc37f

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz no mi, jakim sposobem chcesz odczuć różnice w działaniu telefonu wyposażonego w S835 od takiego z s845?

Jak Ty to robisz, skoro zwykły śmiertelnik nie jest w stanie tego zauważyć?

A mówimy o procesorach, nie optymalizacji nakładek.

 

Twoją kasa, ty kupujesz. Ale skoro zależy Ci na sprawności i szybkości działania przede wszystkim, to wiedz, że nie musisz szukać s845 w używkach. Wystarczy S835 z normalnym systemem, który będzie miał topowy aparat jak na swoje czasy, który nie różni się wielce od aktualnych, nie licząc jakiś dodatkowych obiektywów. I będzie nowy, z 24 miesięczna gwarancja.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz no mi, jakim sposobem chcesz odczuć różnice w działaniu telefonu wyposażonego w S835 od takiego z s845?

Jak Ty to robisz, skoro zwykły śmiertelnik nie jest w stanie tego zauważyć?

A mówimy o procesorach, nie optymalizacji nakładek.

 

Twoją kasa, ty kupujesz. Ale skoro zależy Ci na sprawności i szybkości działania przede wszystkim, to wiedz, że nie musisz szukać s845 w używkach. Wystarczy S835 z normalnym systemem, który będzie miał topowy aparat jak na swoje czasy, który nie różni się wielce od aktualnych, nie licząc jakiś dodatkowych obiektywów. I będzie nowy, z 24 miesięczna gwarancja.

 

Nowe modele ze snapem 835 w tej cenie nie przemawiają do mnie jakoś. W tej sytuacji wole kupić używkę z drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła mi kolejna potencjalna propozycja (po przymusowym odrzuceniu LG V30). Huawei P20 Pro za 1000 (do lekkiej negocjacji). Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła mi kolejna potencjalna propozycja (po przymusowym odrzuceniu LG V30). Huawei P20 Pro za 1000 (do lekkiej negocjacji). Warto?

 

weź daj mi info do ziomków co sprzedają, chętnie kupie coś :E :E

 

ja bym dalej przy pixelu został

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również. Pixel to wciąż jeden z najlepszych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...