Skocz do zawartości
etet100

i7 8700 - jakaś tania płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam jakiejś płyty pod ten procesor. Dopuszczam jakieś outlety, najlepiej z jakiejś

porządniejszej sieci, z gwarancją. Wstępnie myślałem np o MSI Z370 PC PRO, bo widziałem

kilka takich właśnie w cenie około 400. Zdarza mi się czasami coś pograć więc kupię pewnie

z czasem kartę w stylu RTX 2060. Oprócz tego warto by było mieć jak najwięcej USB i najlepiej

dwa złącza M.2. pod dyski (i tu jest problem bo ta płyta wyżej ma tylko 1). Nigdy nic nie

podkręcam i nie ma opcji żebym teraz to zrobił. Sprzęt zmieniam co około 5 lat, raczej zwykle

w komplecie (płyta, procesor, pamięci, często zasilacz).

 

Czy znajdę coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego warto by było mieć jak najwięcej USB i najlepiej

dwa złącza M.2. pod dyski (i tu jest problem bo ta płyta wyżej ma tylko 1).

Popatrz na tą płytę jeszcze raz ;)

 

Samego USB jest sporo - poza tym, co jest na tyle, płyta pozwala wyprowadzić jeszcze 4 USB3 i 4 USB2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Pomyliłem chyba linki bo na pewno nie chciałem takiej bez akcesoriów (chociaż jedynym niezbędnym jest dla mnie maskownica). Ta

faktycznie ma podwojne M.2. ale też podwójne PCI 3.0 x16. USB też sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do MSI czy można taką maskownicę kupić i można za 75 zł. W związku z tym chyba mi się odechciało zarówno outletów jak i płyt MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Chinach maskownica do płyt MSI kosztuje ~5zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszkę przejrzałem i szczerze za 5 nie widzę. Chociaż max tyle to powinno kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszkę przejrzałem i szczerze za 5 nie widzę. Chociaż max tyle to powinno kosztować.

 

i przesyłka od 30 groszy do 4zl. Też brzmi nieprawdopodobnie jak na nasze realia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

Wrzuć w kupię temat maskownicy może ktoś ma ja tak kupiłem do tomahawk za 30pln

 

Też pytałem serwis MSI ta sama cena jak u ciebie 75pln...

Edytowane przez Abiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi nie da obsługi ryzenow 2 do płyt na chipsetach 300, ktoś jeszcze chce kupować ten ich bulls&&t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mi po maskownicy kiedy nie wiem czy ta płyta się nadaje. Ciągle widzę jakieś narzekania na sekcje zasilania. Jak czytam na różnych forach to mi wychodzi że tylko włączę i całość pójdzie z dymem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy potrzebuje na już (chociaż chętnie bym sprawdził jak najszybciej czy procesor działa) ale do takiego polowania raczej nie mam cierpliwości. A w tej chwili najtańszą tam widzę za ponad 200 euro. Drogawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 8700 non-k stock nie potrzebujesz super vrm w płycie, wiadomo b360 za 250 ziko by raczej nie podołała, ale jakaś taka średnia z370 wg mnie jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu się pojawia pytanie czy ta przykładowo MSI Z370 PC PRO to już średnia czy jeszcze słaba lub średnio słaba.

 

A może MSI Z370 SLI PLUS też z outletu za 550 ? Tylko gwarancja niestety sporo krótsza.

 

Chciałbym do tego kupić też maksymalnie szybkie pamięci. Tylko znowu czytam, że przykładowo ktoś kupił

3600 a poszły na max 3000. I nie wiem czy brać 3000 lub 3200 ale z mniejszymi opóźnieniami czy jednak

wyższe taktowanie.

Edytowane przez etet100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, jaki masz lub chcesz mieć ram?

 

2666Mhz czy 3000MHz+ ? Na Z370/Z390 ram możesz kupić szybszy. Zablokowane chipsety to max 2666MHz.

https://allegro.pl/oferta/hyperx-predator-16gb-2x8gb-2666mhz-ddr4-cl13-xmp-7532370549

 

 

Jakbyś chciał w miare przyzwoita płytę z chipsetem z390, to ta chyba wychodzi bardzo korzystnie:

https://www.euro.com.pl/plyty-glowne/gigabyte-z390-gaming-x.bhtml

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce mieć taki żeby nie był wąskim gardłem ale też nie dam za sam RAM 1500 czy 2000.

 

Nie wiem czy potrzebuje aż znowu Z390. Nie chciałbym przekombinować i wyrzucić kasy w błoto.

Choć ta jest w powiedzmy akceptowalnej cenie. Tylko ma 1 x PCI-E x16. Wprawdzie pewnie nigdy

drugiego nie użyje ale raz mi był potrzebny i teraz myśle czy jednak nie byłoby warto mieć 2.

 

Czy te 4000 na pewno będzie działało? Bo sporo się już naczytałem i ludzie mają problemy

powyżej 3000.

Edytowane przez etet100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle czytasz specyfikację płyt :D

 

Z370 i z390 jak mają dwa srebrne porty PCIE 16x to może działać jeden z prędkością 16x albo oba z prędkością 8x.

(zazwyczaj w 99% przypadków - wszystkie to wersja SLI). Oba gniazda są wówczas z linii procesora.

 

 

Ta zlinkowana ma 1x PCIE 16x z Procesora, oraz 1x PCIE 16x fizycznie i 4x elektrycznie prosto z chipsetu.

 

W zupełności jest to wystarczające do np montazu dysku NVME na adapterze PCIE. Dla GPU jest to mało. Ale 8X plus 8x dla GPU też szału nie robi i też nie ma sensu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam tak jak jest napisane. Przy jednych płytach piszą PCI-E 16x - 1, przy innych PCI-E x16 - 2 lub 3. Wydawało mi się, że to jest proste i oczywiste. Ale może nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane gdzie? Czyta się tylko specyfikację na stronie producenta. W opisach na stronach sklepów/allegro patrzysz tylko na dwie rzeczy - dokładny model i cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu, możesz zerknąć zawsze czy jest na liście XMP płyty lub prducenta pamięci.

 

Tutaj są ciekawe kości w przyzwoitej cenie:

https://allegro.pl/oferta/g-skill-tridentz-2x8gb-3ghz-f4-3000c15d-16gtz-gw-7919742479

 

Ja czytam tak jak jest napisane. Przy jednych płytach piszą PCI-E 16x - 1, przy innych PCI-E x16 - 2 lub 3. Wydawało mi się, że to jest proste i oczywiste. Ale może nie jest.

 

To weź zerknij na zdjęcie i napisz ile jakich portów PCIE widzisz ?

 

Jakbyś chciał tanio kozackie kości to te:

https://allegro.pl/oferta/patriot-viper-steel-2x8gb-ddr4-4400-cl19-7974974462

 

XMP1 lub XMP2 jak nie wystartują, to będzie trzeba ręcznie ustawić timingi. Nie powinno być problemów z ustawieniem czegoś bardzo szybkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej czytałem opisy na stronach sklepów. Naiwnie liczyłem, że są z grubsza rzetelne.

 

Te kozackie może by były ok gdyby była dłuższa gwarancja. Ja to na razie wszystko gromadzę i w ciągu 14 dni

to nie wiadomo czy w ogole całość uruchomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ukrywam, że rozsądniej jest kupić te 3000CL15 i sobie ewentualnie je podkręcić. Efekty moga wyjść bardzo dobre, tylko trochę czasu to zajmuje. Bez podkręcania i dobierania timingów zakup nawet tych 4400MHz nie będzie miał większego sensu. Pewnie ciasno ręcznie ustawione 3000MHz będą w stanie dogonić 4400MHz puszczone na automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę bawić w podkręcanie. Muszę kupić coś co po prostu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz B360 (albo B365/H370).

 

XMP nie daje gwarancji stabilności. Gwarancję stabilności masz tylko na profilach jedec, a więc połączeniach taktowań i opóźnień powszechnie uważanych za obscenicznie słabe:

2133 CL15

2400 CL17

2666 CL19

I te ostatnie należałoby wybrać, bo to optimum wspierane przez procesor.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo czegoś nie doczytałem, albo ta cała dyskusja ma dość ograniczony sens. :hmm:

OP potrzebuje płyty do zablokowanego 8700. Wymagania energetyczne tego procesora nie są wyśrubowane. Jakiegoś złomu za 250 złotych faktycznie lepiej nie brać, ale każde z370/90 spokojnie sobie poradzi i nie trzeba kupować od razu płyty za 600-800 złotych. Jeśli faktycznie ma być to takie wybajerzone coś, to w outlecie owocowym są teraz propozycja 1 i propozycja 2. A najlepiej ustawić sobie filtrowanie produktów w cenie poniżej 500zł dla z370 i brać to, co akurat jest w dobrej cenie.

 

Koledzy za dużo siedzią w temacie ekstremalnego kręcenia i potem włączają się nawyki hardware-sportowe :lol2:

Tutaj wystarczy kupić ramy na poziomie 3-3,2GHz CL15-16, odpalić z XMP i się niczym więcej nie przejmować.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...