Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WujekGeraltt

Wymiana Karty graficznej, co trzeba zmienić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim ! potrzebuje waszej pomocy

 

Posiadam obecnie taki zestaw :

 

* Plyta główna - MSI Z97 - G43, Intel Z97, 4xDDR3,VGA,GbLAN,Z97-G43

* Procesor- I7 4790K Socket LGA1150, 64 bit, do 4,4 GHZ, 88 W, Cache 8MB, Devils Canyon

* Grafika - MSI GTX 970 Gaming 4096 MB DDR5 - (Gtx 970 GAMING 4G)

*Chlodzenie - Silentium PC Grandis XE1236

*Dysk SSD - Plextor 128GB SATA III transfer do 520 mb/s + HDD 1TB Seagate 1TB, SATA III , 7200RPM 64 mb cache

*Zasilacz Cheiftec 600W GPS-600A8

*Pamiec RAM - G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133 MHZ CL9 XMP rev.2

+ G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133 MHZ CL9. Dokupione po roku czasu, chociaż (Windows 7 64b) nie widzi tylko 16 GB

 

Komputer składałem 4 lata temu w morelach i chciałbym teraz ulepszyć grafikę z nastawieniem na obróbkę w programach oraz zwiększenie wydajności w Wiedzminie 3 i myślałem o GTX 1080 TI lub RTX 2080 chociaż z tego co widzę 1080 TI nie ma już w sprzedaży więc pewnie pokierujecie mnie bardziej w stronę RTX.

 

#Pytanie do do was kochani ! W obu przypadkach GTX 1080 TI oraz RTX 2080 czy wystarczą inne podzespoły ? Mam tu na myśli przede wszystkim Płytę główną ew zasilacz i czy gdybym musiał zmienić płytę to czy reszta sprzętu wejdzie do podanej płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy wymianie karty wymieniłbym także zasilacz na coś lepszego.

 

Co do podzespołów to jakbyś grał w 1440p to by wystarczyły do tej karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy wymianie karty wymieniłbym także zasilacz na coś lepszego.

 

Co do podzespołów to jakbyś grał w 1440p to by wystarczyły do tej karty :)

No właśnie chce aby karta płynnie współpracowała z programami do obróbki filmowej takimi jak adobe premiere - ma służyć jako narzędzie pracy i właśnie przydałoby się do obróbki 4K wtedy trzeba zmienić płytę czy wszystko ? Tez trochę słabo kupić topowa kartę i nie wykorzystywać jej potencjału.

 

Ps* w obu przypadkach 1080ti vs rtx 2080 jest taka sama sytuacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce aby karta płynnie współpracowała z programami do obróbki filmowej takimi jak adobe premiere - ma służyć jako narzędzie pracy i właśnie przydałoby się do obróbki 4K wtedy trzeba zmienić płytę czy wszystko ? Tez trochę słabo kupić topowa kartę i nie wykorzystywać jej potencjału.

 

Ps* w obu przypadkach 1080ti vs rtx 2080 jest taka sama sytuacja ?

 

Jeśli się w coś gra to wolałbym RTX 2080. Przy programach graficznych się nie powiem, bo po prostu w tym nie siedzę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się w coś gra to wolałbym RTX 2080. Przy programach graficznych się nie powiem, bo po prostu w tym nie siedzę :/

Rozumiem, dzięki tez bardziej jestem za RTX a gdybym chciał więcej, niż 1440 to co jeszcze do zmiany ? Ps jaki zasilacz byś polecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać na RTX to i zasilacz do wymiany na 550W Gold dla spokojnej pracy.

Twój obecny ma tylko filtry nie posiada certyfikatów sprawności.

 

 

Jeżeli nic nie będziesz więcej zmieniać to 550W wystarczy

A coś więcej to 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać na RTX to i zasilacz do wymiany na 550W Gold dla spokojnej pracy.

Twój obecny ma tylko filtry nie posiada certyfikatów sprawności.

 

 

Jeżeli nic nie będziesz więcej zmieniać to 550W wystarczy

A coś więcej to 650W

 

Rozumiem, a jest w ogóle sens zmieniać tylko kartę ? Jak z płyta główna wepnę tam w ogóle tą kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jest w ogóle sens zmieniać tylko kartę ? Jak z płyta główna wepnę tam w ogóle tą kartę ?

 

Z tego co patrzę płyta ma PCI Express x16 (3 szt.), więc powinno wejść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jest w ogóle sens zmieniać tylko kartę ? Jak z płyta główna wepnę tam w ogóle tą kartę ?

Jest, gtx 970 to moim zdaniem najsłabszy element Twojego zestawu.

Jasne, że wepniesz ale w wielu grach procesor może ograniczać tę kartę nawet w 1440p. Moim zdaniem 2080 to lekki overkill chyba, że zamierzasz zmieniać platformę w przyszłości. 2070 by wystarczył.

To tyle jeśli chodzi o gry, o programach graficznych się nie wypowiem, bo w tym nie siedzę i nie wiem też jaki wpływ tam ma karta graficzna a jaki procesor.

 

To nie jest tak, że zmienisz sobie tylko płytę :P

Masz dość dobrą na swój socket 1150 i topowy procesor na ten socket. RAM też masz dobry. Nic tu za specjalnie nie ulepszysz.

Jak wymieniasz płytę to musisz wymienić też procesor i RAM (inny socket i DDR4 zamiast DDR3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu tylko wymienił GPU i potrącił procesor. Ram masz dosyć szybki. Jak celujesz w 1440p spokojnie możesz brać kartę pokroju 1080Ti / 2080. Zasilacz da sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...