Skocz do zawartości
WujekGeraltt

Wymiana Karty graficznej, co trzeba zmienić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim ! potrzebuje waszej pomocy

 

Posiadam obecnie taki zestaw :

 

* Plyta główna - MSI Z97 - G43, Intel Z97, 4xDDR3,VGA,GbLAN,Z97-G43

* Procesor- I7 4790K Socket LGA1150, 64 bit, do 4,4 GHZ, 88 W, Cache 8MB, Devils Canyon

* Grafika - MSI GTX 970 Gaming 4096 MB DDR5 - (Gtx 970 GAMING 4G)

*Chlodzenie - Silentium PC Grandis XE1236

*Dysk SSD - Plextor 128GB SATA III transfer do 520 mb/s + HDD 1TB Seagate 1TB, SATA III , 7200RPM 64 mb cache

*Zasilacz Cheiftec 600W GPS-600A8

*Pamiec RAM - G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133 MHZ CL9 XMP rev.2

+ G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133 MHZ CL9. Dokupione po roku czasu, chociaż (Windows 7 64b) nie widzi tylko 16 GB

 

Komputer składałem 4 lata temu w morelach i chciałbym teraz ulepszyć grafikę z nastawieniem na obróbkę w programach oraz zwiększenie wydajności w Wiedzminie 3 i myślałem o GTX 1080 TI lub RTX 2080 chociaż z tego co widzę 1080 TI nie ma już w sprzedaży więc pewnie pokierujecie mnie bardziej w stronę RTX.

 

#Pytanie do do was kochani ! W obu przypadkach GTX 1080 TI oraz RTX 2080 czy wystarczą inne podzespoły ? Mam tu na myśli przede wszystkim Płytę główną ew zasilacz i czy gdybym musiał zmienić płytę to czy reszta sprzętu wejdzie do podanej płyty ?

Edytowane przez WujekGeraltt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy wymianie karty wymieniłbym także zasilacz na coś lepszego.

 

Co do podzespołów to jakbyś grał w 1440p to by wystarczyły do tej karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy wymianie karty wymieniłbym także zasilacz na coś lepszego.

 

Co do podzespołów to jakbyś grał w 1440p to by wystarczyły do tej karty :)

No właśnie chce aby karta płynnie współpracowała z programami do obróbki filmowej takimi jak adobe premiere - ma służyć jako narzędzie pracy i właśnie przydałoby się do obróbki 4K wtedy trzeba zmienić płytę czy wszystko ? Tez trochę słabo kupić topowa kartę i nie wykorzystywać jej potencjału.

 

Ps* w obu przypadkach 1080ti vs rtx 2080 jest taka sama sytuacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce aby karta płynnie współpracowała z programami do obróbki filmowej takimi jak adobe premiere - ma służyć jako narzędzie pracy i właśnie przydałoby się do obróbki 4K wtedy trzeba zmienić płytę czy wszystko ? Tez trochę słabo kupić topowa kartę i nie wykorzystywać jej potencjału.

 

Ps* w obu przypadkach 1080ti vs rtx 2080 jest taka sama sytuacja ?

 

Jeśli się w coś gra to wolałbym RTX 2080. Przy programach graficznych się nie powiem, bo po prostu w tym nie siedzę :/

Edytowane przez Fox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się w coś gra to wolałbym RTX 2080. Przy programach graficznych się nie powiem, bo po prostu w tym nie siedzę :/

Rozumiem, dzięki tez bardziej jestem za RTX a gdybym chciał więcej, niż 1440 to co jeszcze do zmiany ? Ps jaki zasilacz byś polecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać na RTX to i zasilacz do wymiany na 550W Gold dla spokojnej pracy.

Twój obecny ma tylko filtry nie posiada certyfikatów sprawności.

 

 

Jeżeli nic nie będziesz więcej zmieniać to 550W wystarczy

A coś więcej to 650W

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać na RTX to i zasilacz do wymiany na 550W Gold dla spokojnej pracy.

Twój obecny ma tylko filtry nie posiada certyfikatów sprawności.

 

 

Jeżeli nic nie będziesz więcej zmieniać to 550W wystarczy

A coś więcej to 650W

 

Rozumiem, a jest w ogóle sens zmieniać tylko kartę ? Jak z płyta główna wepnę tam w ogóle tą kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jest w ogóle sens zmieniać tylko kartę ? Jak z płyta główna wepnę tam w ogóle tą kartę ?

 

Z tego co patrzę płyta ma PCI Express x16 (3 szt.), więc powinno wejść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jest w ogóle sens zmieniać tylko kartę ? Jak z płyta główna wepnę tam w ogóle tą kartę ?

Jest, gtx 970 to moim zdaniem najsłabszy element Twojego zestawu.

Jasne, że wepniesz ale w wielu grach procesor może ograniczać tę kartę nawet w 1440p. Moim zdaniem 2080 to lekki overkill chyba, że zamierzasz zmieniać platformę w przyszłości. 2070 by wystarczył.

To tyle jeśli chodzi o gry, o programach graficznych się nie wypowiem, bo w tym nie siedzę i nie wiem też jaki wpływ tam ma karta graficzna a jaki procesor.

 

To nie jest tak, że zmienisz sobie tylko płytę :P

Masz dość dobrą na swój socket 1150 i topowy procesor na ten socket. RAM też masz dobry. Nic tu za specjalnie nie ulepszysz.

Jak wymieniasz płytę to musisz wymienić też procesor i RAM (inny socket i DDR4 zamiast DDR3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu tylko wymienił GPU i potrącił procesor. Ram masz dosyć szybki. Jak celujesz w 1440p spokojnie możesz brać kartę pokroju 1080Ti / 2080. Zasilacz da sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...