Skocz do zawartości
pomaranczowa alternatywa

smrtfon dla dziadka

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje telefonu dla... siebie, co prawda jeszcze dziadkiem faktycznym nie jestem, ale wzrok juz nie ten a i reka czasem zadrzy.

 

co musi miec?

 

- duzy ekran, w okolicach 6.5'', najlepiej AMOLED

 

- NFC

 

- 6/8gb RAM i 128gb przestrzeni - moze byc mniej, ale musi wtedy obslugiwac mikroSD karte

 

- dobry procesor, jakoze telefon ma posluzyc przez kilka lat

 

- solidny/dobry aparat foto, z podobnych wzgledow

 

- spora baterie, 3500mAh +/-

 

 

 

 

w bonusie przyjme:

 

- AI, o ile sprawnie bedzie zarzadzac aplikacjami w tle i nie ingerowac nazbyt w fotografie

 

- mini jack 3.5mm

 

- szybka ladowarke sieciowa w zestawie, ew. obslugiwac standardowa firm trzecich

 

- system platnosci Google pay

 

- ladowanie bezprzewodowe, o ile ladowarka bedzie w pudelku lub obslugiwac takowe firm trzecich

 

- wodoszczelnosc i pyloszczelnosc

 

- serwis na terenie UK, zwazywszy brexit w niedlugim czasie

 

 

 

 

obecnie posiadam Nokie 925, tak jeszcze na windowsie, wiec w zasadzie kazdy nowy smartfon bedzie znacznie lepszy od niej, niemniej jednak zwrocilem uwage na Xiaomi Mi9 (ew. Mi mix 3) i Samsunga A70 (A 80 bedzie zapewne poza budzetem)... jakis inny wchodzi w gre, Huawei moze?

 

 

 

 

ps. HTC odpada, po prostu mi sie nie podoba, sorry :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi9

 

może jeszcze honor v20 w wersji 128GB pamięci

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi9

 

może jeszcze honor v20 w wersji 128GB pamięci

 

ten honor to ciekawa opcja i jest nieco tanszy od mi9, pozostaje A 80 i pytanie czy warto poczekac kilka tygodni? 

 

 

 

 

ps. przedni aparat umieszczony asymetrycznie, budzi moje podejrzenia, iz telefon jest dedykowany ludziom trzymajacym go w lewej rece a prawa wiecznie poprawiajacych fryzure... w zyciu sobie selfie nie zrobilem jeszcze, hehe

 

 

 

ano tanszy z tego sklepu -> https://www.eglobalcentraluk.com/huawei-honor-view-20-6gb-128gb-dual-sim-blue.html

 

 

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tańszy? :E

V20 to jakieś 2400-2500zl, mi9 2000zl :hmm:

 

Mówisz rozumiem o GB?

 

Osobiscie jeśli chodzi o jakosc/trwałość to większe zaufanie mam do honora. Ale to ja.

 

Jak kręci Cie xiaomi to może Black Shark 2?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black shark 2 nie ma NFC, przynajmniej w wersji sprzedawanej w UK

NFC uzywam nie tylko do platnosci - przesylam zdjecia i pliki szefowi w ten sposob... 

 

 

 

ps. tak, mieszkam w UK i dlatego najlepszy bylby telefon z oficjalna dystrybucja tutaj, ew. w Europie... dopoki jeszcze w Unii jestem :E

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LG V40 jeszcze widziałeś? ;)

 

No Samsunga nie polecę. To byłoby sprzeczne z moimi przekonaniami :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LG V40 jeszcze widziałeś? ;)

 

No Samsunga nie polecę. To byłoby sprzeczne z moimi przekonaniami :E

 

duzo za drogi...  jednym z powodow do zakupu telefonu jest mlodsza kadra kierownicza, ktora posiada nowoczsne smartfony i komunikacja z nimi jest mocno utrudniona za wzgledu na moj przestarzaly telefon (nazywanie go smartfonem byloby zapewne naduzyciem, nie?)

 

 

az tak nie jestem w stanie sie poswiecic dla pracy :E

 

ps. a co zlego w Samsungu? jest mniej podejrzany niz chinscy producenci oskarzani o wspolprace z rzadem...

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic złego nie ma w Samsungu, tylko S9+ pewnie nie dostaniesz w tych pieniądzach, a S8+ jednak z racji 4GB RAMu jest już taką sobie opcją. Z kolei wersje bez plusa mają słabe baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... W sumie to nic. Ja jestem antysamsungiwiec, uważam że mają nie dopracowany system powodujący przycinki, zwiechy oraz że po prostu Amoled jest może i ładny w odbiorze ale ma wady w postaci różnych usterek. I po prostu żadnego nie polecę, bo mam do nich niechęć.

No ale to ja. Także ktoś inny zapewne jakiś ciekawy model od nich wykrzesa.

 

Edit

A czy rzeczywiście potrzebny Ci topowy procesor? Nie wystarczy mocna szescsetka z dobrym systemem? Przecież taki telefon za 2-3lata może być równie sprawny jak dzisiaj :hmm:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic złego nie ma w Samsungu, tylko S9+ pewnie nie dostaniesz w tych pieniądzach, a S8+ jednak z racji 4GB RAMu jest już taką sobie opcją. Z kolei wersje bez plusa mają słabe baterie.

taki? https://www.eglobalc...ight-black.html

 

te pare funtow moge dolozyc ponad zakladane £400, ale czy faktycznie warto?

 

 

w sumie, bateria nie jest problemem jesli obluguje szybkie ladowanie - podladowanie przez godzine czy dwie to nie problem w ciagu dnia

 

sumujac, na placu boju sa:

 

- A70 z najwiekszym ekranem i najnizsza cena

 

- honor v20

 

- mi 9

 

- s9+ najdrozszy, z mniejszym ekranem...

 

jak pisalem, nie kupuje telefonu na rok, musi starczyc na kilka lat co najmniej, jesli chodzi o podzespoly i aktualizacje systemu, aparat musi byc na tyle dobry, zeby dalo sie zrobic zdjecie wyrazne i ze szczegolami 'obiektow' w ruchu (stad tez 'AI, ktore nie ingeruje zbyt mocno w fotografie', bokeh mnie nie interesuje w ogole, piekne fotki mnie nie intresuja, szczegolowe juz tak)

 

 

ps. nie musi byc najlepszy procesor, ale szybki na tyle by posluzyc przez pare wiosen :)

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Samsung jako telefon na lata to dla mnie abstrakcja. Nie znam nikogo, komu by po jakimś czasie nie zaczął zacisnąć, muli a nawet się restartowac. Czy to 7, 8 czy nawet 9. Takie mam zdanie i ma razie nic tego nie zmieni. Samsung nie potrafił jak na razie zrobić sprawnego systemu, czemu miałby zrobić to teraz? Już od s6 z każdą kolejną generacja twierdzi się, że poprawiono wydajność. No ale kończy się na twierdzeniu. Jak s10 po roku czasu na rynku nie będzie miał takich opinii to koze wtedy zmienię zdanie. Dlatego naradzie nie neguje s10tek.

 

Bateria jest problemem, bo do szybkiego ładowania musisz mieć gniazdko i szybka ładowarkę. I albo nosisz ją w kieszeni ale jednak bateria powinna być ok. Nie chodzi o to, że ktorko trzyma, że jeden dzień a nie dwa ale o to, że nieprzewidywalnie szybko potrafi się rozładować. Co może zaskoczyć.

To tak ogólnie rzecz ujmując. Godzina ładowania to pełne ładowanie ;)

 

Abstrahując od mojej niecheci, ten a70 wydaje się byc ciekawy pod Twoje oczekiwania. Warto brać coś tegorocznego z pie na starcie. Wtedy te dwie aktualizacje wersji będą.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Samsung jako telefon na lata to dla mnie abstrakcja. Nie znam nikogo, komu by po jakimś czasie nie zaczął zacisnąć, muli a nawet się restartowac. Czy to 7, 8 czy nawet 9. Takie mam zdanie i ma razie nic tego nie zmieni. Samsung nie potrafił jak na razie zrobić sprawnego systemu, czemu miałby zrobić to teraz? Już od s6 z każdą kolejną generacja twierdzi się, że poprawiono wydajność. No ale kończy się na twierdzeniu. Jak s10 po roku czasu na rynku nie będzie miał takich opinii to koze wtedy zmienię zdanie. Dlatego naradzie nie neguje s10tek.

 

Bateria jest problemem, bo do szybkiego ładowania musisz mieć gniazdko i szybka ładowarkę. I albo nosisz ją w kieszeni ale jednak bateria powinna być ok. Nie chodzi o to, że ktorko trzyma, że jeden dzień a nie dwa ale o to, że nieprzewidywalnie szybko potrafi się rozładować. Co może zaskoczyć.

To tak ogólnie rzecz ujmując. Godzina ładowania to pełne ładowanie ;)

 

Abstrahując od mojej niecheci, ten a70 wydaje się byc ciekawy pod Twoje oczekiwania. Warto brać coś tegorocznego z pie na starcie. Wtedy te dwie aktualizacje wersji będą.

 

w tym temacie nie moge wiele powiedziec, bo jeszcze zadnego samsunga nie mialem, wiec zdaje sie na rady ludzi lepiej poinformowanych :)

 

 

poczekam na tego A70, jakoze serwis jest na miejscu (najblizszy Xiaomi w Pl lub Hiszpanii, Huawei chyba we Francji) a i cena nie powinna przekroczyc budzetu - na gsmarena podaja okolice 420euro, wiec nie jest zle

 

 

 

 

dzieki wszystkim za odpowiedzi :)

 

 

 

 

ps. naszlo mnie pytanie, czy kupujac  ladowarke bezprzewodowa od np. Xiaomi bede mogl ladowac nia Samsunga?

 

 

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz tam Oppo? Robi bardzo ciekawe telefony. Na pewno wyróżniające się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz tam Oppo? Robi bardzo ciekawe telefony. Na pewno wyróżniające się.

mam, ale jedynie r17 pro, drozsze i bez NFC

 

Tak, jest to uniwersalny standard

niestety nie ma jednego standardu, np. Xiaomi i Samsung obsluguje QuickCharge (przy czym jedno 4+ a drugie 2) a w/w Oppo SuperVOOC Flash Charge, jest chyba jeszcze jeden standard...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest inna nazwa na to samo lub kompatybilne rozwiązanie? ;)

Ogolnie rzecz ujmując. Chodzi przecież o większy prąd ładowania finalnie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest inna nazwa na to samo lub kompatybilne rozwiązanie? ;)

Ogolnie rzecz ujmując. Chodzi przecież o większy prąd ładowania finalnie.

zasada jest ta sama, ale kontrolery inne - czasem, chocbys stanal na glowie, telefon nie zalapie i nici z ladowania, nawet jesli ma starsza wersje tego samego standardu, stad moje pytanie o Samsunga i Xiaomi - ten sam standard ale inne wersje

 

 

 

 

ps. a jednak nie ta sama zasada, znalazlem arcyciekawy artykul w tym temacie -> https://elektronikab2b.pl/technika/35000-bezprzewodowe-ladowanie-standardy-i-ich-implementacje

 

oczywiiscie, sporo sie zmienilo od tamtego czasu, bo wiekszosc uzywa QI obecnie, ale nie wszyscy i nie zawsze produkty roznych marek chca wspolpracowac ze soba...

 

 

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o ładowanie bezprzewodowe,a w przypadku wszystkich telefonów obowiązuje standard qi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o ładowanie bezprzewodowe,a w przypadku wszystkich telefonów obowiązuje standard qi.

owszem, pytalem sie o konkretnych producentow ze wzgledu na to. ze mam relacje ktora swiadczy inaczej - ladowarka Xiaomi nie laduje Samsunga S9 (i odwrotnie, bezprzewodowa Samsunga nie laduje Xiaomi), wiec moje pytanie sprowadza sie do jednego, czy ktos moze potwierdzic ze cos sie zmienilo?

 

poza tym wersje standardu tez sie roznia miedzy soba, najnowsza nie zawsze chce wspolpracowac ze starszymi, choc w teorii powinna... pytam sie o fakty a nie gdybanie, kolego...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat od pierwszego postu do ostatniego, chyba nie o "smartfon dla dziadka" chodziło. Jeżeli pracujesz na jakimkolwiek stanowisku wymagającym robienia dobrej jakości zdjęć z bliskiej odległości to zainwestuj w telefon z dobrym aparatem i laserowym dalmierzem. Nie szukaj po mainstreamie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat od pierwszego postu do ostatniego, chyba nie o "smartfon dla dziadka" chodziło. Jeżeli pracujesz na jakimkolwiek stanowisku wymagającym robienia dobrej jakości zdjęć z bliskiej odległości to zainwestuj w telefon z dobrym aparatem i laserowym dalmierzem. Nie szukaj po mainstreamie :)

 

to raczej charakter pracy - czasem musze zablokowac droge/chodnik a ludzie sa na tyle leniwi, ze nie chce im sie obejsc na okolo i zaczynaja sie awanturowac, czasem wystarczy wyciagnac telefon z sugestia wezwania na pomoc policji, czasem potrzebuje zdjecia by im pokazac

 

 

moj obecny telefon (nokia 925) zgodnie z zasada zlosliwosci przedmiotow martwych lubi sie zawiesic, dokladnie w momencie, w ktorym potrzebuje go najbardziej :E

 

w niedlugim czasie zamierzam kupic kobicie Mi mix3, ktory ma w pudelku ladowarke bezprzewodowa, stad moje pytanie o taka konkretna konfiguracje - ladowarka od Xiaomi i telefon Samsunga...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do marketu typu euroagd, nieraz na wystawce masz telefony wraz z ładowarką bezprzewodowa. Może trafi się tak, że Samsungi będą obok xiaomi. U mnie w xkom tak jest. Wydaje mi się, że po prostu da się samemu sprawdzić czy jeden będzie ladowany zasilajką drugiego.

Albo po prostu zapytać się sprzedawcy, może sprawdzali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do marketu typu euroagd, nieraz na wystawce masz telefony wraz z ładowarką bezprzewodowa. Może trafi się tak, że Samsungi będą obok xiaomi. U mnie w xkom tak jest. Wydaje mi się, że po prostu da się samemu sprawdzić czy jeden będzie ladowany zasilajką drugiego.

Albo po prostu zapytać się sprzedawcy, może sprawdzali

zeby to takie proste tu bylo... bylem dzis w trzech salonach i w kazdym powiedziano mi to, co pewien forumowicz wyzej - jeden standard i nie bedzie problemow :E

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to chyba powiedziałem :E

 

Ładowarkę będziesz zamawiał oddzielnie? Jeśli tak, to najwyżej skorzystasz z możliwości zwrotu, jakby nie działała

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to chyba powiedziałem :E

 

Ładowarkę będziesz zamawiał oddzielnie? Jeśli tak, to najwyżej skorzystasz z możliwości zwrotu, jakby nie działała

nie, ladowarke zamierzam kupic z Mi mix3 dla kobity :)

 

pojawil sie A70 w rozsadnej cenie -> https://www.alza.co.uk/samsung-galaxy-a70-dual-sim-black-d5578682.htm

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...