Skocz do zawartości
kamilovsky1

Laptop Lenovo y530 brak płynności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam laptop jak w opisie i7 8750h 16 gb ram GTX 1060 6gb dysk SSD 128 na system. Windows 10 home, a problem jest taki że laptop traci płynność działania chwilę po starcie jest okien okna chodzą szybko płynnie ale po jakimś czasie zaczyna klatkowa animacja okien itp. reakcja na jakoś czynność czasami trwa dwie sekundy np klikam na widok gier w steam i jest chwilowy lag. Problem mam.ze sterownikami do grafiki po zainstalowaniu systemu instalują się automatycznie ale nie te najnowzsze. Po ściągnięciu ręcznie sterowników do grafiki nie mogę ich zainstalować Niny nie ten windows lub grafiką a jednak to jest ten windows i ta grafika. Wszystko ładnie instaluje się przez GeForce expirence ale za bardzo ludzie nie polecają tego sposobu dlatego czy mógłby ktoś wysłać sterownik do tej grafiki tzn link do strony bo może jednak to ja złe coś robię

Z góry dzieko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. update BIOS, chipsetu

2. pobierz najnowsze (intelowskie i nvidii)

3. Pobierz DDU -> wejdź w tryb awaryjny i w nim usuń wszystkie stery grafiki i tam też zainstaluj najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios itp pokazuje mi że już mam najnowsze a tak jak mówię możesz dać link do tych sterów ? Bo mówię jak ręcznie chce zainstalować to mam komunikat że nie odpowiednie

Edytowane przez kamilovsky1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pobieraniu sterowników ze strony nvidii wybierz sterownik DCH a nie standardowy - to powinno rozwiązać problem z brakiem możliwości zainstalowania najnowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązało to problem faktycznie, ale nic to nie zmienilo. Zrobiłem wszystko co radziliscie, ale i tak co chwila chodzi plynnie, zaraz znowu klatkuje i rozwiązania nie ma. Powie mi ktoś czy przejściówka z hdmi na dvi moze byc tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz podpięty zasilacz do laptopa? Czy jedziesz z samej baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze podpiety. Ale nic to nie zmienia ;D

Edytowane przez kamilovsky1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to że podczas podłączenia z monitorem jest problem.

Sprawdź inny monitor, inną przejściówkę.

 

Masz uruchomiony tryb wysokiej wydajności na baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos jeszcze moze i windows klatkuje na monitorze, ale za to w grach jest znacznie wiecej fps przyklad CS GO 180-450 FPS srednia ok 280

Na matrycy od laptopa spadki do 90 fps przy tych samych ustawieniach? CO JEST NIE TAK Z TYM LAPTOPEM? (dodam ze ustawienia sa najnizsze jakie się da, a renederowanie wielordzeniowe wlaczone)

Sprawdzilem dodatkowo inna gre PUBG i tu jest o dziwo wszystko okej. Nie mam pojecia o co chodzi z tym laptopem. Nikomu nie polecam

 

 

 

Tryb zasilania najwyzsza wydajnosc

Edytowane przez kamilovsky1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj GPU-Z i wrzuć screeny z dwóch pierwszych zakładek jak masz odpalony sam Windows bez żadnych programów innych czy gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...