Skocz do zawartości
adam1233

Lg22mp58vq-p "Mrowki"

Rekomendowane odpowiedzi

Od nowości mam pewną przypadłość z tym monitorem że na niektórych kolorach np. tłach stron widać jakby latające mrówki i w zależności ustawień monitora np. black stabilizator ich widoczność zmienia się na różnych odcieniach np. szarości (obraz testowy w załączniku). Obojętnie jaki typ kabla i czy używam karty zintegrowanej lub Radeon R9 270X to występuje.

post-283230-1555356533262_thumb.png

Edytowane przez adam1233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem. Ale gdzie Ty widzisz mrówki? Poszły do królowej?

Chyba, że mam zbyt czysty monitor i u mnie ta plansza wygląda prawidłowo bez żadnych przekłamań. Skala szarości jest niemal wzorowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy cokolwiek zobaczyć skoro to ma być przypadłość monitora a ty dajesz screen, który nie uwzględnia tego co wyświetla monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że ten monitor ma matrycę 6 bit (choć wewn. przetwarzanie może nawet i 10 bit, dzięki czemu nie ma bandingu), jednak niektóre odcienie generuje przez FRC. Im mniejszy piksel i im dalej od ekranu, tym mniej to widać. No i oczywiście na matrycach 8 bit/10 bit nie ma tego problemu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według planszy z załącznika wskazuje Error Jak się tego pozbyć? 9m01z362gpcx.jpg.

 

 

Zauważyłem że gdy mam otwarty ten Temat w przeglądarce Error według tego obrazka pokazuje gdy w przegladarce mam włączone przybliżanie strony a gdy skala Jest 100% to wskazuję OK ale za to jak dla mnie jest wtedy za mała czcionka.

Edytowane przez adam1233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Taki temat https://mva.pl/viewtopic.php?t=2648 w którym ktoś kieruje do forum w którym pisze jak wyłączyć FRC ale jest to strona po angielsku a tłumacz google słabo tłumaczy może mógłby ktoś z was co zna angielski zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według planszy z załącznika wskazuje Error Jak się tego pozbyć? .

 

 

Zauważyłem że gdy mam otwarty ten Temat w przeglądarce Error według tego obrazka pokazuje gdy w przegladarce mam włączone przybliżanie strony a gdy skala Jest 100% to wskazuję OK ale za to jak dla mnie jest wtedy za mała czcionka.

Ten obraz służy do kontroli CMS. Paski po bokach nie będą pokolorowane tylko w przypadku braku skalowania. Tak czy inaczej jak świeci Ci czerwone światło, to nie jest OK (nie działa CMS) i to już ze skalowaniem nie ma nic wspólnego.

 

Znalazłem Taki temat https://mva.pl/viewtopic.php?t=2648 w którym ktoś kieruje do forum w którym pisze jak wyłączyć FRC ale jest to strona po angielsku a tłumacz google słabo tłumaczy może mógłby ktoś z was co zna angielski zajrzeć.

Jak jakimś cudem wyłączysz FRC w monitorze z matrycą 6bit, to będziesz miał potworny banding (jest możliwe, że da się to zrobić z poziomu menu serwisowego).

 

ps. ten link to jakiś kit, bo dithering o którym mówiłem, jest realizowany przez elektronikę monitora, a w takim przypadku jakiś plik exe (pewnie wirus) uruchamiany z poziomu systemu, można sobie wsadzić, w dowolne miejsce poza komputerem.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone światło świeci zawsze. A paski są kolorowe jak przybliżam tą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przestawiłem w Ustawienia sterownika monitora z true color 32 bit na 16 bit to jakby te mrówki znikają ale pojawia się ten bending i wogóle coś się dzieje z kolorami. Da się w jakimś sposób zlikwidować te mrówki?

Edytowane przez adam1233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...