Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swsaimon27

Zablokowane partycje GPT dysku ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dysk zamontowany w komputerze stacjonarnym, bardzo rzadko używany. Był zainstalowany system Win 10. Wczoraj podczas rozruchu wyskoczył błąd error sector.

W biosie widoczny, po podłączeniu do innego komputera widoczne 5 partycji (1-przywracania NTFS GPT,WRE, 2- FAT32 GPT,EFI, 3 - Inne GPT,MSR, 4 - NTFS GPT, 5 - NTFS GPT,WRE) dysk SPARK PATRIOT 256 GB.

Próbowałem usunąć partycje przez DISKPART (clean i clean + convert mbr), Acronis disk menager, AOMEI, GPART, i wiele innych programów.

Co dziwne DISKPART przechodzi i pokazuje ok, niestety partycje zostają.

Może ktoś ma pomysł na ten dysk, co jeszcze zastosować, szkoda mi go wyrzucać na śmietnik bo naprawdę mało pochodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym dysku dalej jest win 10 ? Może ponowna instalacja systemu rozwiąże problem ( oczywiście format całego dysku z poziomu instalatora win 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji ponownej WIN 10 wykłada się na dyskach, w instalacji niestandardowej dysków nie można usunąć.

Secure erase - nie pomaga

 

Pierwszy raz się z takim cudem spotykam, może ktoś już miał podobne czary :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, udało się naprawić Clonezillą w wersji LiveCD.

 

Inna rzecz, że zarówno na moim, jak i na kilku innych komputerach z rozsypanym GPT jedynym ratunkiem było wywalenie wszystkich partycji i postawienie GPT od nowa, więc radziłbym zrobić backup danych, bo taki dysk, pomimo, że nie zabootuje, odpali się na sprawnym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, udało się naprawić Clonezillą w wersji LiveCD.

 

Inna rzecz, że zarówno na moim, jak i na kilku innych komputerach z rozsypanym GPT jedynym ratunkiem było wywalenie wszystkich partycji i postawienie GPT od nowa, więc radziłbym zrobić backup danych, bo taki dysk, pomimo, że nie zabootuje, odpali się na sprawnym komputerze.

Nie mam na nim danych do odzyskania, wszystko co ważne przechowuje na synology ds 215j. Wychodzę z założenia "że tylko twardziele nie robią backupów :-)"

Clonezillą jakiej opcji używałeś?

Nie widziałem tam opcji usuwania partycji, jedynie klonowanie :-(

Głównie chodzi mi o wywalenie wszystkich partycji i założenie nowej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko twardziele nie robią backupów

Jest nas dwóch :E

 

Clonezilla Live, narzędzie parted.

 

W Windowsowej wersji jest tylko taka opcja, mówiłem o uruchomieniu wersji Live ze spreparowanego obrazu linuxowego, do pobrania na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nas dwóch :E

 

Clonezilla Live, narzędzie parted.

 

W Windowsowej wersji jest tylko taka opcja, mówiłem o uruchomieniu wersji Live ze spreparowanego obrazu linuxowego, do pobrania na stronie producenta.

Tak, wersja live już ściągam :-), dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMD (admin) + diskpart + jak pokazać "ukryte" partycje.

cmd jako admin, w diskpart wszystko widać i przechodzi clean itp. bez błędów, w efekcie jednak z dyskiem nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odkryłeś ukryte partycje ?

w diskpart pokazuje 5 partycji i je widać jak pisałem wcześniej. Nie ma ukrytych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie są ukryte, ale przy próbie odkrycia pokazuje mi że dysk f: jest używany.

Uruchomić diskpart z livecd?

post-608187-15553635407633_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętaj tylko że jak skasujesz partycję z rozruchem - Windows przestanie się uruchamiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętaj tylko że jak skasujesz partycję z rozruchem - Windows przestanie się uruchamiać.

Mam podpięty ten dysk pod inny komputer, chcę pousuwać z niego wszystko i założyć nową partycję.

 

Nie bardzo wiem jakim poleceniem odkryć te partycje - assign letter przypisuje tylko nazwy partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nas dwóch :E

 

Clonezilla Live, narzędzie parted.

 

W Windowsowej wersji jest tylko taka opcja, mówiłem o uruchomieniu wersji Live ze spreparowanego obrazu linuxowego, do pobrania na stronie producenta.

 

gdzie niby można ściągnąć Clonezilla wersja windows ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie niby można ściągnąć Clonezilla wersja windows ?

Live - to wersja bootowalna linux,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attributes.

Przy próbie wyczyszczenia atrybutu woluminu lub ustawieniu go na tylko do odczytu wyskakuje "błąd usługi dysków wirtualnych: nie znaleziono obiektu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem ten gparted "live" to wersja linuksowa? Jeśli pokazuje nazwę urządzenia (np. sdb, sdc, nvme0n1) to wystarczy z tekstowej konsoli (ctrl-alt-f2, albo ctrl-alt-f1) odpalić polecenie: dd if=/dev/zero of=/dev/sdb bs=1024 count=2048

To metoda "na rympał", ale nie pozostaną po tym żadne partycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Problemy są w obu obozach, ale teraz masz na zielono, więc... Zrobiłem z ciekawości teścik swojego 3060ti w CapsViewerze z benchu z futerkiem w 700/700. Taka rozdziałka obciąża moją kartę w sposób dynamiczny (sześcian się kręci, więc pobory mocy się zmieniają) i dochodzą pod sam PL karty, ale go nie dotyka, czyli karta pokazuje pracę w IDLE - pasek PerfCap  szary. Monitoring z gpu-z pokazuje, że przy uruchomieniu futerka, karta pracuje (po UV 1800mhz/850mV) z 1785mhz/850mV by po 4 minutach (gpu uzyskuje wtedy 53stC) taktowanie przeskoczyło na 1800mhz/850mV i tak leci już jakiś czas. Karta rozgrzewa się do 60stC i dalej taktowanie i napięcie jest bez zmian. Tylko ten początek był zmienny Czyżby sterownik zmieniał taktowania (napięcie się nie ruszyło) w raz z temperaturą ? I to w tak dziwnym zakresie 53stC a później już nie ? W sumie nie ma z taką marginalną zmianą żadnych problemów, ale ciekawość drąży Autor też mógłby sobie z ciekawości zrobić ten test i naskrobać, jak w serii 4xxx zachowuje się odczyt z taktowania pod obciążeniem. W prawdzie to syntetyk, ale... Aha... UV zrobiłem specjalnie na odwrót, czyli początkowo obniżyłem całą krzywą, a później chwyciłem tylko punkt styczny i podniosłem do 1800mhz i jest identycznie, jak z  poradnikiem od Techmaniaka
    • No to sie chyba nie dowiem w jakim oknie ten monitor robi 570 nitów w trybie ciągłym.
    • Kilka wstępnych wrażeń: Tryb Peak 1000 HDR (czy w Aorusie o nazwie HIGH HDR) W Asusie to piwnica była jak sie przełączało pomiędzy TrueBlack 400 HDR a HDR Peak !000 😂 tutaj działa jak potrzeba. Są high lighty i potem średnie APL a nie Asus na dzień dobry kasuje ci 50% jasności gdzie SDR był jaśniejszy dla ujęć np. śnieg, jasne niebo. W zestawie jest kabel MINI DP ??? i jest dość krótki 😅 więc trzeba dokupić normalny kabel DP ale pasuje w moim przypadku na styk. Monitor jest według mnie też bardzo ładny nie oczojebny jak Asus z logo ROG z przodu (Aourus ma małą skromną diodę led skierowaną "w dół") i jego design jest na plus, nawet tył jest zadbany i pokolorowane wejście na czarno gdzie Asus olał to "bo kto będzie tam zaglądać" Podstawka pod monitor w pudełku - mam takie samo zdanie co w porównaniu do Asusa - zajmuje pół biurka. Podłączyłem sobie monitor ro ramienia Ergotron i monitor jest praktycznie na brzegu teraz ustawiony.   Karton był brudny i ogólnie bok "widział lepsze dni" ale wszystko w środku w nienagannym stanie😎
    • Chłopie idz ty z takimi źródłami w pizdu, weź może odrazu nam tu russiatoday wklejaj https://www.sott.net/article/475424-Kievs-worst-attack-against-Donetsk-in-eight-years-is-a-desperate-attempt-to-save-face Długo szukać nie trzeba żeby sprawdzić co to za kupa i kto za tym łajnem stoi  Laura Knight-Jadczyk - RationalWiki   Za wklejanie fejków i dezinformacji na forum powinny być bany bez żadnych ostrzeżeń, rozumiem dyskusje nawet na argumenty z czterech liter, ale wstawianie fejków no kurcze bez żartów.
    • Widzę karton z dziurą. 1500 rekompensaty jak nic 😎
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...