Forum PCLab.pl: Płyta główna do Ryzen 3 1200, RAM, HDD, obudowa [900 - 950 zł] - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Płyta główna do Ryzen 3 1200, RAM, HDD, obudowa [900 - 950 zł] Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Handlarz 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Kwiecień 2019 - 22:26

Witam. Niedawno zakupiłem Ryzena 3 1200 i chciałbym dobrać do niego części. Mam:
- zasilacz be quiet! System Power B8 450W (BN258),
- dysk SSD Patriot Burst 240GB,
- kartę GTX 650 1 GB (o niej później).

Potrzebuję płyty, RAM-u, dysku HDD 1 TB i obudowy. Budżet ok. 900 - 950 zł.
Oto moje typy:
- płyta główna MSI B450M PRO-VDH V2 (warto brać płytę z 4 miejscami na pamięć? Podobno Ryzen nie lubi 4 kości. Fajnie jakby na płycie była wystarczająca ilość złączy do wyprowadzenia na front obudowy),
- pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 2 x 4 GB, 3000 MHz, CL16 (8 GB sądzę, że styknie),
- dysk Toshiba P300 1TB,
- obudowa MODECOM OBERON PRO SILENT (zależy mi na obudowie posiadającej zatokę 5,25" i przyciski/złącza USB na froncie, nie na górze. Koniecznie obudowa bez okna).

Co o nich sądzicie? Dodam, że chcę podkręcić tego Ryża na chłodzeniu boxowym. Na dzień dzisiejszy całość kosztuje ok. 934 zł.

Odnośnie grafiki - wiem, że nijak nie pasuje, ale w przyszłości planuję kupić RX 570 4 GB - jak wymienię monitor, gdyż nie chcę się bawić w adaptery VGA - HDMI.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Dirian 

• xyz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Kwiecień 2019 - 06:47

Przy 4x4GB faktycznie z Ryzenami bywa nie za ciekawie jeśli chodzi o ustawianie taktowań.

Z kolei 2x4GB to zapchasz oba sloty biorąc płytę z 2 slotami. A co to jest dziś 8GB RAM? W telefony już się pakuje po 6-10GB.

Chyba lepiej wziąć 1 kość 8GB i za niedługo dokupić drugą - choć dopóki będziesz działać na 1 kości to mogą występować mikroprzycięcia w grach (no ale na GTX 650 to i tak w nic specjalnie wymagającego nie pograsz, więc chyba jakoś przeżyjesz do czasu zakupu 2 kości).

Buda lepiej Armis AR3, ten Modecom to nie wygląda przewiewnie a przy RX 570 przyda się dobra wentylacja.

W przypadku płyty patrzyłbym też czy ma radiator na sekcji zasilania, bo bez niego to tak średnio (przy Ryzenie 3 1200 to bez znaczenia, ale może kiedyś będziesz chciał wsadzić jakiegoś wydajniejszego Ryża).

Ten post był edytowany przez Dirian dnia: 16 Kwiecień 2019 - 06:48

#3 Użytkownik jest niedostępny   Qwertypp10 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Kwiecień 2019 - 07:56

MSI pro VDH jest ok (każda MSI B450 z radiatorem na VRM będzie ok), ilość banków pamięci nie ma znaczenia (+uwaga jak wyżej odnośnie RAMu w konfigu 4x4/8gb) obsadź tylko 2 banki 2 modułami i nie powinno być większych problemów.
Odnośnie RAM, z zestawów polecam Aegisy od G.skill 2x8gb 3000mhz cl16
lub Hyperxy każdy zestaw praktycznie, np. 2x8gb 3200mhz cl16. 2x4gb też będzie ok.
Odnośnie kupowania, możesz kupić 1 kość, a potem drugą, ale w krótkim czasie. Ale miej na uwadze, że single channel daje lagi w grach + kupno 2 identycznego modułu może skończyć się kuponem modułu na innych kościach, co może dać potem problem z taktowaniem... lepiej zawsze kupować RAM jako zestaw, zwłaszcza modele z niskiej/średniej półki.

Ten post był edytowany przez Qwertypp10 dnia: 16 Kwiecień 2019 - 07:57

Strona 1 z 1