Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Handlarz

Płyta główna do Ryzen 3 1200, RAM, HDD, obudowa [900 - 950 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupiłem Ryzena 3 1200 i chciałbym dobrać do niego części. Mam:

- zasilacz be quiet! System Power B8 450W (BN258),

- dysk SSD Patriot Burst 240GB,

- kartę GTX 650 1 GB (o niej później).

 

Potrzebuję płyty, RAM-u, dysku HDD 1 TB i obudowy. Budżet ok. 900 - 950 zł.

Oto moje typy:

- płyta główna MSI B450M PRO-VDH V2 (warto brać płytę z 4 miejscami na pamięć? Podobno Ryzen nie lubi 4 kości. Fajnie jakby na płycie była wystarczająca ilość złączy do wyprowadzenia na front obudowy),

- pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 2 x 4 GB, 3000 MHz, CL16 (8 GB sądzę, że styknie),

- dysk Toshiba P300 1TB,

- obudowa MODECOM OBERON PRO SILENT (zależy mi na obudowie posiadającej zatokę 5,25" i przyciski/złącza USB na froncie, nie na górze. Koniecznie obudowa bez okna).

 

Co o nich sądzicie? Dodam, że chcę podkręcić tego Ryża na chłodzeniu boxowym. Na dzień dzisiejszy całość kosztuje ok. 934 zł.

 

Odnośnie grafiki - wiem, że nijak nie pasuje, ale w przyszłości planuję kupić RX 570 4 GB - jak wymienię monitor, gdyż nie chcę się bawić w adaptery VGA - HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4x4GB faktycznie z Ryzenami bywa nie za ciekawie jeśli chodzi o ustawianie taktowań.

 

Z kolei 2x4GB to zapchasz oba sloty biorąc płytę z 2 slotami. A co to jest dziś 8GB RAM? W telefony już się pakuje po 6-10GB.

 

Chyba lepiej wziąć 1 kość 8GB i za niedługo dokupić drugą - choć dopóki będziesz działać na 1 kości to mogą występować mikroprzycięcia w grach (no ale na GTX 650 to i tak w nic specjalnie wymagającego nie pograsz, więc chyba jakoś przeżyjesz do czasu zakupu 2 kości).

 

Buda lepiej Armis AR3, ten Modecom to nie wygląda przewiewnie a przy RX 570 przyda się dobra wentylacja.

 

W przypadku płyty patrzyłbym też czy ma radiator na sekcji zasilania, bo bez niego to tak średnio (przy Ryzenie 3 1200 to bez znaczenia, ale może kiedyś będziesz chciał wsadzić jakiegoś wydajniejszego Ryża).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI pro VDH jest ok (każda MSI B450 z radiatorem na VRM będzie ok), ilość banków pamięci nie ma znaczenia (+uwaga jak wyżej odnośnie RAMu w konfigu 4x4/8gb) obsadź tylko 2 banki 2 modułami i nie powinno być większych problemów.

Odnośnie RAM, z zestawów polecam Aegisy od G.skill 2x8gb 3000mhz cl16

lub Hyperxy każdy zestaw praktycznie, np. 2x8gb 3200mhz cl16. 2x4gb też będzie ok.

Odnośnie kupowania, możesz kupić 1 kość, a potem drugą, ale w krótkim czasie. Ale miej na uwadze, że single channel daje lagi w grach + kupno 2 identycznego modułu może skończyć się kuponem modułu na innych kościach, co może dać potem problem z taktowaniem... lepiej zawsze kupować RAM jako zestaw, zwłaszcza modele z niskiej/średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...