Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obudowa jaką mam to dark base 700, chce zrobić custom loopa pierwszy raz ;) obadałem kilka tematów. Natomiast nie jestem pewien co do doboru sprzętu.

 

Czy jedną chłodnicą ogoni CPU i GPU bez jakiegoś dużego OC, max 1.35V na cpu, gpu raczej nie podkręcam.

 

Zastanawiałem się na zestawami z EK,

https://www.ekwb.com/shop/ek-kit-rgb-360

 

Chodź taniej wychodzi zrobienie samemu, i raczej wybiorę hard tubing no fajniejszy efekt.

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy zestaw nie pakuj się w rurki, bo to zupełnie inny poziom trudności jak węże. Lepiej na początek ogarnąć węże, nauczyć się coś o LC i potem wskoczyć w rurki, szczególnie, że są one droższym rozwiązaniem, bo potrzeba więcej sprzętu - przy wężach wystarczą zwykłe nożyczki. Przy rurkach musisz mieć dobrą opalarkę (najlepiej z dokładną regulacją temperatury), insert, kształtki, piłkę, narzędzia do obrabiania krawędzi i masę cierpliwości.

 

Jedna chłodnica 360mm to takie minimum pod ten zestaw. Na super kulturę pracy jednak bym nie liczył. Przydała by się jeszcze dodatkowa chłodnica 240-280mm, żeby to fajnie pracowało. Sprawy nie polepszy też sama obudowa, która ma zabudowany front i top, przez co obieg powietrza jest gorszy niż w otwartych konstrukcjach.

 

Zamiast tego zestawu od EK poskładałbym coś samemu. Przede wszystkim sprawdź czy na Twoje GPU jest dostępny blok full cover.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cpu sie nie grzeją sporo to gpu typu 1080ti i rtxy2080/2080ti to juz jest przepasc(7700k na 5ghz łykał 140W chyba, gdzie 1080ti non oc 230W) zeby miec cisze i niskie temp to na samo gpu przydaloby sie dac chlodnice 360, na procek 8 core tez 360, chociaz mysle ze 240 by tu stykło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, skoro tak mówicie niech będzie flexble tubing, nie czuje sie na silach samemu dobrac komponenty, co doradzicie?

 

Karte posiadam dokładnie taką,

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2080AORUS-8GC#kf

ek bloku full cover nie ma ale są inni producenci którzy tierdzą że jest full

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz przykładowy zestaw złożony na angela.pl - wszystko tam sobie znajdziesz

 

U6miv5c.png

 

Blok CPU możesz zmienić, to tylko przykład.

 

Co do bloku GPU, to EK ma zapowiedziany i pewnie będzie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Sprawdziłem na szybko innych popularnych producentów i nikt nie ma. Pewnie Barrow czy Bykski z chińskich producentów będą mieli bloki, ale to musisz sobie na Ali sprawdzić. W koszyk masz wrzucony pierwszy lepszy, żeby cena się mniej więcej sumowała.

 

Dwie chłodnice 360mm będą optymalne pod taki zestaw - powinny wejść do tej obudowy, ale to musisz sobie dokładnie pomierzyć, czy nie będą ze sobą kolidować. W razie czego wziąć drugą 240mm i po sprawie.

 

W przypadku pompy nie ma co się bawić i warto od razu wziąć D5 w formie combo, samą tube rezerwuaru można wymienić na większą.

 

Wentylatory - porządne, bez bling-bling, za to świetne na chłodnicę.

 

Płyn możesz zmienić na kolorowy - DP Ultra to bardzo fajne, sprawdzone rozwiązanie.

 

Warto się też zastanowić nad systemem spuszczania płynu, czyli zaworem - zawsze to ułatwia pracę z kompem.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz składać z dobrych części to:

- blok na CPU: Alphacool Eisblock XPX, Watercool Heatkiller IV, Aquacomputer cuplex kryos NEXT;

- blok na GPU: jak masz referenta to blok od Watercool albo Aquacomputer, jak niereferent to pozostaje tylko EK.

- złączki 10/16 ja używam alphacoola i mogę polecić, barrow ma bardzo dobre opinie. Bitspower robi najlepsze ale ceny są zabójcze.

- pompka D5 w wersji PWM lub RPM(jak wolisz). Najwygodniej chyba w wersji kompletnej z topem i rezem w jednym.

- radiatory od Hardwarelabs albo Alphacool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cpu tak naprawde cokolwiek mozna dac, na 5960x @ 4,4ghz dalem innovateka ktory wyszedł chyba w 2004 roku - i bezproblemu dawał rade a to proc ~250W

 

kierowałbym sie tak naprawde wygladem tylko

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

 

chyba będę się upierał przy hard tubingu, jest to ładniejsze niż flex, bynajmniej nie znalazłem efektownego zestawu na flexi, chce żeby to robiło wow, powiedzcie mi jak widzicie wykorzystanie Silent Wingsów 3 bo mam ich sporo 140mm, ewentualnie co innego żeby było ładne, tak wiem ma być tez wydajne ale nie będą mi te wentylatory do wnętrza pasować według mnie.

 

EK Water Blocks EK-Velocity RGB - Nickel + Acetal blok mi się na CPU podoba ten.

 

Co na pewno mamy a co nie mamy:

 

To mamy:

pompę D5,

płyn, http://www.angela.pl/p6746,aquacomputer-double-protect-ultra-1000ml-zielony.html kolega wie już czemu zielony ;D

złaczki EK Water Blocks EK-ACF Fitting 10/13mm - Elox Black chodź mże wezmę zielone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW3 mogą być, to dobre wentylatory.

 

Blok CPU tez jak najbardziej ok. Płyn tak samo - tylko w rurkach na pewno wyjdzie jaśniejszy niż w butelce. Ewentualnie jeśli chcesz nieprzezroczysty płyn, to ten czy ten są ok, ale trzeba dobrze przygotować pętlę, bo inaczej kolor może się zmienić.

 

Złączki masz złe - wziąłeś konstrukcje pod węże. Jeśli koniecznie chcesz pod rurki, to potrzebujesz takie lub takie w zależności od średnicy. Bardzo fajne złączki ma Barrow, szczególnie jak sobie kupujesz na Ali, bo kosztują grosze. Średnica rurki nie ma znaczenia dla wydajności, to tylko kwestia wizualna czy wolisz 12 lub 13mm czy 16mm - osobiście większość układów składałem na 16mm, bo, moim zdaniem, lepiej wypełnia wnętrze. Na pewno będzie Ci też potrzebne kilka złączek obrotowych 90 stopni. Zaplanuj sobie wcześniej układ połączeń i staraj się raczej nie robić rurek z więcej niż dwoma gięciami na odcinku, bo zrobienie rurki z 3 czy 4 gięciami na odcinku tak, żeby wyglądała idealnie, jest cholernie trudne.

 

Z narzędzie potrzebujesz opalarkę, najlepiej z płynną regulacją temperatury. Zestaw kształtek do gięcia pod właściwą średnicę rurki - nie jest to konieczne, ale ułatwia pracę. Piłkę,silikonowy insert pod średnice wewnętrzną rurki, coś do obrabiania krawędzi rurki, przyda się też papier ścierny i jakieś miarki. Same rurki taniej niż "firmowe" kupisz tutaj.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, skoro tak mówicie niech będzie flexble tubing, nie czuje sie na silach samemu dobrac komponenty, co doradzicie?

 

Śmiesznie to brzmi.. Trochę jak niech będzie już ten skuter na początek zamiast ścigacza, chociaż nie czuję się na siłach jeździć prosto rowerem.

 

Dobra,

 

chyba będę się upierał przy hard tubingu, jest to ładniejsze niż flex, bynajmniej nie znalazłem efektownego zestawu na flexi, chce żeby to robiło wow,..

 

Po co się uczyć jeździć rowerem jak można zacząć jednak od ścigacza, przecież rowery są dla noobów ?

 

 

Tutaj masz najlepszy blok na RTXy:

http://angela.pl/p14697,alphacool-eisblock-gpx-n-acetal-nvidia-geforce-rtx-2080-2080ti-m02-with-backplate.html

http://angela.pl/p14698,alphacool-eisblock-gpx-n-plexi-light-nvidia-geforce-rtx-2080-2080ti-m02-with-backplate.html

Jeżeli Twoja karta jest na liście kompatybilnych to za 550zl masz Blok + Backplate. A ta oferta wręcz deklasuje konkurencję. Do tego blok pasuje na RTXy 2070/2080/2080TI, czyli można zrobić upgrejd karty.

 

Od EK Blok + Backplate wyjdzie jakieś 300zl drożej.

 

 

Wężę/złączki bierze się standardowo 10/16. Gumowe. Jak chcesz, żeby dobrze wyglądał układ w dużej budzie to kup rurki 16mm. Aczkolwiek ja polecam rower. Wbrew pozorom kupić wszystko na styk i skręcić za jednym razem wcale nie jest takie proste. Gumowca tymczasowo utniesz dłuższego i zawsze dojdziesz zawijasem tam gdzie ma być. Akryla jak powyginasz i poprzycinasz to już więcej na nim korekty nie naniesiesz np po uzupełnieniu układu o jakieś brakujące kolanka czy przedłużki.

 

Cenowo też wyjdzie wszystko sporo drożej. I nie nie odsprzedasz dalej zestawu do gięcia i opalarki. Będziesz musiał zostać z tym już zna zawsze, bo wymiana sprzętu prawie zawsze będzie wiązała się z ponownym robieniem rurek. Tak więc to jest dodatkowa robota i dodatkowy, nie zwracalny koszt.

 

 

Przygotuj się też mentalnie na przeróbkę obudowy. Trzeba będzie wyciąć zęby tłumiące hałas za siatką, inaczej LC raczej nie będzie miało tam sensu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Alphacool w końcu odeszło od tych swoich pokracznych bloków GPU na rzecz czegoś sensownego i to w dobrej cenie. Szkoda, że blok nie będzie pasował na tą kartę. Jedyny, który pasuje, na chwilę obecna, to ten Barrow. Cenowo wychodzi ok, bo z wysyłką 400 zł, + ewentualne 23% VATu w przypadku zatrzymania paki przez celników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie to brzmi.. Trochę jak niech będzie już ten skuter na początek zamiast ścigacza, chociaż nie czuję się na siłach jeździć prosto rowerem.

 

 

 

Po co się uczyć jeździć rowerem jak można zacząć jednak od ścigacza, przecież rowery są dla noobów ?

 

 

Tutaj masz najlepszy blok na RTXy:

http://angela.pl/p14697,alphacool-eisblock-gpx-n-acetal-nvidia-geforce-rtx-2080-2080ti-m02-with-backplate.html

http://angela.pl/p14698,alphacool-eisblock-gpx-n-plexi-light-nvidia-geforce-rtx-2080-2080ti-m02-with-backplate.html

Jeżeli Twoja karta jest na liście kompatybilnych to za 550zl masz Blok + Backplate. A ta oferta wręcz deklasuje konkurencję. Do tego blok pasuje na RTXy 2070/2080/2080TI, czyli można zrobić upgrejd karty.

 

Od EK Blok + Backplate wyjdzie jakieś 300zl drożej.

 

 

Wężę/złączki bierze się standardowo 10/16. Gumowe. Jak chcesz, żeby dobrze wyglądał układ w dużej budzie to kup rurki 16mm. Aczkolwiek ja polecam rower. Wbrew pozorom kupić wszystko na styk i skręcić za jednym razem wcale nie jest takie proste. Gumowca tymczasowo utniesz dłuższego i zawsze dojdziesz zawijasem tam gdzie ma być. Akryla jak powyginasz i poprzycinasz to już więcej na nim korekty nie naniesiesz np po uzupełnieniu układu o jakieś brakujące kolanka czy przedłużki.

 

Cenowo też wyjdzie wszystko sporo drożej. I nie nie odsprzedasz dalej zestawu do gięcia i opalarki. Będziesz musiał zostać z tym już zna zawsze, bo wymiana sprzętu prawie zawsze będzie wiązała się z ponownym robieniem rurek. Tak więc to jest dodatkowa robota i dodatkowy, nie zwracalny koszt.

 

 

Przygotuj się też mentalnie na przeróbkę obudowy. Trzeba będzie wyciąć zęby tłumiące hałas za siatką, inaczej LC raczej nie będzie miało tam sensu.

 

Kozaczysz a sam kiedyś się uczyłeś i zadałeś pewnie milion pytań w tej czy innej sprawie.

 

Niestety moja karta nie jest tam wymieniona na liście bo już to sprawdzałem. I nie znalazłem jeszcze bloku pod moją kartę do której link jest podany w wcześniejszych postach.

 

Koszt opalarki, nożyka itp odpada bo mam dostęp do opalarki z regulacją temp i czujnikiem temp. Nie zmieniam platformy co generację, z reguły co 3-4 lata nowa płta + cpu. Sama karta to wymiana 2 rurek raczej nie wiele. Wygnę to i mało tego będzie zrobione jakbym to robił 100x już

 

O jakich zębach tłumiących za siatką mówisz? Top budy zaniosę do znajomego i albo laserem mi wytnie dodatkowe otwory albo zamontuje filtr czy coś, do przemyślenia.

 

SW3 mogą być, to dobre wentylatory.

 

Blok CPU tez jak najbardziej ok. Płyn tak samo - tylko w rurkach na pewno wyjdzie jaśniejszy niż w butelce. Ewentualnie jeśli chcesz nieprzezroczysty płyn, to ten czy ten są ok, ale trzeba dobrze przygotować pętlę, bo inaczej kolor może się zmienić.

 

Złączki masz złe - wziąłeś konstrukcje pod węże. Jeśli koniecznie chcesz pod rurki, to potrzebujesz takie lub takie w zależności od średnicy. Bardzo fajne złączki ma Barrow, szczególnie jak sobie kupujesz na Ali, bo kosztują grosze. Średnica rurki nie ma znaczenia dla wydajności, to tylko kwestia wizualna czy wolisz 12 lub 13mm czy 16mm - osobiście większość układów składałem na 16mm, bo, moim zdaniem, lepiej wypełnia wnętrze. Na pewno będzie Ci też potrzebne kilka złączek obrotowych 90 stopni. Zaplanuj sobie wcześniej układ połączeń i staraj się raczej nie robić rurek z więcej niż dwoma gięciami na odcinku, bo zrobienie rurki z 3 czy 4 gięciami na odcinku tak, żeby wyglądała idealnie, jest cholernie trudne.

 

Z narzędzie potrzebujesz opalarkę, najlepiej z płynną regulacją temperatury. Zestaw kształtek do gięcia pod właściwą średnicę rurki - nie jest to konieczne, ale ułatwia pracę. Piłkę,silikonowy insert pod średnice wewnętrzną rurki, coś do obrabiania krawędzi rurki, przyda się też papier ścierny i jakieś miarki. Same rurki taniej niż "firmowe" kupisz tutaj.

 

Co masz na myśli pisząc o dobrym przygotowaniu pętli?

Wiem , że złączki są złe pod Hard Tubing, wybrałem je zakładając że będą węże ale one nie wyglądają ładnie, nie znalazłem takich zestawów które by mnie przekonały.

 

Mam:

- pompa D5

- 6 sztuk SilentWings 3 140mm

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre przygotowanie pętli = musisz dobrze wszystko wypłukać, bo w chłodnicach często siedzi fabryczny syf. Najlepiej poskładać układ i zalać go Mayhems Blitz, a następnie przywrócić neutralne pH płucząc destylką kilka(naście) razy, dopiero potem zalewając układ właściwym płynem. Blitz swoje kosztuje, więc taniej jest wrzucić po prostu chłodnice pod prysznic i przepuścić przez nie sporo wody. Dobrze jest też przemyć wszystkie złączki, żeby nie było na nich syfu. Bloki tez dobrze przepłukać. W tak przygotowanym układzie płyn spokojnie wytrzyma długi czas bez żadnych odbarwień i syfienia. Sam tak przygotowywałem pętle u siebie i Mayhems Pastel pływa w niej już ponad rok bez żadnych problemów.

 

Masz samo D5, czy od razu jakiś zestaw topem lub combo z rezerwuarem?

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be quiet daje te zeby wygluszajace za siatka po bokach budy. Tam gdzie wpada powietrze.

 

Zobacz od boku lub przyświeca latarka. DB900 to ma u Ciebie pewnie też będzie. Po ich wydalanie z zewnątrz wygląd się nie zmienia ale przepływ powietrza mocno poprawia.

 

Co do kozakowania. Ja poszedłem na rowerek i w sumie i tak się na nim wywracalem.

 

Rurki początkujących osób zawsze są krzywo powyginane. Mi się taki efekt pracy nie podoba. Wizualnie największą przewaga rurek nad wezami to wytrzymałość na odbarwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre przygotowanie pętli = musisz dobrze wszystko wypłukać, bo w chłodnicach często siedzi fabryczny syf. Najlepiej poskładać układ i zalać go Mayhems Blitz, a następnie przywrócić neutralne pH płucząc destylką kilka(naście) razy, dopiero potem zalewając układ właściwym płynem. Blitz swoje kosztuje, więc taniej jest wrzucić po prostu chłodnice pod prysznic i przepuścić przez nie sporo wody. Dobrze jest też przemyć wszystkie złączki, żeby nie było na nich syfu. Bloki tez dobrze przepłukać. W tak przygotowanym układzie płyn spokojnie wytrzyma długi czas bez żadnych odbarwień i syfienia. Sam tak przygotowywałem pętle u siebie i Mayhems Pastel pływa w niej już ponad rok bez żadnych problemów.

 

Masz samo D5, czy od razu jakiś zestaw topem lub combo z rezerwuarem?

 

Dzięki za sugestie tak postąpię.

 

Zastanawiam się nad tym blokiem na CPU jeszcze, co myślicie?

 

https://pl.aliexpress.com/store/product/Bykski-CPU-XPR-A-MG-For-Intel-Lga115x-2011-CPU-Water-Blocks-RBW-Lighting-System-Microwaterway/431286_32986709659.html?spm=a2g17.12010612.8148356.12.45ec5e1cpfHzjx

 

 

Mam:

- blok na GPU Barrow BS-GIX2080T-PA, LRC 2.0

- chłodnica na top - Black Ice NEMESIS LS360 OEM - brak wentylatorów

- chłodnica na front - Black Ice NEMESIS LS280 OEM - 2x Silent Wings 3 140mm

- pompa D5 z Alphacool Eisbecher D5 150mm Plexi

 

Be quiet daje te zeby wygluszajace za siatka po bokach budy. Tam gdzie wpada powietrze.

 

Zobacz od boku lub przyświeca latarka. DB900 to ma u Ciebie pewnie też będzie. Po ich wydalanie z zewnątrz wygląd się nie zmienia ale przepływ powietrza mocno poprawia.

 

Co do kozakowania. Ja poszedłem na rowerek i w sumie i tak się na nim wywracalem.

 

Rurki początkujących osób zawsze są krzywo powyginane. Mi się taki efekt pracy nie podoba. Wizualnie największą przewaga rurek nad wezami to wytrzymałość na odbarwienia.

 

Wiem o które żeby Ci chodzi tak zrobię pozbędę się, natomiast TOP i FORNT dam raczej do wycięcia tylko potrzebuje kogoś kto coś mi zaprojektuje.

 

Ja Je powyginam tak że bedzie piz***deczka malineczka zobaczysz :D kolega zawisztheblack już zauważył mój pedantyzm i żadna zmarszczenie ani krzywizna nie przejdzie choćbym miał zepsuć 20metrów rurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przygotuj się też mentalnie na przeróbkę obudowy. Trzeba będzie wyciąć zęby tłumiące hałas za siatką, inaczej LC raczej nie będzie miało tam sensu.

 

Masz gdzieś może porównanie przed i po usunięciu tych zębów ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Google znajdziesz. Ja kilka razy gdzieś tu wkleiłem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł cie prosić o zapodanie. Nie moge sie do tego dokopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...