Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blue.

Jedno wejście 3 pin a 3 wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy dałoby radę jakoś na tej płycie głównej ( http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z77mx-d3hrev_10#sp ) podłączyć 3 wentylatory 3 pin do jednego wejścia, tak aby wszystkie działały na 12V. Szukałem rozdzielaczy na 3 wentylatory, to wychodzą jakieś kwiatki, że nie wszystkie idą na 12V. Może coś z molexem dałoby radę wykombinować tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy czegoś takiego takiego szukasz?

www.morele.net/ek-water-blocks-ek-cable-trojnik-3-pin-do-wentylatorow-10-cm-3831109867877-648108/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz uzyć dwóch "dwójnikow"

 

tylko pamietaj zeby nie przekraczac 1A na tym złaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy czegoś takiego takiego szukasz?

www.morele.net/ek-water-blocks-ek-cable-trojnik-3-pin-do-wentylatorow-10-cm-3831109867877-648108/

 

Chyba właśnie coś takiego. I na tym wszystkie 3 będą śmigać z pełną prędkością?

 

Edit: Przy okazji mam pytanie, czy jak podepnę wentylator z wejściem 4 pin do tego rozdzielacza 3 pin, to będzie kompatybilny? nie zależy mi na kontroli obrotów - tylko czy tak się da w ogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie coś takiego. I na tym wszystkie 3 będą śmigać z pełną prędkością?

Będą chodziły z taką prędkością z jaką chodziłby pojedynczy wentylator podpięty do tego mobo. Pamiętaj jak wspomniał duniek o nieprzekraczaniu łącznego obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się - rozwiniesz o co chodzi z nieprzekraczaniem łącznego obciążenia? Jak tego uniknąć(chodzi o natężenie w opisie wentylatorów - pomnożyć je przez liczbę wentylatorów?) i co się może ewentualnie stać(nie osiągną max obrotów?)? Sam chcę podpiąć 3 wentylatory Signum Corona RGB pod jedno złączę, żeby było czyściej w budzie, nie chcę używać rozgałęźnika molex, żeby leciały cały czas na max obrotach tylko podłączyć je pod mobo i ustawić krzywą w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przekroczysz moc złącza, to możesz je zwyczajnie upalić. 3 Sigmy możesz podłączyć, bo biorą 0.2A x3 = 0.6A przy max obrotach, przy czym prąd rozruchowy może być wyższy. W ich przypadku LEDy zasilane są oddzielnie, więc to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej obudowie SPC Armis AR5 kontroler wentylatorów Blackout do którego można podłączyć max 10 wentylatorów. Mam podłączone 2 na razie, jeden z przodu, drugi z tyłu obudowy. Chciałbym dołożyć jeszcze 2 dodatkowe, po jednym z przodu i na górze. Kontroler mam [podłączony do złącza CHA Fan na płycie, chyba dobrze podłączone bo wentylatory działają, w biosie mogę wybrać czy mają być zasilane PWM czy DC. Same wentylatory są zakończone wtyczkami 3-pinowymi, więc takie chyba też muszę dokupić? Rozumiem że jak są podpinane do kontrolera, to nie muszę się obawiać o przekroczenie maksymalnego obciążenia na złączu na płycie? Kontroler zasilany jest w sumie przez wtyczkę sata z zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko, normalna przedluzka 4 pin np od Bitfenix będzie pasowała pod rozdzielnik od oświetlenia wentylatorów? Widziałem, że wtyki różnią się trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem 2 dodatkowe wentylatory do 2 rozgałęziaczy 3 pin - 2x 3 pin i teraz dodane dwa działają, a stare dwa nie. Jak to jest możliwe :o

 

Edit: 2 działają na dwóch pinach, a 2, które są na 3 ( z żółtym kablem ) nie działają, może tutaj jest problem.

 

https://i.imgur.com/ztoc3Wc.jpg Tak to wygląda mniej więcej, a rozgałęźnik taki https://allegro.pl/oferta/kabel-akyga-ak-ca-52-3-pin-f-2x-3-pin-12v-m-0-7905257567

 

Dodam jeszcze, że w biosie mam opcje tylko od 2 wentylatorów, bo są tylko dwa wejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...