Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

papik167

Ulepszenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj komputer to:

Plyta Główna:B75M-D3H

Procesor:Intel Core i3 2120

Karta Graficzna Msi HD 7790 1gb

Obudowa:Zalman T1

Ramy:8GB ram DDR3

Zasilacz: OCZ400SXS-EU 370W

Chcialbym go ulepszyc pod kątem gier budżet 500-600.

 

Moj monitor ma rozdzialke HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafikę i procka musisz wymienić.

 

grafika: rx470/rx570 używany - 400-500zł zależy jak znajdziesz. Szukaj nie po koparkach najlepiej od kogoś kto zmienia na mocniejszą.

procesor: i5 2400/3470 - ok 100zł też używany albo droższa opcja i7 2600 - ok 300zł z allegro/olx lub xeon e3 1230/1240/1230v2/1240v2 z Chin. Patrząc na Twój zasilacz lepiej wziąć 3 generację.

 

Problem jest jeden, Twój zasilacz jest mocno na styk dla tego radeona ale powinien dać radę. Razem to nie powinno brać więcej niż 300W tylko sprawdź czy masz kostkę 8pin.

 

A jeszcze jedno, czy RAM jest w dwóch kościach i pracuje w dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafikę i procka musisz wymienić.

 

grafika: rx470/rx570 używany - 400-500zł zależy jak znajdziesz. Szukaj nie po koparkach najlepiej od kogoś kto zmienia na mocniejszą.

procesor: i5 2400/3470 - ok 100zł też używany albo droższa opcja i7 2600 - ok 300zł z allegro/olx lub xeon e3 1230/1240/1230v2/1240v2 z Chin. Patrząc na Twój zasilacz lepiej wziąć 3 generację.

 

Problem jest jeden, Twój zasilacz jest mocno na styk dla tego radeona ale powinien dać radę. Razem to nie powinno brać więcej niż 300W tylko sprawdź czy masz kostkę 8pin.

 

A jeszcze jedno, czy RAM jest w dwóch kościach i pracuje w dualu?

 

Ramy mam 3 kosci 3gb 3gb i 2gb.

 

Co do procesora to wlasnie myslalem nad tym i5 3470. Jesli chodzi o karte to myslalem nad gtx 960 4gb.

Jeszcze chcialbym dodac ze moj monitor ma rozdzialke 1440x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy mam 3 kosci 3gb 3gb i 2gb.

 

Co do procesora to wlasnie myslalem nad tym i5 3470. Jesli chodzi o karte to myslalem nad gtx 960 4gb

A za ile ten gtx?

rx 470/570 go zjada na śniadanie to wydajność ok 1060 3GB. Więc bardziej gtx 970 niż 960. Na dodatek jest znacznie nowszy i powinieneś go dostać z gwarancją producenta :)

 

W jakie gry chcesz pograć? i5-3470 w niektórych już sobie nie będzie radził ale większość jeszcze bez problemu.

 

Hm a czy Twój monitor ma wyjście cyfrowe skoro to tak stara rozdziałka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za ile ten gtx?

rx 470/570 go zjada na śniadanie to wydajność ok 1060 3GB. Więc bardziej gtx 970 niż 960. Na dodatek jest znacznie nowszy i powinieneś go dostać z gwarancją producenta :)

 

W jakie gry chcesz pograć? i5-3470 w niektórych już sobie nie będzie radził ale większość jeszcze bez problemu.

 

Hm a czy Twój monitor ma wyjście cyfrowe skoro to tak stara rozdziałka?

 

Niestety moj monitor ma vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moj monitor ma vga.

Nowe karty graficzne nie mają wyjścia analogowego. Przy rx470/570 potrzebowałbyś konwerter. Seria 9xx od Nvidii jest ostatnią jaka oferuje analogowe DVI.

Ja bym na Twoim miejscu zaczął powoli zbierać również na monitor. To da większe wrażenia z grania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty graficzne nie mają wyjścia analogowego. Przy rx470/570 potrzebowałbyś konwerter. Seria 9xx od Nvidii jest ostatnią jaka oferuje analogowe DVI.

Ja bym na Twoim miejscu zaczął powoli zbierać również na monitor. To da większe wrażenia z grania ;)

 

Momitor jest nastepnyn krokiem.

Jesli chodzi o konwerter to nie ma problemu. Tylko najbardziej zastanawia mnie czy zasilacz utrzyma te amd bo sa dosc pradozerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momitor jest nastepnyn krokiem.

Jesli chodzi o konwerter to nie ma problemu. Tylko najbardziej zastanawia mnie czy zasilacz utrzyma te amd bo sa dosc pradozerne.

Mnie też to zastanawia. Zalecane zasilacze pod nie to 450W, moim zdaniem ten Twój utrzyma ale zapas będzie niewielki.

Możesz podać jego specyfikację, szczególnie linię 12V? Nie jestem specem od zasilaczy ale warto byłoby to zobaczyć, może ktoś tu wpadnie i napisze coś więcej.

Z tego co patrzyłem on ma dwie linie. jedną 17A i drugą 14A.

Jeśli ta 17A jest pod PCIe to on uciągnie rx570. Ma też kostkę 6+2Pin co dobrze o nim świadczy. W sumie to po co ona by była jak jest właśnie do kart o tdp 150W? To znaczy, że zasilacz jest w jakiś sposób przystosowany.

Jak lubisz się bawić to na rx570 możesz też spokojnie zrobić udervolting.

 

Alternatywą jest gtx 1060 3GB, pojawiają się powoli za 500zł i mniej i bierze jakieś 40W mniej prądu... z tym, że tez potrzebuje 8pin.

Ostatnia ewentualność to 1050ti ale cena jest nieadekwatna do wydajności. gtx 960 też moim zdaniem za drogo chodzi.

 

W jakie gry chcesz pograć? To dosyć istotne w sumie szczególnie jeśli chodzi o proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to zastanawia. Zalecane zasilacze pod nie to 450W, moim zdaniem ten Twój utrzyma ale zapas będzie niewielki.

Możesz podać jego specyfikację, szczególnie linię 12V? Nie jestem specem od zasilaczy ale warto byłoby to zobaczyć, może ktoś tu wpadnie i napisze coś więcej.

Z tego co patrzyłem on ma dwie linie. jedną 17A i drugą 14A.

Jeśli ta 17A jest pod PCIe to on uciągnie rx570. Ma też kostkę 6+2Pin co dobrze o nim świadczy. W sumie to po co ona by była jak jest właśnie do kart o tdp 150W? To znaczy, że zasilacz jest w jakiś sposób przystosowany.

Jak lubisz się bawić to na rx570 możesz też spokojnie zrobić udervolting.

 

Alternatywą jest gtx 1060 3GB, pojawiają się powoli za 500zł i mniej i bierze jakieś 40W mniej prądu... z tym, że tez potrzebuje 8pin.

Ostatnia ewentualność to 1050ti ale cena jest nieadekwatna do wydajności. gtx 960 też moim zdaniem za drogo chodzi.

 

W jakie gry chcesz pograć? To dosyć istotne w sumie szczególnie jeśli chodzi o proca.

 

Jeśli chodzi o proca to kupiłem i5 3470 po kosztach od kolegi bo zmieniał na lepszy. Zasilacz sprawdzę dzisiaj wieczorem dokładnie jak wrócę z pracy. Jeszcze jedno mnie zastanawia bo mam chłodzenie od tego i3 boxowe Intela i czy ono da radę tez a tym i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o proca to kupiłem i5 3470 po kosztach od kolegi bo zmieniał na lepszy. Zasilacz sprawdzę dzisiaj wieczorem dokładnie jak wrócę z pracy. Jeszcze jedno mnie zastanawia bo mam chłodzenie od tego i3 boxowe Intela i czy ono da radę tez a tym i5?

Dać to raczej da. Ten i5 ma tylko trochę wyższe TDP (o 12W).

Ale boxowe chłodzenia intela słyną z tego, że są generalnie beznadziejne. Z tego co patrzę to ten od i3 chyba nawet miedzi nie ma :o

Wymiana, jest zalecana choćby z powodu ciszy i niższych temperatur. Taki Spartan 3 Pro (HE1024) spokojnie starczy z zapasem dla Twoich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać to raczej da. Ten i5 ma tylko trochę wyższe TDP (o 12W).

Ale boxowe chłodzenia intela słyną z tego, że są generalnie beznadziejne. Z tego co patrzę to ten od i3 chyba nawet miedzi nie ma :o

Wymiana, jest zalecana choćby z powodu ciszy i niższych temperatur. Taki Spartan 3 Pro (HE1024) spokojnie starczy z zapasem dla Twoich potrzeb.

 

Więc zakupie tego spartańskie zanim włożę ten procesor. Jeśli chodzi o zasilacz to w załączniku podsyłam zdjęcie plakietki naklejonej na zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zakupie tego spartańskie zanim włożę ten procesor. Jeśli chodzi o zasilacz to w załączniku podsyłam zdjęcie plakietki naklejonej na zasilaczu.

Coś nie widzę tego załącznika :P

 

Tak swoją drogą to nie napisałeś nic o dyskach jakie masz. Jak nie masz SSD to też polecałbym kupić nawet jakieś w miarę tanie 120GB na system i jakąś grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie widzę tego załącznika :P

 

Tak swoją drogą to nie napisałeś nic o dyskach jakie masz. Jak nie masz SSD to też polecałbym kupić nawet jakieś w miarę tanie 120GB na system i jakąś grę.

 

Dyski 2 HDD 250 i 500. Tak w przyszłości też i dysk dokupie. Nie wiem czego się załącznik nie wgrał spróbuje jeszcze raz jak nie to wrzucę na osobny hosting. Ponizej link do zdjęcia zasilacza, nie wiem coś dodawanie zalacznikow nie działa.

 

https://zapodaj.net/a00c633e51fdf.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...