Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jedenzet

[Zestaw] PC dedykowany do streamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję złożyć dedykowaną puszkę do streamowania.

W pierwszej kolejności myślałem o Threadripperze 1900x, ale po tym porównaniu

uznałem, że Ryzen 7 2700X będzie lepszy. Teraz pytanie - czy ten procesor udźwignie encoding na presecie slow/slower w 1080p60fps plus Discord i kilka filtrów na mikrofon(wtyczka VST2)? Zależy mi na wyraźnym obrazie i porządnej jakości. Streamuję głównie PUBGa (link tylko dla podglądu żebyście wiedzieli co dzieje się na ekranie) w którym min. szybkie ruchy kamerą i duże ilości trawy są bardzo wymagające i przy szybszych presetach obraz robi się rozmazany - im wolniejszy preset tym więcej mocy procesora idzie na encoding i w efekcie mamy lepszą jakość. Widziałem już ten procesor w buildach u kilku osób, którzy utrzymują się ze streamowania więc można wywnioskować, że daje radę, ale jednak chciałem zapytać was o opinię.

 

Potrzebuję również pomocy w doborze reszty podzespołów - jeśli mógłby ktoś przedstawić tutaj propozycję całego komputera to byłbym naprawdę wdzięczny. Uważam, że 8GB 3GHz RAM wystarczy, a w starej puszcze kurzy mi się GTX 650, który planuję włożyć do tego komputera byle tylko było coś, co wyświetli obraz. Do przechwytywania gry z "głównego" komputera użyję najprawdopodobniej Elgato HD60pro.

Jeśli chodzi o budżet to szczerze nie wiem. Najważniejszy jest ten procesor i to żeby się nie spalił więc jakieś tam chłodzenie by się przydało chyba, że dołączony wentylator da radę. Płyta główna, która to połączy i obudowa, która to pomieści. Bez szaleństw.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edit:

Wyklikałem sobietaki zestaw.

post-608198-15554314550543_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...