Skocz do zawartości
jedenzet

[Zestaw] PC dedykowany do streamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję złożyć dedykowaną puszkę do streamowania.

W pierwszej kolejności myślałem o Threadripperze 1900x, ale po tym porównaniu

uznałem, że Ryzen 7 2700X będzie lepszy. Teraz pytanie - czy ten procesor udźwignie encoding na presecie slow/slower w 1080p60fps plus Discord i kilka filtrów na mikrofon(wtyczka VST2)? Zależy mi na wyraźnym obrazie i porządnej jakości. Streamuję głównie PUBGa (link tylko dla podglądu żebyście wiedzieli co dzieje się na ekranie) w którym min. szybkie ruchy kamerą i duże ilości trawy są bardzo wymagające i przy szybszych presetach obraz robi się rozmazany - im wolniejszy preset tym więcej mocy procesora idzie na encoding i w efekcie mamy lepszą jakość. Widziałem już ten procesor w buildach u kilku osób, którzy utrzymują się ze streamowania więc można wywnioskować, że daje radę, ale jednak chciałem zapytać was o opinię.

 

Potrzebuję również pomocy w doborze reszty podzespołów - jeśli mógłby ktoś przedstawić tutaj propozycję całego komputera to byłbym naprawdę wdzięczny. Uważam, że 8GB 3GHz RAM wystarczy, a w starej puszcze kurzy mi się GTX 650, który planuję włożyć do tego komputera byle tylko było coś, co wyświetli obraz. Do przechwytywania gry z "głównego" komputera użyję najprawdopodobniej Elgato HD60pro.

Jeśli chodzi o budżet to szczerze nie wiem. Najważniejszy jest ten procesor i to żeby się nie spalił więc jakieś tam chłodzenie by się przydało chyba, że dołączony wentylator da radę. Płyta główna, która to połączy i obudowa, która to pomieści. Bez szaleństw.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edit:

Wyklikałem sobietaki zestaw.

post-608198-15554314550543_thumb.png

Edytowane przez jedenzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mów za siebie.😎 Ja chcę kupić monitor który spełnia moje oczekiwania, muszę bazować na recenzjach oraz opiniach użytkowników i przy kwocie którą trzeba wyłożyć za taki niszowy 32 calowy monitor gdzie można kupić coś z serii C albo GX od LG nie mówiąc o S95C więc aby wyrzucić ponad 6 koła to warto aby monitor chociaż nie piszczał czy może to już moje od górne zachcianki i zostałem nieświadomym testerem? Co do dostępności jest to bardzo globalna sytuacja gdzie w europie jest kilka sztuk danego monitora na krzyż może usa jest odrobinę lepsza dostępność (zazwyczaj Alienwareów) ale tam też ludzie czekają 30 dni+ na monitor.
    • hellhound'a wziąć czy https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-7900-gre-oc-16gb-gddr6-11325-02-20g-13180478/ próbuję ogarnąć który lepszy tzn mniejsze ryzyko. Chyba szafiry lubią piszczeć?
    • Myślałem, że to wnuczka Protasiewicza a to jego dziewczyna. Ona 22 lata on 56 lat. Co ona ma w głowie. https://www.o2.pl/plotki/22-latka-zabralo-glos-po-skandalu-partnerka-protasiewicza-to-studentka-7017418808142752a   Wczoraj słuchałem kawałek. Początek kilkanaście min o byłym już działaczu PiS który okazał się pedofilem i zarzuca mu sie skrzywdzenie kilkudziesięciu dziewczyn ale był chroniony przez wyżej postawionych. https://kultura.onet.pl/wiadomosci/bartlomiej-m-przed-sadem-problemy-w-procesie-znanego-aktora/g0mq6hp
    • Nie zauważysz poprawy "w działaniu systemu" jeżeli już to w grach  czy benchmarkach, pamięci masz wsadzone w slot nr 2 i 4 ?, włączenie profilu xmp nie powinno mieć wpływu na pracę wentylatora od chłodzenia cpu,w Biosie nie ustawiasz żadnego OC na 1500mhz... wbijasz profil xmp 2 3000mhz i moduły mają być wsadzone w slot A2 - B2
    • Hej Posiadam 1060 6Gb, monitor FullHD oraz zasilacz 600W BeQuiet. Chciałbym złożyć coś młodemu na platformie AMD Ryzen 7600. Nigdy na AMD nic nie składałem i nie wiem jaki np RAM do tego wybrać i MOBO. Tyle, że na AM5. Mógłby ktoś pomóc? Dziękuję.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...