Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kriss89

Internet w piwnicy reapeater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mieszkam w bloku z wielkiej płyty pełno żelbetonu.

W domu mam internet od multimedia i do ich szajsowatego routera podłączyłem router Router TP-LINK Archer C6 WIFI AC1200 Serwer VPN.

Schodząc do piwnicy telefon nie łapie wifi więc mam pytanie czy kupno Access Point TP-LINK RE305 coś mi da? Będę miał wifi w piwnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak pociągniesz kabel do piwnicy, do którego podepniesz tego access pointa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś wzmacniacz sygnału wifi który może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w bloku z wielkiej płyty pełno żelbetonu.
I to na ostatnim piętrze? Nie masz pojęcia co piszesz. Chciałbym mieć szóstki w szkole ze wszystkich przedmiotów (kto by nie chciał), ale na naukę poświęcę góra 1 sekundę dziennie.

 

Da się to zrobić, ale koszta będą ogromne. Repeatery stawiasz u wszystkich sąsiadów co piętro, potrzeba pozwoleń, za jedyne 100 tys na miesiąc da radę, OK? No i w piwnicy będzie pewnie rwące 1 Mb/s. Najtaniej puścić kabel po ścianie, zaraz ktoś się przeczepi i go odetnie, no to kupisz drugi. Tu wyjdzie pewnie ze 100 zł na miesiąc (+mandaty i solówy z sąsiadami).

 

Podsumowując: nie potrzebujesz internetu w piwnicy, taki z telefonu wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi nie sprecyzowawlem pytania mianowicie chciałbym zamontować w piwnicy czujnik ruchu na wifi i po to mi zasięg sieci tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść kabel w pionie wentylacyjnym.

Przynajmniej jeden powinien schodzić do piwnicy.

Jak w piwnicy jest kratka że rękę wsadzisz to jesteś w domu.

Takiego AP zasilisz po skrętce więc problem z prądem odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pion jest na pewno zresztą widziałem jakies kable od kablówki/internetu i może to się udać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nikt się nie przyczepi. W bloku trzeba mieć zgodę na wszystko, nawet na antenę. Wątpię by byle kto mógł tam puszczać co chce, zaraz by się znaleźli chętni by tam puścić śmieci i inne zastosowania.

 

Choć lepiej zrobić bez pytania, wtedy co najwyżej ktoś to odetnie. Pytając się o zgodę na pewno ktoś się przyczepi lub za przysługę wartą 1 grosz zechce majątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pion jest na pewno zresztą widziałem jakies kable od kablówki/internetu i może to się udać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie sprawa wydaje sie prosta ale zazwyczaj taka nie jest, pion moze nie miec przelotu, idz od dolu i sprawdz czy dasz rade przyswiecic latarka

wazne tez jest ile pieter dzieli Cie od piwnicy, nie wystarczy czujka z alarmem ew rozlaczeniowy alarm na dzwiach od komorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w wentylacji nic nie może być to pion traci status wentylacyjnego.

Oficjalnie tego nie zrobi. Niech się nie pyta nikogo bo inni zaczną to samo robić.

Kabel kup z powłoką która nie jest palna!

 

Generalnie nikt tego nie może uciąć bądź zniszczyć bo jest to wandalizm mimo że jest to nielegalne.

Muszą go nakryć albo na gorącym uczynku albo dojść po kablu.

Już to widzę jak spółdzielnia chodzi od mieszkania do mieszkania w pionie i sprawdza czy kabel idzie. Nikt ich nie wpuści.

Prędzej po kablu do piwnicy.

 

Tylko zrób to estetycznie aby nie raziło w oczy i najważniejsze osłonka kabla nie może być palna bo w razie czego to prokurator na głowie jeśli się zapali izolacja i pójdzie dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...