Skocz do zawartości
Claptrap

Prośba o przetestowanie procersa Intel Core i7-4940MX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję osoby, docelowo z Warszawy, która za drobną opłatą chciałaby przetestować dla mnie wyżej wymieniony procesor. Kupiłem go jakiś czas temu, w stanie nieznanym. Niestety, w moim laptopie nie daje on żadnych oznak życia (czarny ekran podczas boota). Zanim spiszę go na straty i wyrzucę, chciałbym mieć 100% pewność co do stanu technicznego owego procesora. Jeśli ktoś jest zainteresowany pomocą, to proszę odpisać tutaj/odezwać się na PW.

 

Nie jestem pewien, czy wybrałem odpowiedni wątek na taki temat, jeśli jest niepoprawny, to z góry proszę admina o przeniesienie, dzięki.

Edytowane przez Claptrap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno jakis Clewoszczak EM :hmm: :hmm: , moze Update BIOSU bo 40tki weszly deko pozniej jak 4900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chętnych brak.

To z innej beczki - może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i skorzystał z usługi testera w jakimś serwisie komputerowym w Warszawie i może go polecić?

Edytowane przez Claptrap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek procesor na socket G3 działa w tym laptopie?

 

Oczywiście, że tak. Od nowości mam zamontowany i7-4810MQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wiary Panowie, trochę więcej wiary ;)

Edytowane przez Claptrap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia wiary, lecz doświadczenia :)

Jeżeli ktoś sprzedaje coś oznaczone jako niesprawdzone, nie wiadomo czy sprawne i jest to w cenie złomu, to rozważam zakup.

 

Jeśli sprzedaje na przykład niesprawdzoną GTX 1080 za 600 zł to dla mnie żadna okazja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że akurat procesory baardzo rzadko się psują więc akurat w ich przypadku informacja nie testowany może jak najbardziej oznaczać że jest sprawny ale nie sprawdzony po prostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wtedy to właśnie podwójnie nie ma sensu.

 

Przy faktycznie niesprawdzonym procesorze lepiej dopłacić za diagnostykę i sprzedawać sprawny za (przykładowo) 1000, bo koszta diagnostyki i tak się zwracają.

A jak się okaże niesprawny, to... wystawić jako niesprawdzony za te 200 (albo licytacja) - koszta diagnostyki wciąż się zwracają :lol2:

 

Zresztą analogicznie przy płytach głównych, w szczególności tych z powyginanymi pinami. Może te piny uszkodziły się po zdiagnozowaniu, że jest uwalona? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło się trafić tak że ten kto go sprzedawał nie miał na czym go sprawdzić :D:E może jakiś typ poza tematem zupełnie :cool: Ja jakieś 4 lata temu kupiłem gościowi płytę główną do laptopa z opisem nie testowana a kosztowała 30zł :E i sobie myślę ciul tam a okazało się że wstała :lol2:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło się trafić tak że ten kto go sprzedawał nie miał na czym go sprawdzić :D:E może jakiś typ poza tematem zupełnie :cool: Ja jakieś 4 lata temu kupiłem gościowi płytę główną do laptopa z opisem nie testowana a kosztowała 30zł :E i sobie myślę ciul tam a okazało się że wstała :lol2:

 

proponuje ogładnąć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje ogładnąć

 

Foresta oglądam czasem, jasne że w 99% przypadkach to jest wałek ale podzieliłem się tym że kiedyś trafiłem dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie kupuje się rzeczy w stanie nieznanym, bo stan nieznany = uszkodzony ;) Ktoś szuka jelenie do podbicia ceny za złom o kilkanaście procent. Takie rzeczy jak sprzedawanie karty/procesora za kilkaset PLN i nie testowanie go się po prostu nie zdarzają. Nigdy nie wierzę w takie aukcje, nietestowany = uwalony 100%.

 

Stan nieznany to może być telefonu 20 letniego który znalazłeś na strychu i nie masz jak go uruchomić z braku ładowarki, a nie będziesz jej kupować do złomu wartego 10PLN nawet jeśli działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba delikatnie zbaczamy z tematu ;)

Procesor prezentował się na zdjęciach jak najbardziej w porządku - wszystkie piny na swoim miejscu, żadnych przepaleń, dziwnych ciemnych śladów etc. Ten podzespół komputera z reguły rzadko się psuję, więc czasami warto zaryzykować. Dodam, że osoba sprzedająca oferowała więcej rzeczy w stanie nieznanym, z których większość okazała się sprawna, więc proszę nie zgrywać starego cynika i przestać forsować pogląd, że wszyscy sprzedający, to "oszuści i złodzieje".

 

Pytanie pozostaje niezmienne - poszukuję osoby/serwisu z Warszawy, która/y podejmie się przetestowania procesora.

 

Byłoby miło, gdybyśmy przy nim zostali, a nie kontynuowali off-topic na temat moralność sprzedawania sprzętu w "nieznanym stanie" i wszystkich kwestii z tym związanych, bo nie jest to miejsce do tego przeznaczone.

Edytowane przez Claptrap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie pozostaje niezmienne - poszukuję osoby/serwisu z Warszawy, która/y podejmie się przetestowania procesora.

Raczej tego nikt nie podejmie,to jest raz

Dwa,ten i7-4940MX to mobilny procesor z serii Extreme(oczywiście,że to Haswell),więc był sparowany tylko i wyłącznie z high-endowymi laptopami,a osoby z takimi laptopami co mógłby obsłużyć ten procesor to promil nie tylko w Polsce ,lecz nawet i na świecie.

Trzy,wspominałeś że kupiłeś tą i7 w stanie nieznanym,powiem ci tak,że NIGDY się nie kupuje się podzespołów w stanie nieznanym,to jest loteria czy dany podzespół jest sprawny czy uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan nieznany = hak na frajera, w Polsce zawsze.

 

Nikt nie bedzie ryzykowal rozberania wlasnego laptopa zeby sprawdzic Twój procesor, jesli spali komus laptopa to zabulisz jescze z tysiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan nieznany = hak na frajera, w Polsce zawsze.

Tym bardziej,że niektórzy to "Janusze Biznesu",ja używane podzespoły kupuję od osób prywatnych,nie trafiłem jeszcze na problemy z awariami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był sparowany tylko i wyłącznie z high-endowymi laptopami,a osoby z takimi laptopami co mógłby obsłużyć ten procesor to promil nie tylko w Polsce ,lecz nawet i na świecie.

 

Poleciałeś :lol2:

 

Wystarczy socket G3

Edytowane przez Claptrap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciałeś :lol2:

 

Wystarczy socket G3

Nie koniecznie, brak mikrokodów w biosie i również nie wystartuje.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze ma zamiar pisać kolejne złote myśli i genialne porady, to proszę sobie darować i nie zaśmiecać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...