Forum PCLab.pl: Komputer do gier 2500zł bez monitora - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Komputer do gier 2500zł bez monitora Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   MixFix 

• Gracz
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Kwiecień 2019 - 19:44

Witam, jako że nie siedzę już trochę czasu w tym temacie, chciałbym zaczerpnąć porady odnosnie zlozenia zestawu do 2500zł pod gry. Jestem z czasów dinozaurów w których intel bił mocno AMD, i pomimo że kiedyś byłem fanboyem amd w koncu przeszedlem na intelka :lol2: jednakże widzę że coś się zmieniło i teraz ludzie pakują masowo AMD,- aż tak poszły do przodu? Mam też pytanie o karty graficzne jak to jest z tymi pamięciami teraz że jedne mają 4gb a inne 8 i ile tak na prawde jest potrzebne do gier. To samo z ramem i czy duzo lepsze sa te ddr4 od 3jeczek. Pozdrawiam!

#2 Użytkownik jest niedostępny   Refejlu 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Kwiecień 2019 - 20:06

Siemka, moja propozycja za niecałe 2500zł na nowych czesciach. Uwazam ze wydajnosc do ceny jest zadowalajaca, kultura pracy tez bedzie niezla. Wiekszosc komponentow juz mialem lub nadal mam i potwierdzam bezawaryjnosc.

ht tps://www.morele.net/inventory/info/eb360c70/

Procesor AMD Ryzen 5 1400, 3.2GHz, 8MB (YD1400BBAEBOX) (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Karta graficzna XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB GDDR5, DVI-D, HDMI, 3xDP, BOX (RX-580P8DFD6) (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Płyta główna Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2 (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Zasilacz Corsair VS550 550W (CP-9020171-EU) (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177) (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Dysk SSD Silicon Power Ace A55 512GB SATA3 (SP512GBSS3A55S25) (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB) (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

Ten post był edytowany przez Refejlu dnia: 16 Kwiecień 2019 - 20:08

#3 Użytkownik jest niedostępny   Fox12 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Kwiecień 2019 - 20:16

Zobacz postMixFix, o 16 Kwiecień 2019 - 19:44, napisał(a):

Witam, jako że nie siedzę już trochę czasu w tym temacie, chciałbym zaczerpnąć porady odnosnie zlozenia zestawu do 2500zł pod gry. Jestem z czasów dinozaurów w których intel bił mocno AMD, i pomimo że kiedyś byłem fanboyem amd w koncu przeszedlem na intelka :lol2: jednakże widzę że coś się zmieniło i teraz ludzie pakują masowo AMD,- aż tak poszły do przodu? Mam też pytanie o karty graficzne jak to jest z tymi pamięciami teraz że jedne mają 4gb a inne 8 i ile tak na prawde jest potrzebne do gier. To samo z ramem i czy duzo lepsze sa te ddr4 od 3jeczek. Pozdrawiam!

Miałbym parę pytań jeszcze :P

- W co tam pykasz?
- Ile byś potrzebował miejsca na dysku/ach?
- Czy będziesz coś ulepszał w PC w najbliższym czasie? Jeśli tak to ile byś był w stanie wydać na upgrade?

Tak trochę przyszłościowo i ciekawsko, ale to pozwoli dobrać lepiej części :)

#4 Użytkownik jest niedostępny   Kasper PCMR 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Kwiecień 2019 - 20:21

Zobacz postRefejlu, o 16 Kwiecień 2019 - 21:06, napisał(a):

Zasilacz Corsair VS550 550W (CP-9020171-EU) (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

Ten Corsair to syf :V

#5 Użytkownik jest niedostępny   poof 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Kwiecień 2019 - 20:22

Hmm, jakbyś zostawił swoją obudowę i hdd to mozna pokusić się o zestaw, jeśli jednak chcesz wszystko nowe to RX 570 AORUS 4GB GDDR5 - 649zł + koszyk - 1994zł, wyjdzie trochę poza budżet ale myślę, że warto.
Odpowiadając na pytania, ryzeny są dobrą alternatywą dla drogich inteli. Sam mam i nie narzekam. Co do gpu, zależy dla jednego 4gb vram starczy a dla innego 8 to za mało. Zależy na jakich ustawieniach kto woli grać, im lepsze tekstury itp to większe zużycie vram na gpu. Odnośnie ramu to różnica między ddr3 a ddr4 jest spora, np takie 3000mhz dają zawsze te parę fps więcej. Dodatkowo ryzeny lubią szybkie pamiętki więc nie dawałbym niczego wolniejszego jak 2666mhz z zaleceniem na 3000mhz+, dałem Ci 2x8gb bo sam po sobie widzę, że 2x4gb to czasem za mało :)

#6 Użytkownik jest niedostępny   Kasper PCMR 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Kwiecień 2019 - 20:37

Ode mnie taki zestaw https://www.komputro...show/nZk4RO4dN8 Jeśli nie potrzebujesz dysku i budy to spokojnie do GTX 1660 można dołożyć ;)

#7 Użytkownik jest niedostępny   MixFix 

• Gracz
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Kwiecień 2019 - 00:07

Komputer bedzie dla kolegi, ja jeśli miałbym coś zmieniać to szukałbym chyba lapka, ale też nie mam pojęcia co bym wtedy wybrał hehe

Strona 1 z 1