Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MixFix

Komputer do gier 2500zł bez monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że nie siedzę już trochę czasu w tym temacie, chciałbym zaczerpnąć porady odnosnie zlozenia zestawu do 2500zł pod gry. Jestem z czasów dinozaurów w których intel bił mocno AMD, i pomimo że kiedyś byłem fanboyem amd w koncu przeszedlem na intelka :lol2: jednakże widzę że coś się zmieniło i teraz ludzie pakują masowo AMD,- aż tak poszły do przodu? Mam też pytanie o karty graficzne jak to jest z tymi pamięciami teraz że jedne mają 4gb a inne 8 i ile tak na prawde jest potrzebne do gier. To samo z ramem i czy duzo lepsze sa te ddr4 od 3jeczek. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że nie siedzę już trochę czasu w tym temacie, chciałbym zaczerpnąć porady odnosnie zlozenia zestawu do 2500zł pod gry. Jestem z czasów dinozaurów w których intel bił mocno AMD, i pomimo że kiedyś byłem fanboyem amd w koncu przeszedlem na intelka :lol2: jednakże widzę że coś się zmieniło i teraz ludzie pakują masowo AMD,- aż tak poszły do przodu? Mam też pytanie o karty graficzne jak to jest z tymi pamięciami teraz że jedne mają 4gb a inne 8 i ile tak na prawde jest potrzebne do gier. To samo z ramem i czy duzo lepsze sa te ddr4 od 3jeczek. Pozdrawiam!

 

Miałbym parę pytań jeszcze :P

 

- W co tam pykasz?

- Ile byś potrzebował miejsca na dysku/ach?

- Czy będziesz coś ulepszał w PC w najbliższym czasie? Jeśli tak to ile byś był w stanie wydać na upgrade?

 

Tak trochę przyszłościowo i ciekawsko, ale to pozwoli dobrać lepiej części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jakbyś zostawił swoją obudowę i hdd to mozna pokusić się o zestaw, jeśli jednak chcesz wszystko nowe to RX 570 AORUS 4GB GDDR5 - 649zł + koszyk - 1994zł, wyjdzie trochę poza budżet ale myślę, że warto.

Odpowiadając na pytania, ryzeny są dobrą alternatywą dla drogich inteli. Sam mam i nie narzekam. Co do gpu, zależy dla jednego 4gb vram starczy a dla innego 8 to za mało. Zależy na jakich ustawieniach kto woli grać, im lepsze tekstury itp to większe zużycie vram na gpu. Odnośnie ramu to różnica między ddr3 a ddr4 jest spora, np takie 3000mhz dają zawsze te parę fps więcej. Dodatkowo ryzeny lubią szybkie pamiętki więc nie dawałbym niczego wolniejszego jak 2666mhz z zaleceniem na 3000mhz+, dałem Ci 2x8gb bo sam po sobie widzę, że 2x4gb to czasem za mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer bedzie dla kolegi, ja jeśli miałbym coś zmieniać to szukałbym chyba lapka, ale też nie mam pojęcia co bym wtedy wybrał hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...