Skocz do zawartości
rolnik12

Jak działa wsteczna kompatybilność z XBOX 360 na XBOX ONE?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak działa wsteczna kompatybilność z XBOX 360 na XBOX ONE? Czy to jest tak że jeśli dana gra z X360 jest dostępna w ramach wstecznej kompatybilności na XONE to mogę sobie kupić używaną wersje pudełkową tej gry, włożyć płytę z grą do napędu XONE i grać czy może muszę kupować gry z X360 w wersji cyfrowej na XONE?

Edytowane przez rolnik12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz grę X360 pudełkową i tytuł ten jest potwierdzony w ramach wstecznej kompatybilności na XONE (bo nie wszystkie gry takie są, ale wiele, np. Red Dead Redemption już tak), to w momencie gdy włożysz płytę X360 do napędu XONE, zacznie się pobierać na dysk konsoli gra, czyli tak jak gdyby była to wersja cyfrowa, jednakże aby móc grać, to ta płyta musi być w napędzie, płyta jest niejako DRM-em (zabezpiieczeniem) w tym wypadku.

 

Odpowiadając na pytanie zatem: Tak, możesz korzystać z wersji pudełkowej, nie musi to być koniecznie cyfra. Trzeba tylko pamiętać, że dane będą pobieranie na dysk konsoli i tak.

 

Źródło 1: Moje własne doświadczenia

Źródło 2: https://pclab.pl/news69689.html -

"Jak zapewne pamiętacie, nawet posiadając wersję zapisaną na nośniku gracz musi pobrać całą produkcję z sieci. Podczas gry płytę musimy mieć cały czas w napędzie, ale żadne dane nie są z niej kopiowane."

Źródło 3: https://support.xbox.com/pl-PL/games/backward-compatibility/play-xbox-360-games-on-xbox-one -

"Jak grać we wstecznie zgodne gry na konsoli Xbox One

Po prostu włóż dysk z grą do konsoli Xbox One."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to nazwać wsteczną kompatybilnością, to taka lipa, przepisują gry na nowo, choć nie drastycznie (bo by im się nie opłacało). Wsteczna kompatybilność polega na tym, że wkładam starą grę np. pod Windows XP i działa na 7,8,10, czy też wkładam grę z PSX do PS2 i działa. Ot pełna emulacja w 100%.

 

mogę sobie kupić używaną wersje pudełkową tej gry
Najlepiej uszkodzoną :) To największa zaleta tej kompatybilności, mam kilka takich uszkodzonych gier, ale na Xbox One da się pograć w 100% (no bo jedynie gra musi się za-boot-ować, czyli konsola musi ją zobaczyć, pewnie z 0,1% danych, jednak zbyt zniszczonych wolę nie wkładać żeby nie uszkodzić lasera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że chociaż i taka opcja jest. Od Red Dead Redemption lata temu się odbiłem grając na PS3, przez notoryczne spadki do nawet 15FPS. Na XONE X ten tytuł hula w stałym 30FPS i z rozdzielczością podbitą do 4K. Ukończyłem z ogromną przyjemnością dopiero właśnie w tym roku na konsoli Microsoftu.

 

syfhjeI.jpg

bZph4pX.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w 4K wygląda dość dobrze :D ale odczucia z gry zaraz po RDR2, głównie fizyka, trochę śmieszne :P

 

Co do kompatybilności wstecznej, trochę się zawiodłem zamierzając pograć w Battlefield 3, bo gra wyglądała jak na X360 i miała 30FPS.. czyli lipa. Bo liczyłem na FHD i 60FPS, z czym One S powinien sobie bezproblemowo poradzić.

 

Tak samo ostatnio dowiedziałem się że GTA San Andreas jest też w tej wstecznej kompatybilności, po drobnym researchu okazało się że jest to w sumie port wersji na iPhone :P

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kompatybilności wstecznej, trochę się zawiodłem zamierzając pograć w Battlefield 3, bo gra wyglądała jak na X360 i miała 30FPS.. czyli lipa. Bo liczyłem na FHD i 60FPS, z czym One S powinien sobie bezproblemowo poradzić.

 

Kompatybilność wsteczna jak sama nazwa mówi pozwala odpalać gry z poprzedniej generacji.

To ,że ona jest ulepszona to tylko dobra wola wydawcy.

 

Chcesz FullHD w grach z poprzednich generacji - kup PS4. Tylko tam tytułów z poprzednich generacji nie odpalisz... ale parę z nich kupisz (nawet jeśli je masz) - ale za to będą w wyższej rozdzielczości (remastery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu wymagać od BF3 z Xboxa 360, skoro BF4 chodzi na Xbox One X w 720p. Do tych gier pozostaje tylko PC.

Edytowane przez Nihat89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF4 nie zostało graficznie ulepszone, podobnie jak np. Sunset Overdrive, Forza Horizon 2 i wiele innych tytułów z początku generacji. Te gry wyglądają tragicznie na TV 4K a to świetne tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...