Skocz do zawartości
janekx

Jaka karta graficzna do gier do i7 4790k /bez OC/ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Szukam karty graficznej do gier, w cenie do 1200 zł.

 

Biorę pod uwagę zarówno używane /na gwarancji/ jak i nowe /raczej wolałbym Nvidię/.

 

 

 

Mój sprzęt to:

 

i7 4790 k /bez OC/

2 x 8 GB pamięci

 

 

 

Dajcie znać co wybrać, by to był optymalny wybór dla tego procesora.

 

 

 

 

Z góry dziękuję za informację.

 

 

 

Pozdrawiam,

Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z używanych po taniości masz gtx 1070, trochę drożej i wydajniej 1070 ti, z nowych gtx 1660.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można powiedzieć mam ten procesor. 1070 GTX nie jest w pełni wykorzystywana, tym bardziej że to i tak tylko do Full HD. Aczkolwiek też zależy od gry. Jak do wyższych rozdzielczości to aż tak procesor nie ma znaczenia, więc mogłoby być coś mocniejszego. Także poszukaj sobie 1070 z gwarką i ok.

 

Aha, żeby też procesor w pełni hulał to RAMy minimum 2100Mhz, jak masz wolniejsze to niestety będzie słabiutko. Sam się przesiadłem z 1600 na 2100, potem oc do 2400 i wzrost czasem to nawet 15 fps w miejscach gdzie wcześniej był bottleneck.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz, ludzie łączyli i7 4790k z gtxem 1080 i nie było problemu. Zrobi delikatne oc na 4.0-4.2ghz i będzie idealnie. Ostatnio właśnie testowałem u znajomego gtxa 1080 z i7 4790k 4,0ghz i nie było gierki, żeby był gdziekolwiek bottleneck. Poza tym co ty piszesz o tym, że gtx 1070 nie będzie w pełni wykorzystywany w fhd jak to karta właśnie idealna do fhd, a za słaba do 1440p.

 

To, że u Ciebie coś nie działa jak powinno to mnie wcale nie dziwi. Pamiętam jakie ty problemy miałeś i jakie tematy zakładałeś. Masz pewnie jakiś bajzel w systemie i tyle.

Edytowane przez Adrianns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co ty piszesz o tym, że gtx 1070 nie będzie w pełni wykorzystywany w fhd jak to karta właśnie idealna do fhd, a za słaba do 1440p.

 

Za słaba do 1440p? Ja np: w Merto Exodus miałem w 1440p na ustawieniach wysokich między 70-80fps. Spadło do 60 miejscami tylko na tej "pustyni" Więc może nie jest to karta idealna do tej rozdzielczości, ale daje radę. Ogólnie to nie wierzę w te "legendy" że Metro Exodus to killer dla kart graficznych i procesorów, skoro znajomy ogrywa tą grę na I7 860 w tandemie z gtx 970 i w 1080p na wysokich ma ok 60 fps.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bzdury piszesz, ludzie łączyli i7 4790k z gtxem 1080 i nie było problemu. Zrobi delikatne oc na 4.0-4.2ghz i będzie idealnie. Ostatnio właśnie testowałem u znajomego gtxa 1080 z i7 4790k 4,0ghz i nie było gierki, żeby był gdziekolwiek bottleneck. Poza tym co ty piszesz o tym, że gtx 1070 nie będzie w pełni wykorzystywany w fhd jak to karta właśnie idealna do fhd, a za słaba do 1440p.

 

To, że jacyś ludzie z przypowiastek u cioci krysi łączyli 4790K z 1080 GTX niczego nie mówi.

Co to znaczy, że "nie było problemu"? Skąd wiesz, że z lepszym procem nie byłoby więcej fps, bo po prostu karta osiągnęłaby swoją pełnię możliwości? Nie wiesz, oni wszyscy testowali? Nie. Po prostu chodziło im ok, bo 1080 mocna karta, tym bardziej jak im chodziło o tylko 60 fps. Także uznali że jest "w porządku", bo chodzi jak chodzi, czyli płynnie.

 

i nie było gierki, żeby był gdziekolwiek bottleneck

 

Jak ten bottleneck testowałeś? Co porównywałeś i w jakim programie? Jakie ramy? Jakie gry? Jakie detale i rozdzielczość? Jak testowałeś na wysokiej to trudniej to sprawdzać. Poza tym umówmy się, jak komuś 60 fps trzeba przy 1080p czy 1440p to nawet nie zauważy różnicy. No ale nie znaczy że nie może być lepiej z lepszym procem.

 

Ogólnie nie chce mi się wykłócać, ale na luzie udowodniłbym ci, że nie potrafisz testować bottlenecku, tym bardziej, gdy procki 4/8 już nie są tak dobre choćby w BFie na multiplayer gdzie łapią zadyszki, tak samo w nowych Assassinach (głównie miasta, noc i walka).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin, GTA V, BF 1, BF 5, Apex Legends i pare innych gier. Ram 2x8gb 1600mhz CL9. BFy i GTA oczywiście w Multi. Łatwo to sprawdzić widząc monitoring w MSI Afterburnerze. Nie u żadnej cioci Krysi, takie historyjki zachowaj dla siebie, bo takie przytyki nikogo nie interesują. W tego typu grach zadyszki to dostają i5 poprzednich generacji, ale obecnie do tych kart i7 jest odpowiednim wyborem. Może Twój ES (którego próbowałeś sprzedać za cenę wyższą niż i7 6700k) jest jakiś skopany? ;) No chyba, że chodzi Ci o testowanie bottlenecku ustawiając wszystkie detale na low i ustawieniu rozdzielczości FHD to wtedy może faktycznie i7 4r8w będzie za mało. Dla zwykłego użytkownika, a nie takiego trolla jak Ty i7 4790k jest idealnym wyborem do gtxa 1070/1080. Rozgrywka we wszystkich grach jest komfortowa i nie czuć przycięć nawet na monitorze 144hz. Jedni wolą grać i się cieszyć, a drudzy wolą szukać problemów na sile tam gdzie ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak tak, RAMy 1600Mhz i BF5 multi w zadymie bez spadków...

 

No ale wiesz, może ten 1080GTX daje takie wrażenie, co nie oznacza, że nie ma bottlenecka.

 

"Nie u żadnej cioci Krysi, takie historyjki zachowaj dla siebie, bo takie przytyki nikogo nie interesują. "

 

Ooo ale do mnie to przytyki to już można, no widzisz, może kultury się nauczyć pierwszy?

 

"Dla zwykłego użytkownika"

 

Dla ignoranta i laika*

 

"nie takiego trolla"

 

Dla kogoś, kto chce wycisnąć maxa ze sprzętu, a nie żeby kupić coś co nie będzie w pełni wykorzystane (i tym samym szybciej się zestarzeje).

 

"Rozgrywka we wszystkich grach jest komfortowa i nie czuć przycięć nawet na monitorze 144hz. "

 

A gdzieś pisałem, że na 1080GTX rozgrywka nie będzie komfortowa na monitorze 144Hz i to jeszcze z włączonym GSync? Mówimy o bottlenecku. No chyba że masz zupełnie inną definicję tego zjawiska. Po prostu procki 4/8 powoli muszą odejść w niebyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem i7 4790 zablokowanego z ramem 1600 mhz i gtx 1080. Na kazdych ustawieniach byly zjady do 40-45 fps w Origins czy Watch Dogs 2. Przy tym procku trzeba OC i ramy 2400 wtedy 60fps bedzie w najciezszych monentach inaczej klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mialem i7 4790 zablokowanego z ramem 1600 mhz i gtx 1080. Na kazdych ustawieniach byly zjady do 40-45 fps w Origins czy Watch Dogs 2. Przy tym procku trzeba OC i ramy 2400 wtedy 60fps bedzie w najciezszych monentach inaczej klapa

 

No cóż, jeśli nawet na 1080GTX są takie zjady to pozamiatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jako właściciel i7-4790K, ramów 1600MHz CL8 i GTX 1070 bardzo dobre działanie gier, wyjątek Assassyny Origins oraz Odyssey w stolicach (Aleksandria i Ateny) ale poza nimi jest git i mam prawie wszędzie 60fps bez żadnego OC (detale bardzo wysokie), na pewno byłoby lepiej z ramami 2400MHz ale bez przesady - obecnie kompletnie mija się z sensem wymiana DDR3 na inne DDR3 tylko dla MHz.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć mam ten procesor. 1070 GTX nie jest w pełni wykorzystywana, tym bardziej że to i tak tylko do Full HD. Aczkolwiek też zależy od gry. Jak do wyższych rozdzielczości to aż tak procesor nie ma znaczenia, więc mogłoby być coś mocniejszego. Także poszukaj sobie 1070 z gwarką i ok.

 

 

Co za bzdura.

Mam ten procesor co prawda O/C na 4.8GHz oraz kartę GTX1080 też po O/C, do tego monitor o rozdzielczości Full HD i karta leci na 99% obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaba do 1440p? Ja np: w Merto Exodus miałem w 1440p na ustawieniach wysokich między 70-80fps. Spadło do 60 miejscami tylko na tej "pustyni" Więc może nie jest to karta idealna do tej rozdzielczości, ale daje radę. Ogólnie to nie wierzę w te "legendy" że Metro Exodus to killer dla kart graficznych i procesorów, skoro znajomy ogrywa tą grę na I7 860 w tandemie z gtx 970 i w 1080p na wysokich ma ok 60 fps.

 

Wierzę, wymagania cpu ta gra ma niskie, a na 970 na high (czyli 2 presety poniżej max) na pewno pójdzie bez problemu, może i na ultra (1 poniżej max) jak ktoś się zadowoli 40 fps. To nie jest Cs, tak samo dużo daje zejście z max detali przy minimalnych stratach jakości.

 

 

Potwierdzam jako właściciel i7-4790K, ramów 1600MHz CL8 i GTX 1070 bardzo dobre działanie gier, wyjątek Assassyny Origins oraz Odyssey w stolicach (Aleksandria i Ateny) ale poza nimi jest git i mam prawie wszędzie 60fps bez żadnego OC (detale bardzo wysokie), na pewno byłoby lepiej z ramami 2400MHz ale bez przesady - obecnie kompletnie mija się z sensem wymiana DDR3 na inne DDR3 tylko dla MHz.

Twoje ballistixy by pewnie zrobiły najmniej ze 2 GHz, nic nie trzeba wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co za bzdura.

Mam ten procesor co prawda O/C na 4.8GHz oraz kartę GTX1080 też po O/C, do tego monitor o rozdzielczości Full HD i karta leci na 99% obciążenia.

 

Ja piszę o 1070 i to z normalnym 4790, a ty 4.8 Ghz (ile sztuk tyle zrobi, ta autora też?) + 1080.

 

Zresztą w jakich grach testujesz? TO juz gadaj z tymi co tu mówią, że mają spadki do 40 fps jak w AC czy Watch Dogs 2, czy BF5 właśnie.

 

Polecam sobie nawet na 2080 przejrzeć jak wygląda użycie CPU i fpsy

 

Tu GPU na 70%

 

AC Oddysey

Nawet 60% GPU, CPU 90%+

 

Nie chce mi się dalej szukać, ale w wielu grach jest podobna sytuacja. Tym bardziej jak ktoś bieduje na wolnych ramach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 1070 ma wydajność jak 980 Ti, a w 2014 roku nie było nic mocniejszego niż i7 4790k, więc na luzie można ładować 1660 Ti/1070-tkę, a może nawet RTXa 2060, bo fabryczny 4790k boostuje do 4.2 GHz.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i7-4790 i GTX1080 i ta grafika bardzo ładnie chodzi. I nie zauważyłem najmniejszych przycięć, zacinek itp. Monitor mam 1920x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli tak to skąd te spadki w grach stawiających mocno na procesor i szybki ram? Pewnie oni wszyscy mają syf w systemie :E ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o 1070 i to z normalnym 4790, a ty 4.8 Ghz (ile sztuk tyle zrobi, ta autora też?) + 1080.

 

Zresztą w jakich grach testujesz? TO juz gadaj z tymi co tu mówią, że mają spadki do 40 fps jak w AC czy Watch Dogs 2, czy BF5 właśnie.

 

Polecam sobie nawet na 2080 przejrzeć jak wygląda użycie CPU i fpsy

 

Tu GPU na 70%

 

AC Oddysey

Nawet 60% GPU, CPU 90%+

 

Nie chce mi się dalej szukać, ale w wielu grach jest podobna sytuacja. Tym bardziej jak ktoś bieduje na wolnych ramach.

 

Owszem pisałeś o 1070, ale skoro 1080 leci FULLEM to czemu by gorsza 1070 miałaby być ograniczona?

Moje memki lecą na 2.4GHz i to też daje sporego kopa.

Zdaje sobie sprawę, że mało który 4790k na tyle pójdzie - mój konfig to był przykład aby udowodnić że 1080 nie ogranicza ten CPU - bo to tak naprawdę kwestia dobrania szybkich pamięci i O/C procesora.

Haswell mimo swojego wieku nadal daje póki co radę.

Haswell potrzebuje szybkiego ramu i tu Ameryki nie odkryłeś, ale przecież podobna sytuacja jest z Ryzenem więc...

 

Tak zgadzam się do autora CPU minimum to ~2GHz pamiątki by się przydały w dualu.

Autor niestety pominął kwestię jakie ma pamięci.

 

Każda sztuka 4790k zrobi minimum te 4.2GHz, a ty tu wyjeżdżasz z "testem" Assasina który ma dropy poniżej 60 fpsow, bo ma memki 1.6GHz co widać i to jeszcze procesor bez O/C....

 

Gry jakie testowałem m.in Apex, Atlas, GTA 5, R6 i nie zauważyłem bootlenecka.

 

Nie pamiętam czy mam Watch Dogs 2, ale z chęcią sprawdzę po świętach jak gra się będzie zachowywała.

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam gtx 1080. Najpierw miałem ja z i5 4670k, ale procka zmieniłem na i7 4790k.

 

Proc chodzi na 4.8GHz, raz zmieniłem na 2400 MHz 16gb. Względem poprzedniego cpu jest ogromna różnica. Natomiast grając głównie w AC Odyssey w większości na ultra oprócz cieni szczegółów postaci i chmur w 1080p UltraWide gra dalej miewa spadki poniżej 60fps a GPU często spada poniżej 90% użycia. Cpu w miastach non stop powyżej 90% usage. Także bottleneck jest, ale to akurat w tej specyficznej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się może trafić jakaś wredna gra, która potrafi zamęczyć nawet szybkie procki ale raczej nie ma sensu z tego powodu od razu zmieniać całej platformy.

Poza tym, jak sam zauważyłeś, wystarczy delikatnie zejść z ustawieniami w tej grze i już problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Bez i7 8700k z oc na 5,0ghz do takiego gtxa 1070 nie podchodź ;). Przecież inaczej w jakimś jednym miejscu w danej grze będzie bottleneck i jak Ty to przeżyjesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660ti za 1209pln

 

palit storm x (lub gainward pegasus bo to te same karty)

 

cicha, chłodna, mała

 

recenzja:

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1660_ti_stormx_review,32.html

 

rekomendacja guru3d, nie ma sensu 200pln dopłacać do wypasionych modeli bo kultura pracy i oc takie same

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...