Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

janekx

Jaka karta graficzna do gier do i7 4790k /bez OC/ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tak czy siak autor nie podkręca, no ale może te 4.8Ghz ładnie by podciągnęło plus ramy 2400 cl9/10 max.

 

Nie pamiętam czy mam Watch Dogs 2, ale z chęcią sprawdzę po świętach jak gra się będzie zachowywała.

 

Ano to chętnie zobaczę, bo ja tej gry nie mam, a jednak wolałbym zrewidować jak to działa. Miasto, zadymy jakieś itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch Dogs 2 u mnie elegancko w 60fps praktycznie wszędzie (drobne, chwilowe wyjątki miejscami kiedy podlecisz dronem wysoko i widać panoramę miasta, nie wszędzie tak jest) na detalach bardzo wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mają teraz zrobić wszystkie osoby z Ryzenami połączonymi z GTXami 1660 Ti/1070/1080 czy RTXami 2060/2070, przecież nawet R7 2700X jest wolniejszy w grach od i7 4790k. :E

Każda sztuka 4790k zrobi minimum te 4.2GHz

Tyle to on ma po wyjęciu z pudełka. :D Jak widać w linku od @waszu każda sztuka wyciąga 4.6 GHz, prawie każda 4.7 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co mają teraz zrobić wszystkie osoby z Ryzenami połączonymi z GTXami 1660 Ti/1070/1080 czy RTXami 2060/2070, przecież nawet R7 2700X jest wolniejszy w grach od i7 4790k. :E

 

Tyle to on ma po wyjęciu z pudełka. :D Jak widać w linku od @waszu każda sztuka wyciąga 4.6 GHz, prawie każda 4.7 GHz.

 

2700X, 2600X też?

 

Chciałem zmieniać właśnie tego swojego na któregoś z tych Ryzenów, no ale widzę że częściej testuje się z 6700K niżeli 4790K. Jakieś wiarygodne testy porównawcze 2600 i 2700X z 4790K w grach które korzystają z wielu rdzeni i wątków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen ma IPC na poziomie Haswella/Broadwella, ale też niższe taktowanie o 600-700 MHz, do tego sporo większe opóźnienia pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest logika, a praktyka może być co innego. Póki nie ma testów to nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce odejmij sobie 15% od wyników i7 6700k OC albo 20% od wyników 7700k OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1700 vs 7700k

Gry to nie aplikacje, które skalują się prawie liniowo z ilością rdzeni.

Najbardziej wymagającą grą dla CPU w tym teście to Watch Dogs 2 i GTA V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ryzen 1700 bez o/c do 7700K 4,5Ghz? Niezbyt dobry test. Poza tym powiedzmy że 1700 im aż tak dobrze nie wyszedł jak 2600X (czy też 2600 podkręcony do 4-4,1Ghz) i 2700X + szybkie ramy. Ale jeśli różnice są na plus dla 7700K aż tak duże to ten... skąd ten hype na Ryzeny? Mnie też tu wielokrotnie gadali, że po co mi ten rupieć 4770K (a dałem za niego 450zł), bo lepiej Ryzena kupić.

 

Z drugiej strony jednak wiele ludzi narzeka głównie na właśnie Watch Dogs 2, BFy w multi i Assassins Creedy Origins i Oddyssey dla procków 4/8 nawet jak mają wysokie taktowanie. No ale ja tych gier nie mam to nie wiem czy kłamią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był hype, bo R5 1600 6R/12W kosztował tyle co i5 7400 4R/4W, więc wybór oczywisty.

Teraz za cenę między R5 2600 a R5 2600X jest i5 9400F, który póki co jest szybszy w grach od wszystkich Ryzenów. Intelowi nie pomagały też braki dostępności i5 8400. Plus Ryzena jest taki, że frame-time jest zawsze stabilny, tzn. nie ma żadnych szpil na wykresach, z tego powodu też bym raczej wolał R5 2600 od i5 9400F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ładnie odlecieli od tematu :) Bierz gtx1660ti lub za 1029zl gtx1660 Gigabyte OC i masz jeszcze możliwość dobrego OC. Przy cenie g ty x1660ti za 1200-1300zl, używany gtx1070 ma sens tylko wtedy, gdy jest z dobrego źródła z gwarancją dużego sklepu, a nie po koparce bez realnej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli moja 1070 EVGA gwarka u samego EVGA, pewniaczek, bez koparki hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja 1070 EVGA gwarka u samego EVGA, pewniaczek, bez koparki hehe.

To działa w 2 strony, bo po co sprzedawać taka kartę taniej niż można kupić jej odpowiednik... chyba że ktoś strasznie napalony na RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1080Ti do tego proca, nie wiem, skąd pomysły, że dziadek 4790 sobie nie radzi z tą kartą (oc do 4.6 ghz - 4.8 ghz działa przy 1,35 V ale jest gorąco i głośno więc zmniejszyłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haswella bardzo warto kręcić jak również zrobić oc ramów znacznie wpłynie to na wydajność w mocnych procesorowych grach.

 

A poziom osiągalnego OC to kwestie poszczególnych sztuk. Mój leci 4.6 na 1.2V, 4.7Ghz na 1.25V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i rozwinięcie tematu.

 

 

Moja pamięć to: Crucial Ballistix 2x8 GB 1600 Mhz.

 

 

Póki co poszukam używanego GTX 1070, lub wersję Ti z dobrą gwarancją z jednego z dużych polskich sklepów.

 

 

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to 1070 z długą gwarancją(~2 lata) jest wart maksymalnie 1000 zł. Za 1070 Ti nie dałbym więcej niż 1300 zł, oczywiście również musiałby posiadać te 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ma ktoś z was, posiadających procesor 4/8 (4770, 4790, 6700, 7700?) ME: Andromeda? Dałbym save z jednej lokacji, lub sami tam się przeniesiecie. Dokładnie jest to Aya od razu po wejściu za 1 bramą, taki tunelik z roślinami, zaraz za hologramem.

 

U mnie przy poruszaniu się każdy rdzeń i wątek obciążony na 80%, przez co są mocne spadki ze 100 fps do nawet 75, więc jest to odczuwalne. Niby nie ma mniej niż 60, ale jednak rwania są, małe, ale są.

 

Użycie GPU wtedy spada do nawet 85%, częściej do 92...

 

I chce zobaczyć czy na 100% chodzi o "syf w systemie" jak ktoś nazwał to, że u mnie są takie rwania, czy jednak proc nie wyrabia.

 

Jak będzie trzeba umieszczę film :)

Zresztą posiadacze Ryzenów też mogą to sprawdzić, bo u nich powinno być płynniej dzięki większej ilości R/W.

 

Najlepiej jakby ktoś posiadał kartę, która uciągnie Andromedę na Ultra + Full HD (nie wyższa rozdziałka, bo wtedy narzut na procesor większy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPET masz wyłączony? On jest częstym powodem rwania obrazu i problemu przy poruszaniu myszką. Sprawdź w menedżerze zadań, czy podczas ruszania myszką po pulpicie, obciążenie CPU nie wzrasta na jakieś kosmiczne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak to sprawdzić na Win7? W biosie tego nie mam na Gigabyte Z87X OC, albo jestem ślepy. Lecę sprawdzić. Na pulpicie jest ok

 

No niestety nie mam HPET w biosie, albo jest ukryte.

 

7vKJb8q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...