Skocz do zawartości
Kamyniuniek

Słaba jakość dźwięku na Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dawna zmagam się z tym problemem, próbowałem wielu rozwiązań i nic nie działa tak jak powinno... Problemem jest niski poziom głośności na Windowsie 10. Kiedy miałem Win 7 to głośność jak i jakość dźwięku była idealna, ale po przesiadce na 10 pojawiły się kłopoty. Aktualnie pomagam sobie programem FxSound Enchancer, ale jakość dźwięku jest naprawdę słaba. Poziom głośności to 80, bo powyżej zaczynają mi charczeć słuchawki. Na iPhone przy maksymalnej głośności jest nieporównywalnie głośniej (oraz lepiej jakościowo) aniżeli na PC. Włączałem tryb "Volume boost" i tam głośność jest już taka jak była na Win 7, ale za dźwięk jest strasznie zniekształcony. Problem występuje zarówno na Media Playerze jak i na YouTube. Aktualizowałem sterowniki, ale nic to niestety nie dało :( Czy ktoś mógłby mi pomóc ? Dodam, że nie jest to wina słuchawek, bo np. na telefonie grają bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie/sterownikach wyjście dźwięku jest jako słuchawki czy głośniki?

 

Najnowsze sterowniki nie koniecznie są najlepsze. Poszukaj starszych, najlepiej w tej samej wersji co dobrze chodziły na 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie piszesz, z czego właściwie ten dźwięk idzie. Bez tej informacji mogę sobie tylko strzelać.

Jeśli z integry, to przyjrzyj się, czy nie masz powłączanych jakichś głupot typu dźwięku przestrzennego w słuchawkach itp.

Pytanie też, jakie masz słuchawki, ale skoro na W7 działało, na W10 też musi. Podstawowy mechanizm produkowania dźwięku w windows nie zmienił się od visty.

Sprawdź mikser głośności, czy nie masz przypadkiem różnych poziomów głośności dla różnych źródeł.

Sprawdź również częstotliwość próbkowania dźwięku. Mogła zostać zmieniona na jakiś dziwny poziom.

Na integrze zmień też gniazdo, do którego podpięty jest kabel. Najlepiej, żeby słuchawki szły bezpośrednio do karty/płyty głównej, a nie do żadnego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę rozwiązanie było tak dziecinnie proste jak napisał Makavcio2... Wystarczyło zmienić wejścia na słuchawki, bo po prostu w tych obecnych dźwięk tracił jakość a teraz jest idealnie :) Bardzo dziękuję za pomoc, i aż nie mogę uwierzyć, że na to nie wpadłem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyniuniek mial racje. Dzwiek przez kino domowe z karty graficznej ATI. Videoklipy na YT to porazka. Jakosc o polowe gorsza na WIN 10. Ta sama wersja sterownika na Win 7 dziala idealnie nie rani uszu jak ten syf. Chyba ostatni raz instalowalem te scierwo 10. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie ten błąd wyskakiwał jak właśnie przekręciłem gpu, albo miałem za niskie napięcie dla danych taktów. Prawidłowo ustawione gpu I robiłem sesje godzinami. Ich poprawka nic nie zmieniła w moim przypadku setki godzin w to grałem od premiery.
    • potanieć znaczy się że jak coś nowego wejdzie?
    • Google Gemini odpowiada tak na Twoje pytanie:   Regulamin użytkowania LG TV OLED 42 Artykuł 1: Cel Niniejszy regulamin ma na celu zapewnienie optymalnego doświadczenia graczy korzystających z telewizora LG TV OLED 42. Celem jest dbanie o wyjątkową jakość obrazu i wydajność tego urządzenia, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Artykuł 2: Definicje Ambitne gry AAA: Gry o wysokiej jakości grafiki i wymagające dużej mocy obliczeniowej, znane z zaawansowanej rozgrywki i wciągających światów. Najwyższe ustawienia: Maksymalne ustawienia graficzne dostępne w grze, zapewniające najlepszą jakość obrazu i szczegółów. Artykuł 3: Zasady użytkowania Na telewizorze LG TV OLED 42 można grać wyłącznie w ambitne gry AAA. Podczas grania w gry należy zawsze stosować najwyższe ustawienia graficzne. Nie należy używać telewizora do grania w gry o niskiej jakości graficznej lub prostej rozgrywce. Nie należy używać telewizora do grania w gry przez dłuższy czas bez przerwy. Zaleca się robienie krótkich przerw co 30-60 minut. Należy dbać o odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor. Należy regularnie czyścić ekran telewizora miękką, suchą szmatką. Nie należy używać żadnych chemikaliów ani rozpuszczalników do czyszczenia ekranu telewizora. Należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi telewizora LG TV OLED 42. Artykuł 4: Sankcje W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu użytkownik może utracić gwarancję na telewizor LG TV OLED 42. Artykuł 5: Wejście w życie Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania. Uwaga: Niniejszy regulamin jest jedynie sugestią i nie stanowi prawnie wiążącego dokumentu. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi telewizora LG TV OLED 42, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące jego użytkowania.
    • No to ci zostaje 7900XT ale zaraz nawet u nas powinno trochę potanieć więc jak się nie pali to bym poczekał. Natomiast jak możesz dołożyć to mimo wszystko bym rozważał 4070Ti super. 
    • Ale jak wyłączysz to w idle seasonic kręci okolice 450rpm a nie 700 jak supremo czy vero a jak ktoś jest wyczulony a reszta wentylatorów w PC kręci się w idle na 300-400rpm lub wcale to będzie to słyszał  ogónie supremo czy nawet vero to przyzwoite i dobrze wycenione zasilacze nie wliczając problemów z zasilaniem dysków w przypadku vero  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...