Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pazura7

Czyszczenie laptopa benzynką ekstrakcyjną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie czyszczenia plastików oraz elektroniki przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej. Czy jest to dobry pomysł?

Mój problem polega na tym, że dostałem laptopa na którego wylano sałatkę śledziową i chciałbym pozbyć się tego zapachu.

Jeszcze jeden problem jest taki, że wtyczka zasilania też śmierdzi śledziem, ale ogólnie działa. Czy powinienem wymienić tą wtyczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izopropanol i do myjki ultradzwiękowej jak masz, jak nie to do miski z izopropanolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak zalany, bo jesli konkretnie to i tak przydaloby sie go rozebrac na czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A on zalany jest cały czy np tylko klawiatura?

 

Plastiki chemią lepiej nie traktować, bo może odbarwić plastik lub lakier na plastiku.

Izopropanol + plastiki również jest słabym pomysłem, obudowa po takim czyszczeniu prawdopodobnie będzie bardzo wysuszona i podatna na pękanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys mialem zalanego piwem ale tak fest - cala butelka sie wylala chyba, rozkrecilem full, wyjalem bateryjke biosu, oczekalem godzine i wlozylem wszystko pod prysznic i wymylem woda z mydłem, potem suszenie kompresorem + suszarka + kaloryfer na 3 dni - bylo to z 6-7 lat temu a lapek do dzis dziala :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tłuste - płyn do mycia naczyń + ciepła woda i dokładne suszenie... elektronike dodatkowo wypłukać wodą demineralizowaną i na koniec izopropanolem, wysuszyć i poskładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sałatki wylało się w plecaku, w którym był laptop, więc nie było tego dużo. Nie jest tak, że został całkowicie zalany. Trochę płynu powlatywało w jakieś szczeliny. Został już rozebrany i wygląda na to, że jak coś jest to głównie po obrzeżach, na plastiku. Część elektroniki jednak też muszę przemyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...