Skocz do zawartości

MSI GE75 RTX2080

Rekomendowane odpowiedzi

Warto interesować się MSI GE75 Raider z 8750H + RTX 2080? Chciałbym coś bez MAX-Q i mega throttlingu tyle że bez gabarytów MSI GT75.

 

Oglądałem też GL704GW Scar II od ASUSa ale ten kończy się na RTX2070, ludziska narzekają na głośność i piszczenie cewek.

 

GS75 bardzo mi się podobał ale wygina się jak banan i ma słabą kartę MAX-Q.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napiszesz więcej informacji odnośnie wymagań to będzie łatwiej. W nazwie tematu podaj budżet i zastosowanie laptopa.

 

MSI GS to wersja slim więc musisz się liczyć z wyższymi temperaturami. Grafiką Q-max tak mocno bym się nie przejmował w przypadku GTX1060 różnica była na poziomie 10%, to nie jest dużo, więc słabą bym ja nie nazwał.

 

Na ten moment Lenovo Legion Y740-17 i7/16GB/256+1TB/Win10 RTX2080 144Hz 10 999 zł

Matryca FULL HD IPS przyzwoitej jakości dodatkowo z odświeżaniem 144hz i wsparciem NVIDIA G-Sync, niezłe wykonanie przy tym ciekawy design (połączenie stylistyki dla graczy z klasycznym laptopem) podświetlana klawiatura, pełne wyposażenie dysk SSD PCIe,

 

Ewentualnie mniejszy model Acer Triton 500 i7-8750H/16GB/512/Win10 RTX2080 IPS 11 699 zł

Matryca FULL HD IPS z 144hz i wsparciem G-Sync, przyzwoite wykonanie aluminiowa obudowa dodatkowo ciekawy design, podświetlana klawiatura, niska waga poniżej 2,2kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podobał Ci się GL704GW Scar II to zobacz sobie:

 

ASUS ROG Zephyrus S i7-8750H/16GB/512PCIe/Win10 RTX2070 - 10 999 zł

 

RTX 2070 ma identyczną wydajność co RTX 2080 max-q

 

Ewentualnie jeśli wchodziłoby w grę 15,6 cala, to podobający Ci się model MSI GS w tym wymiarze pewnie się tak nie wygina :)

 

MSI GS65 i7-8750H/16GB/512/Win10 RTX2070 144Hz - 10 299 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież GS65 z tymi wymiarami-(przekątna15,6") będzie throttlowałv i/lub będzie głośny i ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"15.6 na 100% nie chcę, tylko 17 cali ale znowu kobyła typu GT przegnie mi plecy w drugą stronę.

Zefirek odpada przez umiejscowienie klawiszy.

 

+

Hmm, MSI kosztuje 3 koła, Alienware 51M z desktopowym i7 9700, RTX2080, 16GB DDR4 2400, panelem z G-Sync wychodzi 3460...

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież GS65 z tymi wymiarami-(przekątna15,6") będzie throttlowałv i/lub będzie głośny i ciepły.

 

To niestety prawda.

 

Trzeba się z czymś pogodzić, zazwyczaj czym większy i cięższy laptop tym lepszy układ chłodzenia. Dla mnie wybór laptopa w tym budżecie slim to bardzo słaby wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda.

 

Trzeba się z czymś pogodzić, zazwyczaj czym większy i cięższy laptop tym lepszy układ chłodzenia. Dla mnie wybór laptopa w tym budżecie slim to bardzo słaby wybór.

 

Świetnie, tylko który z laptopów nie będzie ? Ano ten za 50% więcej od "prawdopodobnego" budżetu. I do tego ma nie być to GT czyli jedyny w zasadzie klocek który sobie poradzi z własnymi bebeszkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laptopów typu GT jest właśnie Alien 51M który kusi desktopowym CPU w sockecie i wymiennym RTX2080 który jest praktycznie jego desktopową wersją ale 2 zasilacze to całkowite szaleństwo, nie wiem nawet do jakiego plecaka to wejdzie.

 

Do Acera mam jakąś totalną awersję, za każdym razem się rozsypywały w ciągu 2 lat. SCAR II wydaje się mieć problem z chłodzeniem skoro ASUS nie oferuje wersji z 2080.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, tylko który z laptopów nie będzie ? Ano ten za 50% więcej od "prawdopodobnego" budżetu. I do tego ma nie być to GT czyli jedyny w zasadzie klocek który sobie poradzi z własnymi bebeszkami :)

 

Praktycznie żaden laptop poniżej klasy DTR nie poradzi sobie z tymi podzespołami, ale GT nie jest jedynym laptopem z tej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie żaden laptop poniżej klasy DTR nie poradzi sobie z tymi podzespołami, ale GT nie jest jedynym laptopem z tej półki.

 

W takim razie zaproponuj coś " z tej półki " nie wydając 15 k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nie będzie kadłubkiem Clevo, miałem P375SMA i mówie nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GE75 i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2070 144Hz - 10199zł

Warty uwagi jest MSI GE75 z sześcio rdzeniowym procesorem Intel i7-8750H i kartą graficzną RTX 2070, który wystarczy do płynnej rozgrywki we większość tytułów. Cienko obramowana matowa matryca Full HD 144Hz zapewnia płynną rozgrywkę. Laptop posiada 16GB RAM, oraz dwa szybkie dyski SSD 256GB + 1000GB HDD 7200rpm. Jest też tańsza wersja MSI GE75 z RTX-em 2060 za 8399zł.

 

ASUS ROG G703GX i9-8950HK/32GB/2x512PCIe+1T/W10 RTX2080 - 16999zł

Z najwyższej klasy laptopów DTR posiadających kartę graficzną RTX 2080 warto zerknąć na laptop Asus Rog G703GX. Laptop ma procesor i9-8950H, pełnego RTX-a 2080, 32GB RAM, dyski 2x SSD 512GB + 1000GB SSHD FireCuda.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GE75 nie ma karty Max-Q tylko pełnego 2080, tyle już znalazłem, Twój z linku to GS a ten odpada bo wygina się jak banan ;) ASUS też odpada, jest 2000zł droższy od Aliena z 9900K.

 

W sumie na polu bitwy zostaje GE albo Alien.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim odczytałem Twój post pw. edytowałem i zmnieniłem propozycję na GE75 z kartą 2070, oraz 2060, która moim zdaniem wystarczy do płynnej rozgrywki w większość wymagających tytułów.

 

GS75 jest dosyć drogi i jeżeli Twierdzisz, że obudowa się wygina, to GE75 będzie dobrym wyborem, tylko pozostałbym przy wersji z RTX-em 2070, lub ew. taniej 2060, ponieważ jest tańsza i też odpowiednio wydajna do płynnej rozgrywki w najnowsze tytuły.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Acer z desktopowym R7 2700 i Vegą 56, 32GB RAMu, 512GB SSD jest mocno przeceniony, 2125eur. Akumulator niestety tragiczny. :(

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Acer z desktopowym R7 2700 i Vegą 56, 32GB RAMu, 512GB SSD jest mocno przeceniony, 2125eur. Akumulator niestety tragiczny. :(

 

Cena jest bardzo dobra, a i same podzespoły wypadają b.dobrze. W tej klasie żaden laptop nie zagwarantuje Ci sensownych czasów pracy na aku.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest bardzo dobra a i same podzespoły wypadają b.dobrze. W tej klasie żaden laptop nie zagwarantuje Ci sensownych czasów pracy na aku.

 

Zgadzam się z powyższym. W ogóle baterie w laptopach gamingowych to mogą służyć jedynie za podtrzymywanie ustawień BIOS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer jednak odpada, Vega56 jest za slaba. Mialem na próbe Omena z GTX1070 i 8750H i nie wystarczał.

 

Alieny się palą czyli zostaje GE75...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 56 w Acerze to +-poziom GTX'a 1070 więc wiadomo że obie kart będą gorsze od RTX'a 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a laptopa z GTX 1070 mogę mieć za 1500 euro. Nie ta półka cenowa. 

Poza tym miałem już 1070 w lapku i nie wystarczał.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem GE75 z 9750H, rzucili kilka sztuk. 

Do tego mieli 8% rabatu czyli wyszło około 2800 eur (standardowy z 8750H bez rabatu wychodził 2999)

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GE75 ostatecznie kupiłem dopiero w zeszłym tygodniu. Jak narazie super, grafika ma potężnego kopa bo w Dragon Centerze ustawiająć profil Turbo MSI podkręca RTX2080 do bagatela 2GHz na rdzeniu. Procesor dalej odbija się od 90-95*C nawet po -100mV UV w XTU.

 

Niestety wymiana dysku SSD skończyła się złamaniem wszystkich zatrzasków w dolnej pokrywie. Wygląda to wręcz na celowe działanie MSI ponieważ nawet używajac odpowiednich narzędzi kawałki plastiku z zatrzasków wręcz wystrzeliwują spod pokrywy.

Oryginalny dysk SSD toshiby jest bardzo kiepski, 512GB i tylko 1500 i 900MB/s czyli bardzo słabo jak na NVMe.

 

 

W ogolnym rozrachunku trzeba miec na uwadze ze to plastik fantastik z zywotnoscia ~2 lat.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 
    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...