Skocz do zawartości
jasin7

Laptop 15,4-17 do CAD 2D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję laptopa 15,4-17cali do pracy w autocad 2d.

Budżet do 2000-2500zł.

Poproszę o Wasze propozycje.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po-leasingowe to szukaj Dell M4800 lub HP Elitebook z seri 8XXX, pracuje na HP z I7 2gen, Quadro K2000, SSD + 16GB RAM, i ciężko mi go zapchać pracą aby zwalniał. Typowy dzień pracy u mnie: kilka plików pdf wielkoformatowych, Civil 3D + briscad 2D, excel + kilka branżowych programów nie zwalnia mocno.

Raz go zapchałem gdy konwertowałem PDF do DWG - 6 plików jednocześnie to już nie szło pracować na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laptop ma być nowy to:

 

Dell Inspiron 3585 Ryzen 5-2500U/8GB/256+1TB/Win10 - 2549 zł

 

HP 15 Ryzen 5-2500U/16GB/256/Win10 Silver - 2499 zł

 

Obydwa laptopy posiadają ten sam procesor - Ryzen 5 2500U czyli odpowiednik wydajnościowy i5-8250U. To najwydajniejsze procesory (Ryzen/I5) jakie możesz dostać w tej cenie w nowym laptopie.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie znajdzie sie dobrze wyposażony:

ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/256SSD+1TB/Win10 za 2449zł

Asus ma co prawda matrycę TN, ale z powłoką EWV, czyli polepszającą kąty widzenia. Jest tu też 4-ro rdzeniowy procesor od AMD.

 

Ewentualnie bez dodatkowego dysku (ale z wolnym miejscem na kolejny- w razie potrzeby):

Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/240/Win10 Szary za 2449zł

Najważniejszą zaletą Lenovo jest obecność matrycy IPS, która zapewnia lepsze katy widzenia i ogólnie lepszy komfort pracy. Reszta podzespołów jest praktycznie identyczna jak w przypadku Asusa.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podobnie jak mówi Geo_Radek - myślałbym nad czymś poleasingowym. Ciężko będzie o wydajny sprzęt w kwocie do 2500 zł z systemem. W okolicach 3000 zł z dobrą promocją znalazłoby się coś dobrego już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten laptop ma być tylko do Autocada 2D i pracujesz na prostych plikach wektorowych (np. rys. architektoniczne budynków) to propozycje powyżej też będą dobre, ale jeżeli to są rysunki zawierające dużo obiektów typu kreskowanie i podłączone są obrazy rastrowe to i mój HP potrafi zwolnić.

 

Z praktyki podam przykład: opracowanie 2km drogi wojewódzkiej + 3 ronda, wszystkie powierzchnie w kreskowaniu + rastry map zasadniczych + mapa zasadnicza wektorowa + odnośniki każdej branży to było zauważalne zwolnienie pracy.

 

Ważne pytanie jak wygląda organizacja pracy i na czym ci zależy.

 

Dużym minusem laptopów co poleciłem jest waga oraz rozmiar i to będzie czuć.

 

Plusem Della i HP jest możliwość posiadania stacji dokującej w której masz wszystko (LAN, więcej portów USB, wyjścia na kilka monitorów, i parę rzeczy) i to wszystko jednym podłączeniem ale jak zależy ci na mobilności co coś za coś.

 

PS do Della lub HP podstawa to dobra i solidna torba albo teczka (w mojej szwy puszczają)

Edytowane przez Geo_Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być używany to biznesowa stacja robocza jest lepszym rozwiązaniem.

 

Z nowych Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256/Win10 2599 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design (elegancki), procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura choć bez podświetlenia, przyzwoite głośniki. System i dysk SSD w cenie.

 

Ewentualnie biznesowy model

Acer TravelMate P2 i5-8250U/8GB/240SSD/10Pro FHD 2599 zł

Matryca FULL HD matowa, procesor 8 generacji, przyzwoite wykonanie, dysk SSD i system w wersji PRO w cenie, 3 letnia gwarancja biznesowa od Acer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za liczne dobre propozycje! Na używany sprzęt szefa nie przekonam chociaż podane przez Kolegę Geo_Radeka sprzęty budzą szacunek.

Jeśli chodzi bliżej o wykorzystanie laptopa do będą średnio rozbudowane pliki dwg z ograniczoną ilością kreskowań (kubatura), standard pdf i office. Z podanych modeli wydaje mi się że dell pasował by mi najbardziej szkoda tylko że nie 16gb ramu ale wiadomo cena. Propozycja Huawei mnie zaskoczyła, nie wiedziałem nawet że robią też laptopy.

 

Czy zwiększając budżet do 3000zł polecicie coś wartego tej dopłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zwiększając budżet do 3000zł polecicie coś wartego tej dopłaty?

 

W budżecie 3000 zł mógłbyś np. wybrać coś z 16 GB RAM, ale nadal niewiele to zmienia.

 

Podszedłem do tematu trochę od drugiej strony. Wybrałem mocne, "pełnowartościowe" - nie niskonapięciowe procesory, 16 GB RAM, co najmniej 240GB SSD i oryginalny Windows 10 ( skoro do firmy to raczej oczywista sprawa).

Odrzuciłem badziewne Lenovo (jak na laptop do pracy , nie łapać mnie później za słówka) , odrzuciłem gamerski wygląd bo z takim też do szefa raczej nie pójdziesz oraz odrzuciłem badziewne matryce TN ( oznaczane jako LED na xkom) i reasumując:

 

Jeśli chcesz faktycznie odczuć różnicę między propozycjami które do tej pory padły ( i musi to być nowy laptop) , to musisz przyszykować :

 

Dell Inspiron G3 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 GTX1050 - 3849 zł

 

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256/W10 - 3899 zł

 

Edit: Wybacz jeśli brzmi to jak namawianie na wydatek ale tak nie jest - stąd moje dokładne uwagi. Po prostu jednym z moich obowiązków w pracy jest zarządzanie zakupami IT i wiem jak to wygląda od strony szefostwa przeważnie - tym bardziej jeśli płaci z własnej kieszeni. Jeśli już ma wydać to niech to będzie chociaż sensowny zakup.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest aż tak do końca źle jak napisał kolega wyżej, poza tym na początek 8GB pamięci też powinno wystarczyć (biorąc pod uwagę ograniczony budżet i fakt, że jest to element który z czasem można rozbudować). Co do badziewnego Lenovo- to również przesada bo G3 to też nie jest najwyższa półka Dell'a więc tu również-moim zdaniem jest lekka przesada.

Na razie nie wiemy jak rozbudowane te projekty będą, bo jest tylko rzucona informacja o pracy w 2D- bez szczegółów.

Aktualnie w dobrej cenie jest np.: Lenovo Legion Y530-15 i5/8GB/240+1TB/Win10X GTX1050 za 3399zł

W którym ani wykonanie nie jest badziewne (co najmniej poziom Dell'a G3), ani laptop nie wygląda gaimingowo. Cienkie ramki wokół ekranu dodają mu nawet elegancji. Do tego dochodzi wygodna i podświetlana na biało klawiatura oraz bogaty zestaw portów. Same podzespoły są dosyć mocne, bo jest tu już "pełny" procesor i5-8300H i szybki 240GB dysk SSD na PCIe. Matryca jest matowa typu IPS i to nawet całkiem niezłej jakości.

Moim zdaniem obecnie jest to jedna z lepszych propozycji w takim przedziale cenowym.

 

P.S. Skoro laptop dla firmy, to pytanie czy te 2,5-3k nie jest przypadkiem ceną netto?

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiemy jak rozbudowane te projekty będą, bo jest tylko rzucona informacja o pracy w 2D- bez szczegółów.Aktualnie w dobrej cenie jest np.:

 

Jeśli chodzi bliżej o wykorzystanie laptopa do będą średnio rozbudowane pliki dwg z ograniczoną ilością kreskowań (kubatura), standard pdf i office. Z podanych modeli wydaje mi się że dell pasował by mi najbardziej szkoda tylko że nie 16gb ramu ale wiadomo cena.

 

 

No cóż..

 

Poza tym Twój legion nie kosztuje 3399 a 3899 zł czyli dokładnie tyle ile moje propozycje więc coś tu się nie klei krótko mówiąc bo z jednej strony się ze mną nie zgadzasz a ostatecznie polecasz coś niemalże identycznego.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części, to rzeczywiście autor podał już w jakim zakresie laptop będzie używany.

Napisałem, że jest w dobrej cenie i jeszcze przez chwilę tak jest wink.gif- trzeba tylko dobrze przeczytać to co jest w karcie produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...