Skocz do zawartości
Kubeeek

Ryzen 2600x

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Przy zmianie czestotliwosci ramu z 2133 na 2800 moj procek ryzen 25600x podkreca sie automatycznie z 3.6ghz na 3.8ghz i nie moge calkowicie zmienic tych wartosci na nizsze i wyzsze bo po zapisaniu i tak wraca na 3.8.

Zauwazylem tez, ze ciagle pracuje w hwinfo64 na 3.8 i nie ma zadnego boosta. Czy to jest normalne? Moja plyta glowna to asus prime b450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od poradnika OC I manual biosu.

AI overclock masz na auto,OC tuner,reszta Tak samo to nic dziwnego ze Tak masz.Dzielnik Sam ustawiasz napiecie offset em. O p state nie pisze bo sie nie polapiesz

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem różne filmiki, sporo czytałem i widziałem, ze np ustawia się napięcie na sztywno do danej częstotliwości ale tutaj tak nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Po prostu nie możesz powiedzieć co w takim razie mogę zmienić żeby ustawić to jakoś korzystniej. Czy nie ładuje mi bost bo mam na sztywno 3.8? Czy na stockowym 3.6 by podbijał bost i było by korzystniej? A może spr warto podbić wyżej ? Na chwile obecna cały czas mam 3.8 i boosta nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie taktowania procesora, mechanizm boostowania się wyłącza.

OC tuner to mechanizm auto OC, nie korzystaj z tego.

Jaki masz dokładnie model RAMu?

Nie podkręca się jednoczesnie procesora i RAMu, bo będziesz miał problem z ogarnięciem tego co stwarza ewentualną niestabilność w trakcie oc.

Na tej płycie jest tylko tryb offset, odejmujesz/dodajesz napięcie od wartości wyjściowej. Wyłącz na początek opcje procesora takie jak c6states, Cool&Quiet i w Windowsie daj tryb zasilania wysoka wydajność. Programem HWINFO64, pod CPU core voltage sprawdź ile wynosi u Ciebie napięcie procesora pod obciążeniem w prime95- używasz go do testowania procesora. Do testowania RAMu pobież Dawng Wang memtest.

Do ustawienia taktowania RAMu skorzystaj najpierw z XMP, jak oczywiście twoj RAM ma taki profil, u ASUSa nazywa się to DOCP.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram mam Corsair vegance 3000mhz. Ustawia mi się max 2800 na timingach 14 16 16 35. Na więcej nie leci przy napięciu 1.38. Zmieniłem tylko te ramy i procesor sam wskakuje na 3.8. Nic przy procesorze nie zmieniałem. Napięcie maxymalne jest również na auto i w hwinfo64 to 1.3. Przy ustawieniu ramu na 2133 wskakuje na 3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia domyślne na razie i ustaw ai oveclock tuner na DOCP, wybierz odpowiedni profil DOCP, czyli te 3000mhz i zapisz, sprawdź czy działa.

Tu masz na filmie pokazane, jak to powinno wyglądać:

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na docp komputer nie startuje. Manualnie tam startuje max 2800 a na docp jest 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj w takim razie manualnie tak, aby było

3000mhz

timingi 1.16.18.18.18.36

SOC 1,1V

Dram Voltage 1,4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj w takim razie ustawien jak wyzej, tylko zamiast 3000 daj 2800mhz, jak wstanie to sprawdz w hwinfo, czy plyta rzeczywiscie aplikuje napiecie soc i dram jak wyzej, sprawdz w ryzen timing checjer ile aktualnie wynosi u ciebie procodt na 2800mhz i w cpuz sprawdz, czy twoj ram jest single, czy dual rank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwertypp10 ale czy to ma jakieś zasadnicze znaczenie do obniżenia procka na stock ? I powiedz mi czy stock jest lepszy z bostami czy np sztywne 3.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Ci pomóc ustawić RAM. Taktowanie procesora Ci się zmieniło, bo masz grzebane nie w tej opcji co trzeba, OC-tuner.

Na tym procesorze, zwłaszcza w grach lepsze będzie ustawienie auto, bo procesor boostuje 1/2 rdzenie do taktowania 4000mhz+ (4100/4200mhz), OC na sztywno będzie miało sens jak, go podkręcisz na przynajmniej 4000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze próbowałeś i dziękuje. Kiedyś zakładałem temat z tym ramem i już próbowaliśmy go podbić( mam jedna kość 16gb) i nawet wspomniałeś żeby sprzedać ten co mam i mam taki zamiar kupić coś później 2x8 może gskill 3200 dlatego teraz myślałem tylko o procku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przywrocilem ustawienia do domyslnych, procesor bostuje do 4141 mhz i czy to jest normalne, ze napiecie dochodzi do 1,475 na rdzeniu 3? Dodam, ze ustawione jest na auto...

Edytowane przez Kubeeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok obnizylem to offsetem o 0,12v - i napiecie jest w trakcie occt tak 1.28 przy 3.96ghz boosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przywrocilem ustawienia do domyslnych, procesor bostuje do 4141 mhz i czy to jest normalne, ze napiecie dochodzi do 1,475 na rdzeniu 3? Dodam, ze ustawione jest na auto...

Wszystko jest w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...