Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DillGang

Zasilacz a upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozmyślam nad ewentualnym upgrade komputera ( komputer w sygnaturze, Ryzen 5 1600 chodzi na 4 GHz przy 1,39 V ). Powoli doskwiera nienajszybszy GTX 1050 Ti oraz jedna kostka RAM ( 2133 MHz @ 2800 ). Zastanawiam się nad czymś pokroju RX 570/580 lub GTX 1660/Ti i wymianą pamięci na 2 x 8 GB 3000-3200 MHz, w związku tym mam pytanie : obecny zasilacz wytrzyma upgrade czy będzie konieczna wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sobie radę, chociaż przy RX 580 nie kręciłbym karty, bo szczytowo cały zestaw może wziąć ponad 300W, a masz 360W na linii 12V. Gdybyś brał GTX 1060 czy GTX 1660 to takiego problemu nie będzie, bo cały zestaw weźmie jakieś 80W mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Mam z tyłu głowy ew. wymianę zasilacza na coś mocniejszego w razie potrzeby ( sprawdzałem i Ryzen w Prime95 w SmallFFT pobiera ok. 80-90 W, sprawdzane HWMonitorem ), aczkolwiek nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć który model karty graficznej bym wybrał, chciałbym jednak aby karta wytrzymała jakieś dwa lata w 1080p w 60 fpsach, chociaż jak na razie nie mam na oku najnowszych gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...