Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

johnnyxyz

Monitor 24'' 144Hz FullHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby ktoś polecić monitor jak w tytule?

 

Głownie do gier, większego nie chcę, bo teraz mam 21'' dlatego 27'' absolutnie nie wchodzi w grę. FHD także wystarczy bo karta nie wyrobi 1440p, a chciałbym posmakować niektórych tytułów w 144 klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz pewność, że karta nie wyrobi w 1440p tym bardziej nie zobaczysz 144fps w fhd.

jaka to karta? bedziesz ścinał detale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24" 144 Hz 1080p są tylko VA i TN, więc MSI Optix MAG241C lub MSI Optix MAG241CR(dodatkowo regulacja wysokości i jakieś światełko z tyłu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt?

Mam na sprzedaż Benq XL2411z 144Hz za nieduże pieniądze, na początek jak znalazł. Natomiast co do zakupu nowego monitora to moim zdaniem powinieneś unikać matryc VA bo smużą. @krisol wszystkim wciska te monitory, nie wiem czemu. Jeszcze w takim CS:GO czy Overwhatch (chyba tak sie to pisze:-P), VA przejdzie, bo są to gry utrzymane w jasnej kolorystyce, ale we wszekich BF-ach, RainbowSix, TR-ach i w kazdej grze utrzymanej w ciemnej kolorystyce, Va to wg mnie - tragedia! Smużenie zabija przyjemność z gry. W tej kwestii niekwestionowanym liderem jest matryca TN, a gdzieś pomiędzy plasuje sie IPS, ale na dobrego IPS 144 Hz trzeba wydać minimum 1600 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt?

Mam na sprzedaż Benq XL2411z 144Hz za nieduże pieniądze, na początek jak znalazł. Natomiast co do zakupu nowego monitora to moim zdaniem powinieneś unikać matryc VA bo służą. @krisol wszystkim wciska te monitory, nie wiem czemu. Jeszcze w tskim CS:Go czy overwhatch (chyba tak sie to pisze:-P), VA przejdzie bo sa to gry utrzymane w jasnej kolorystyce, ale w Wszekich BF-ach, RainbowSix, TR-ach i w kazdej grze utrzymanej w ciemnej kolorystyce, Va to wg mnie - tragedia! Smużenie zabija przyjemność z gry. W tej kwestii niekwestionowanym liderem jest matryca TN a gdzieś pomiędzy plasuje sie IPS, ale na dobrego IPS 144 Hz trzeba wydać minimum 1600 zl.

 

Bakak ma rację bo trochę pogrywa w szybkie FPS-y i ktoś taki potrafi wskazać realnie wady VA a nie spuszczać się wszędzie nad jedyną zaletą tej matrycy czyli kontrastem. Poza tym te gamingowe VA są niestety wszystkie wygięte co z kolei prowadzi do kolejnych patologi w postaci sposobu wyświetlania pikseli i mniejszej ostrości czcionek - tekstu. Poza tym VA 24 cale nigdy nimi nie są - jest to coś koło 23,5-23,6 cala.

Do szybkich FPS-ów do 1000zł da się kupić TN 240hz. Nawet jeśli karta nie wypluje w danym tytule tylu klatek to płynność i tak będzie sporo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Do szybkich FPS-ów do 1000zł da się kupić TN 240hz. Nawet jeśli karta nie wypluje w danym tytule tylu klatek to płynność i tak będzie sporo lepsza.

 

Nie pamietam ktore to forum ale chyba BMK. Chlopak kupil jakiegos Dell Alienware 240Hz i placze ze strasznie smuży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zainteresowany to mam na sprzedaż alienware aw2310 fhd 120hz.

Kupiłem używany z 3 lata temu...

W miarę zadbany oddam za 350 PLN bo kupiłem 27" a ten teraz stoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem gość trochę przesadza - płacze, że nie pokazuje mu 240hz tylko 239,99 coś tam :E

Co do smużenia to jak wszystkie te overdrive itp. da na max to niemal w każdym monitorze będzie miał powidoki np w teście ufo.

Ja tak to zrozumiałem - należy na początek w różnych testach sprawdzić jak zachowuje się monitor w różnych trybach.

U mnie na maksymalnym Overdrive wyostrzają się cele, samochodzik czy ufoludek i do gier to ma sens ale już przy szybkim przewijaniu stron internetowych gdy jest jakaś grafika pomiędzy tekstem robi się taki na 2-3mm kolorowy cień - nie wiem jak to nazwać. Przy ustawieniach normal tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 970 ale jak gram to glownie rocket league czy cs go wiec spokojnie w nich 144 klatki beda. Zakrzywionego bym nie chcial bo tez bym jakies filmy czy seriale na nim ogladal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 970 ale jak gram to glownie rocket league czy cs go wiec spokojnie w nich 144 klatki beda. Zakrzywionego bym nie chcial bo tez bym jakies filmy czy seriale na nim ogladal.

 

Jak grasz sporo w CSa to tam karta pruje sporo klatek i zainwestuj w 240hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt?

Mam na sprzedaż Benq XL2411z 144Hz za nieduże pieniądze, na początek jak znalazł. Natomiast co do zakupu nowego monitora to moim zdaniem powinieneś unikać matryc VA bo smużą. @krisol wszystkim wciska te monitory, nie wiem czemu. Jeszcze w takim CS:GO czy Overwhatch (chyba tak sie to pisze:-P), VA przejdzie, bo są to gry utrzymane w jasnej kolorystyce, ale we wszekich BF-ach, RainbowSix, TR-ach i w kazdej grze utrzymanej w ciemnej kolorystyce, Va to wg mnie - tragedia! Smużenie zabija przyjemność z gry. W tej kwestii niekwestionowanym liderem jest matryca TN, a gdzieś pomiędzy plasuje sie IPS, ale na dobrego IPS 144 Hz trzeba wydać minimum 1600 zl.

Nie ma tragedii ze smużeniem, a we wszystkich pozostałych aspektach VA jest lepsze od TN. Do filmów i seriali też tylko VA, TN się w ogóle nie nada, bo nie ma szans żeby się rozłożyć na fotelu/krześle bez blaknięcia 2/3 ekranu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sam od dawna szukam monitora który miałem kupić razem z PC ale kupno monitora to jakaś masakra bo jak się chce 24 cale full hd to albo TNka z wyblakłymi kolorami albo krzywulec VA z nieostrymi czcionkami. Dobrze że się wstrzymałem bo AOC nadchodzi z IPS 23,8 cala 144hzAOC-AGON-G2-Flat-series-specs-1220x915.jpg

Co do np. Acera TN 240hz za tysiaka to czytałem na zagranicznym forum ludzi którzy go kupili i okazało się że im się gorzej gra niż na starych 144hz porobili sobie jakieś pomiary i wyszło ze ten acer ma słaby czas reakcji. Tak więc dali tanio 240hz a zaoszczędzili na reszcie to już lepiej kupić jakiegoś 144hz na tej samej matrycy ale z regulacja i dobrym czasem reakcji jak ktoś chce szybka TNke.

Mam nadzieje że ten IPS aoca bedzie ok prosem nie jestem wiec TNki nie chce a zakrzywienia nie trawie do tego jeszcze te czcionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24,5 cala 144hz to odrzut matryc 24,5 cala 240hz. Zwyczajnie matryce, które nie wyrabiają w 240hz sprzedają potem jako 144hz więc raczej nie ma mowy o gorszych czasach reakcji na 240hz.

Monitor każdy można skopać jak się producent postara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sam od dawna szukam monitora który miałem kupić razem z PC ale kupno monitora to jakaś masakra bo jak się chce 24 cale full hd to albo TNka z wyblakłymi kolorami albo krzywulec VA z nieostrymi czcionkami. Dobrze że się wstrzymałem bo AOC nadchodzi z IPS 23,8 cala 144hzAOC-AGON-G2-Flat-series-specs-1220x915.jpg

Co do np. Acera TN 240hz za tysiaka to czytałem na zagranicznym forum ludzi którzy go kupili i okazało się że im się gorzej gra niż na starych 144hz porobili sobie jakieś pomiary i wyszło ze ten acer ma słaby czas reakcji. Tak więc dali tanio 240hz a zaoszczędzili na reszcie to już lepiej kupić jakiegoś 144hz na tej samej matrycy ale z regulacja i dobrym czasem reakcji jak ktoś chce szybka TNke.

Mam nadzieje że ten IPS aoca bedzie ok prosem nie jestem wiec TNki nie chce a zakrzywienia nie trawie do tego jeszcze te czcionki.

 

 

Oooo druga pozycja to jest dokładnie to czego szukam! Wielkie dzięki za info, na pewno jak tylko się pojawią to zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24,5 cala 144hz to odrzut matryc 24,5 cala 240hz. Zwyczajnie matryce, które nie wyrabiają w 240hz sprzedają potem jako 144hz więc raczej nie ma mowy o gorszych czasach reakcji na 240hz.

Monitor każdy można skopać jak się producent postara.

Powiem ci że nie jestem ekspertem ale skoro w wielu testach monitory na tych samych matrycach z tą samą częstotliwością osiągają inne wyniki to coś jest na rzeczy. Widocznie herce to nie wszystko podobnie jak megapixele w aparacie.

A tutaj wątek o którym wspomniałem https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=2&t=4576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko świadczy o tym, że dany model jest skopany.

 

Powiem ci że nie jestem ekspertem

 

Widzę właśnie

Polecam lektury obowiązkowe - wtedy przestaniesz twierdzić, że gdzieś tam 144hz ma lepszy czas reakcji od 240hz

 

Mój stary wpis

"

Zyskujesz płynność i twój czas reakcji bo niższy input lag - bo zawsze 144hz będzie lepsze.

 

Poczytaj

https://pclab.pl/art62858.html

 

Potem wyliczanki

1 sekunda ma 1000ms

dzielisz 1000/144hz = 6,94 ms input lag

dzielisz 1000/60hz = 16,6 ms input lag

Lektura obowiązkowa

https://www.limscave.com/144-vs-240hz

1 second has 1000 milliseconds

1000 milliseconds divided by 60 = 16,667

1000 milliseconds divided by 144 = 6,944

1000 milliseconds divided by 165 = 6,061

1000 milliseconds divided by 240 = 4,166

 

Przy 60hz jak widzisz masz już opóźnienie ponad 2,5 klatki (to ma znaczenie w szybkich fps-ach)

Przy 144-165 hz jedną

 

 

A tutaj to co Ci opowiadałem

IPS nawet 144hz nie będzie chyba nigdy tak ostry jak dobre TN 8bit 144hz

144-vs-240hz-ufo-test-big.jpg

o Va to już nawet nie ma co wspominać.

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tym porównaniu IPS 144 Hz jest po części ostrzejszy od TN 144 Hz, np. dużo lepiej widać te ciemne paski na statku, oczy tego ludka też jakby mają bliżej do jednej pary. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tym porównaniu IPS 144 Hz jest po części ostrzejszy od TN 144 Hz, np. dużo lepiej widać te ciemne paski na statku, oczy tego ludka też jakby mają bliżej do jednej pary. :E

 

Nie widzisz jak robią się smugi za obrysem tego ufo - taki blur - chłopie zmień okulistę 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii ze smużeniem, a we wszystkich pozostałych aspektach VA jest lepsze od TN. Do filmów i seriali też tylko VA, TN się w ogóle nie nada, bo nie ma szans żeby się rozłożyć na fotelu/krześle bez blaknięcia 2/3 ekranu. :D

Wut? Alienware 2518HF na tej głupiej TNce potrafi czasami lepiej oddać scenę niż IPS za 500 zł. VA niech zostanie w telewizorach albo specjalistycznych monitorach, ale niech się nie pchają do gamingowych monitorów bo to nie ma sensu. Oprócz minusów w postaci smugi, dostajemy jeszcze większy input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wut? Alienware 2518HF na tej głupiej TNce potrafi czasami lepiej oddać scenę niż IPS za 500 zł. VA niech zostanie w telewizorach albo specjalistycznych monitorach, ale niech się nie pchają do gamingowych monitorów bo to nie ma sensu. Oprócz minusów w postaci smugi, dostajemy jeszcze większy input lag.

:E :E :E

GK850F zamiata wszystkie IPSy 144 Hz bez FALD, o TNkach nawet nie wspominając. Philips 326M6VJRMB zmiecie 99% monitorów jakością obrazu, a nie każdy chce 144 Hz, monitor do grania != 100 Hz+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko świadczy o tym, że dany model jest skopany.

 

 

 

Widzę właśnie

Polecam lektury obowiązkowe - wtedy przestaniesz twierdzić, że gdzieś tam 144hz ma lepszy czas reakcji od 240hz

 

Nie twierdze tak ale skoro ludzie robią testy i wychodzi jak wychodzi to coś jest nie tak a same herce chyba roboty nie zrobią. Dobry monitor z 240hz na pewno będzie najszybszy ale widocznie acerem coś jest nie tak. Natomiast jakaś większa wiedza z tego zakresu nie jest mi potrzebna bo ani mnie to nie interesuje ani nie jestem maniakiem csa po prostu chce lepsze kolory i zasmakować tej płynności a o milisekundy bić się nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to wlasnie te milisekundy decydują o płynności obrazu. jesli chcesz kompromisu miedzy kolorkami, a szybkością to tylko szybki IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...