Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robert'98

Brak sterownika przy instalacji Win10 z boot USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, temat pewnie stary jak świat, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi, która mi pomogła, wiec jeśli ktoś miałby jakiś pomysł to byłbym wdzięczny.

 

Przyszedł dzisiaj do mnie nowy zestaw podzespołów mianowicie:

Intel i3 8100

MSI gtx 1050ti 4gb GamingX

Gigabyte h310m s2h

Oraz GOODRAM 120GB SATA S400U M.2 2280 OEM

I dwie kości po 4gb GOODRAM IRIDIUM 2400MHz CL15.

 

Chciałbym na tym dysku M2 zainstalować sobie system, wkładam pendrive z systemem Win10, odpalam boot, proces instalacji zaczyna się oraz po wyborze języka, instalator bije na alarm, że brakuje mu sterowników. Zgrałem na drugiego pendrive sterowniki do płyty głównej oraz do dysku M2 (oba w formie .exe), ale instalator widzi tylko puste foldery bez setupów żeby je zainstalować.

 

Dodam tylko ze żaden inny dysk nie jest podłączony tylko w/w M2 na którym chce postawić system.

 

Jestem w tych tematach dość ciemny jakieś podstawy myślałem ze to ogarnę ale nie mam pomysłu co robię źle żeby móc zainstalować sobie ten system.

 

Jakieś pomysły? Z góry dzięki i przepraszam jeśli to jakiś głupi błąd z mojej strony i zawracam znów gitarę tym samym tematem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pena w inne usb.

No właśnie wszystkie sloty juz wypróbowane czy to 2.0 czy 3.0 czy z frontu czy z płyty - bootowałem pena juz tez jakieś 3 razy.

Wyczytałem ze potrzebuje podac mu sterowniki do tego dysku M2 tylko właśnie nie widzi tych sterowników i nie potrafię ich zainstalować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji windows sterowniki nie mogą być w formie pliku exe.

Musisz mieć sterowniki w formie pliku *.inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji windows sterowniki nie mogą być w formie pliku exe.

Musisz mieć sterowniki w formie pliku *.inf

O widzisz no to będę szukał, bo stery do tego dysku na stronie producenta są tylko w .exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "sterowniki do dysku SATA" (do tego wliczają się dyski M.2 SATA). Jeżeli już, to kontrolera SATA. A te od windowsa visty są zupełnie opcjonalne w użyciu, a już na pewno nie są potrzebne podczas instalacji.

 

Czy UEFI w ogóle widzi dysk? Bo komunikat z prośbą o sterowniki wyskakuje zwykle wtedy, gdy instalator nie widzi żadnego nośnika, na który możnaby zainstalować system.

Używasz jakiegoś innego urządzenia SATA, np. napędu? Bo M.2 SATA oraz ostatni port SATA działają rozłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "sterowniki do dysku SATA" (do tego wliczają się dyski M.2 SATA). Jeżeli już, to kontrolera SATA. A te od windowsa visty są zupełnie opcjonalne w użyciu, a już na pewno nie są potrzebne podczas instalacji.

 

Czy UEFI w ogóle widzi dysk? Bo komunikat z prośbą o sterowniki wyskakuje zwykle wtedy, gdy instalator nie widzi żadnego nośnika, na który możnaby zainstalować system.

Używasz jakiegoś innego urządzenia SATA, np. napędu? Bo M.2 SATA oraz ostatni port SATA działają rozłącznie.

Tak uefi dysk widzi i nie używam nic innego z SATA ani dyskow ani napedow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz no to będę szukał, bo stery do tego dysku na stronie producenta są tylko w .exe

 

Ja tam widzę sterownik do chipsetu INF (Intel INF installation) oraz Intel SATA Preinstall driver. Ściągnij je i rozpakuj do osobnych folderów na pendrive pod usb.

Zapodaj je podczas instalacji.

 

Tu masz linka:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/h310m_s2hrev_10#support-dl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę sterownik do chipsetu INF (Intel INF installation) oraz Intel SATA Preinstall driver. Ściągnij je i rozpakuj do osobnych folderów na pendrive pod usb.

Zapodaj je podczas instalacji.

 

Tu masz linka:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/h310m_s2hrev_10#support-dl

 

O dzięki wielkie będę w domu i to ogarnę, dam znać czy pomogło mam nadzieje ze tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę sterownik do chipsetu INF (Intel INF installation) oraz Intel SATA Preinstall driver. Ściągnij je i rozpakuj do osobnych folderów na pendrive pod usb.

Zapodaj je podczas instalacji.

 

Tu masz linka:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/h310m_s2hrev_10#support-dl

Z tych dwóch tylko sata są w .inf i instalator je widzi ale widocznie nie tego mu potrzeba, bo wywala okienko ze żadne nowy sterownik to nie jest i mam znaleźć ten odpowiedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nic nie pomogło. BIOS dysk widzi a instalator dalej prosi o sterowniki.

Udało mi się dostać do cmd - wyczyściłem go, utworzyłem partycje i dalej nic.

Czy to może być jakiś problem z samym dyskiem - brak kompatbilności z mb czy coś? Nie mam pomysłów już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win10 w której wersji masz na tym penie? Creatros update co najmniej czy coś starszego, bo może tu jest problem?

Zrób pena instalacyjnego z najnowszą kompilacją i sprawdź czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win10 w której wersji masz na tym penie? Creatros update co najmniej czy coś starszego, bo może tu jest problem?

Zrób pena instalacyjnego z najnowszą kompilacją i sprawdź czy zadziała.

 

17604 (RS5) 64 bity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz zainstalować RS5, które dopiero będzie miało premierę i jeszcze jest w kanale Insider? Spróbuj może z wersją październikową.

Edit: wersje mi się popierdzieliły, albo coś sam namieszałem, próbuj z tym CSM.

Zmieniałeś w BIOS opcję dotyczącą CSM na enabled? Zmień, sprawdź czy zadziała nawet na obecnej kompilacji, którą chcesz zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz zainstalować RS5, które dopiero będzie miało premierę i jeszcze jest w kanale Insider? Spróbuj może z wersją październikową.

 

Zmieniałeś w BIOS opcję dotyczącą CSM na enabled? Zmień, sprawdź czy zadziała nawet na obecnej kompilacji, którą chcesz zainstalować.

 

Pracuje na MacOs na codzień potrzebuję win do paru programów, więc poprosiłem osobę która mi po prostu dała gotowego pena z win, nie interesowałem się tym ale dzięki za zwrócenie uwagi, znowu się czegoś uczę xd

 

Poszukam i będę działać dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na MacOs na codzień potrzebuję win do paru programów, więc poprosiłem osobę która mi po prostu dała gotowego pena z win, nie interesowałem się tym ale dzięki za zwrócenie uwagi, znowu się czegoś uczę xd

 

Poszukam i będę działać dalej

Poprawiłem się, bo sam się zamotałem już w wersjach win10 :E

Ale możesz sobie zrobić aktualnego pena bo obecna oficjalna kompilacja to 1809.

W BIOS zmień to CSM i sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem się, bo sam się zamotałem już w wersjach win10 :E

Ale możesz sobie zrobić aktualnego pena bo obecna oficjalna kompilacja to 1809.

W BIOS zmień to CSM i sprawdź ;)

Czyli rozumiem, że CSM ma być ustawione na enabled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

NIestety ale nic to nie zmieniło :/

Dzisiaj zamontuje cd napęd i zobaczę czy może tak się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego błędu i wrzuć na jakiś hosting plików.

 

Sprawa wygląda tak:

 

Po wyborze języka wyskakuje mi te okienko https://zapodaj.net/a3840dcf2fc3e.jpg.html,

więc ładuje mu sterowniki do SATA/AHCI bo takie dostałem tutaj porady https://zapodaj.net/c71505eaa86ab.jpg.html

no i wtedy instalator mówi, że on już to ma https://zapodaj.net/a97bc63333885.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o stery usb.

Problem w tym ze osobiście nie potrafie znaleźć sterów do usb na Windows 10 które można podać w czasie isntaclaji są tylko w exe

Plus całą resztę widzi, pena, myszkę klawiature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ustawienie fast boot - ultrafast - powinno być wyłączone, jeśli włączone przestaw; jak fastboot jest włączone płyta może bootować tylko z poprzedniego hdd, wprawdzie u ciebie nie było, ale kto wie; jak wyłączysz sprawdź ustawienia urządzeń sata, coś w rodzaju all sata devices, itp, ustaw na enabled - ale to zależy od ustawienia fast boot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...