Skocz do zawartości
manuelos

Czy komputer może być amplitunerem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie w google, może źle szukam.

 

Czy komputer z odpowiednik oprogramowaniem jest w stanie działać jako amplituner np. kina domowego ?

 

Posiadam telewizor bez wyjścia minijack a aktualnie nam inne wydatki niż zakup dobrego sprzętu audio. Do TV miały być podłączone zwykłę Creativy, nie sprawdziłem wcześniej bo przez myśl mi nie przeszło że TV może nie mieć minijacka ;).

 

Soundbar kupiłem z soobwooferem za 1200 zł i oddałem bo to jednak nadal brzmiało jakbym miał jeden głośnik.

 

przechodząc do meritum:

 

Czy posiadając możliwość połączenia PC z TV kablem optycznym i/lub HDMI można w jakiś sposób przesłać dźwięk z TV do PC i dalej na głośniki do niego podłączone ?

Wiem że wspomniany soundbar działał w ten sposób że przez HDMI odbierał dźwięk z TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Pytanie tylko jakie masz wyjścia z TV?

TV używasz z dekoderem wbudowanym czy jakiś zewnętrzny, bo może w zewnętrznym dekoderze masz wyjścia?

 

Możesz się też nastawić już na zakup jakiś konwerterów i podpięcie tego do głośników. Ewentualnie będziesz musiał użyć jakiś graber sygnału do PC.

 

Bo wiesz, jeżeli masz w komputerze wyjście optyczne. W telewizorze też masz wyjście optyczne. To ciągle brakuje Ci urządzenia z wejściem. Zazwyczaj porty są jedno kierunkowe.

 

 

Jesli TV ma złącze Euro(SCART) to możesz też z niego wyjąć analogowy sygnał.

Styki 1 i 3.

https://pl.wikipedia.org/wiki/SCART

 

Może masz też wyjście Chinch w TV? Oba takie wyjścia jak najbardziej nadają się do zrobienia z nich jacka.

 

Wyjście słuchawkowe nie koniecznie musiałoby być najlepszym wyjściem sygnału dla głośników.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor aktualnie wisi na ścianie i nie ma opcji żebym 65 calowego klocka zdjął sam także organoleptycznie tego teraz sprawdzić nie mogę, ale:

 

wg. specyfikacji i wg. tego co pamiętam nie mam ani złącza EURO ani Chinch

 

Posiadam dokładnie ten telewizor: 65UK6470PLC

 

Aktualnie używam wyłącznie samego TV - nie oglądam telewizji a jedynie Netflix / HBO GO / Player.

 

Poniżej widać że jedyne złącza które mogłyby mnie uratować są oznaczone jako IN:

(pomijam fakt że zdjęcie TV ze ściany to ostateczność :D )

 

UycCftg.jpg

 

Czy w takim razie możesz podsunąć jakiś model konwertera z HDMI ? Widzę że jest tego trochę ale rozstrzał cenowy dosyć duży a nie wiem czym się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że to mogłoby wystarczyć:

 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-7711070139

 

+ kabelek z 2xcinch na mały jack ( który trzeba wpiąć w wejście mikrofonowe w PC ) ...

https://allegro.pl/oferta/kabel-mini-jack-3-5stereo-2xrca-cinch-10m-002-7519680912

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PC musisz mieć wejście coax lub toslink, względnie HDMI IN, w TV gniazdo HDMI ARC pozwoli Ci na uzyskanie dźwięku na wyjściu. Poszukaj ogólnie Audio Return Channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze, chcesz użyć PC nie jako amplitunera a jako DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy). Nie jest to niemożliwe, ale jest utrudnione i nie ma sensu. Jakbyś odpalał netflixa i inne treści przez PC, to wtedy ma to sens.

 

Jeżeli chcesz jednak korzystać przede wszystkim z systemu w TV to potrzebujesz DAC i do tego jakieś głośniki aktywne. Jednak odradzam wspomniane wcześniej urządzenia za ok 25PLN.

 

Zamiast soundbara proponuje taki zestaw https://www.ceneo.pl/42220554 . M-Audio AV32.1 to zestaw pochodzenia studyjnego, jednak nie ma on wiele z tym wspólnego, w końcu dobry subwoofer studyjny kosztuje ok 3 tys złotych, a tu mamy cały zestaw 2.1 za 600zł.Przyzwoita moc (70W dla suba i 20W na satelite), ponoć niezła szczegółowość. Bas troszke podbity, brak możliwości regulacji poziomu basu ale można wyłączyć suba, a domyślne ustawienie basu do filmów czy muzyki rozrywkowej będzie przyzwoite. Po poprawnym ustawieniu satelitów spokojnie uzyskasz efekt centralnego głośnika (złudzenie że głos aktorów pochodzi z centrum między monitorami). No i najważniejsze - jest pilot i gniazdo optyczne :E. Więc potrzebujesz do tego tylko kabel optyczny, zamykasz się poniżej 700zł i masz dużo lepszą jakość dźwięku niż z jakiegoś soundbara itp :).

Edytowane przez hajapackage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OUT tylko to musi Ci interesować.

HDMI dwustronne to ARC, więc ewentualnie takie.

 

Wyżej ktoś podeslal Ci konwerter optyka na chinche. Będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...