Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dzejkob213

Laptop do 3000zł - Studia i granie - Który wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Krótko i na temat:

- 3000zł MAX

- Musi mieć 4 rdzenie fizyczne

- Minimum 8GB RAM

- Fajnie jakby był SSD 240GB (nawet bez dodatkowego HDD)

- Liczy się dla mnie jakość wykonania (Miałem T440, nie musi być tej klasy, ale nie może dosłownie pękać i wyginać się od patrzenia)

- Matryca musi być w miarę dobra (po prostu - musi nadawać się do gapienia się w kod (tekst) przez dłuższy czas, żeby nie męczyła oczu. Jakieś czasy reakcji itd kompletnie mnie nie interesują)

- Bateria na chociaż te 2h przeglądania internetu (i innych tego typu zadań)

- Na studia (IT :) ), oraz do okazjonalnego grania - niemniej nie mam tutaj wielkich wymagań, bo mam w miarę mocnego PC do ogrywania tego co nowsze.

- Ekran 15.6, mniejsze nie wchodzą w grę

 

Pod uwagę biorę:

1. ASUS TUF Gaming FX505DY (Ryzen 5 3550H, RX560X)

2. Huawei MateBook D 15.6" (i5-8250U, MX150)

3. Kupno czegoś na GTX 1050 i i5 8th gen, ale na wariackich papierach - często widuję aukcje, że ktoś wziął laptopa od operatora komórkowego (orange, t-mobile itd), i sprzedaje go w dobrej cenie - za mniej niż 3000zł idzie dorwać bez trudu np. ROG Strix GL503V.

 

 

Ogólnie to tak:

-Pierwsza opcja kusi, ale podobno laptop jest wykonany tragicznie (a z powodu tragicznej matrycy i wykonania odrzuciłem IdeaPad 330 z 1050 i i5 8300h), a czas pracy na baterii to porażka

-Druga opcja jest głosem rozsądku - porządny, metalowy laptop, z dobrą baterią. W zasadzie odrzuca mnie tylko myśl, że za te 3000zł, mogę mieć coś mocniejszego niż MX150 (co nie zmienia faktu, że raczej.. nawet MX150 bez trudu mi wystarczy)

-Trzecia opcja - sam nie wiem co myśleć - obawiam się o gwarancję. W końcu będę mieć laptopa, z dowodem zakupu (albo i kserem tego dowodu!) na którym będzie widniała inna osoba niż ja. Ktoś wie, jak to w praktyce jest z gwarancją?

 

Czekam na rady i sugestie. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie świetnie tutaj poradziłeś.

 

Jeżeli chodzi o wydajność ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256 2999 zł

Najwydajniejsza opcja z podanych. Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie, podświetlana klawiatura, całkiem niezła kultura pracy, łatwy dostęp do podzespołów. Wykonanie tragicznie nie jest lecz obudowa się mocno ugina i palcuje.

 

Alternatywa dla Huawei

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/1TB MX150 IPS 2799 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor whisky lake minimalnie wydajniejszy, miejsce na dysk SSD PCIe, podświetlana klawiatura, przyjemne audio. Do tego dysk SSD oddzielnie lepszej jakości ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro 239 zł

 

Wybór jest dość ciężki, jeżeli masz mocnego PC w domu oraz gry są sporadycznie to osobiście wybrałbym Huawei lub HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli ten Asus jak chodzi o jakość wykonania nie jest aż taki tragiczny? Widziałeś go na żywo? Ja niestety nie, a szkoda, bo wtedy bym wiedział :(

 

HP rozważałem, ale z tego co czytałem - jakość wykonania jednak jest gorsza niż w Matebooku, a delikatnie lepszy procesor do mnie nie przemawia aż tak - tak samo jak podświetlana klawiatura. Między HP a Huawei wybrał bym tego drugiego.

 

Natomiast teraz nie wiem co z tym Asusem, skoro nie jest on tak tragicznie wykonany, to może warto..W końcu kosztuje tyle samo co Matebook a jest mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdarzyło się, nie mówię że jest to model nie wiadomo jakiej klasy dla mnie porównywalne wykonanie do Acer Nitro 5, jest to plastik więc nie można oczekiwać cudów. Dodatkowo zawiasy mogły być lepsze.

 

Zawsze masz 14 dni zwrotu, ewentualnie zamówić oba i na miejscu zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, rozumiem..

Jeszcze opcja 3 mnie zastanawia, ale obawiam się o tą gwarancję.

 

Co do Asusa - Dochodzi jeszcze fakt, że to AMD. Mam grafikę od AMD w PC. Jeśli jakość oprogramowania jest na tym samym poziomie, to słabo to wygląda.

Ciekawe jak będzie ze wsparciem (sterownikami) za te 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD zawsze ma trochę gorsze wsparcie lecz je posiada sterowniki wychodzą tylko w późniejszym czasie.

 

Trzecia opcja to już musi być Twój wybór, jeżeli chodzi o laptop to jest o tyle lepiej że nie mogą Ci go zablokować przy braku spłat rat, w telefonach są ciekawe przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze konstrukcję się różnią?

Wyjście na płycie do podłączenia dodatkowego dysku zapewne jest, ale pytanie pozostaje czy jest złącze SATA i kieszeń na dysk- zdarzały się wersje które nie posiadały tych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dalej nie oznacza że nie można go zamontować.

 

Wszystko można jak kupisz odpowiednie kabelki, kieszeń i dysk. Tylko po co się bawić w takie coś skoro w tej samej cenie (po dokupieniu dodatków) dostaniesz laptopa kompletnie wyposażonego. Dochodzi do tego jeszcze kwestia gwarancji, która może być po prostu nie uznana ze względu na ingerencję w laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...