Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rocky88

Problemy z konfiguracją drukarki sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje pomocy w konfiguracji drukarki sieciowej Brother DCPL2532DW. Ogólnie udało mi się optymalnie skonfigurować, i drukowanie oraz skanowanie jest możliwe z każdego komputera w sieci. Jednak chciałbym aby drukarka filtrowała adresy IP. Wszedłem w opcje drukarki i ustawiłem filtrowanie IPv4, oraz wpisałem wybrane adresy ip wraz z maskami. Wszystko się zapisało. Jednak problem polega na tym że drukarka nic sobie z tych ustawień nie robi. Nadal możliwe jest wydrukowanie dokumentu z komputera, który nie jest na liście dopuszczonych. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie popełniam błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz jaka jest polityka (zazwalaj na wszystko co nie zablokowane, czy blokuj wszystko poza tym co dozwolone). Oczywiście w tym modelu może tego nie być, bo nie znam tej drukarki 

 

zrób VLANy i po kłopocie ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podajesz maskę, to na podstawie adresu IP drukarka ustala zakres adresów w sieci, które pasują do danej maski.

Czyli w wypadku podania adresu 192.168.1.10 i maski 255.255.255.0 dopuszczone zostaną wszystkie komputery z sieci 192.168.1.0-255

Formularz powinien przyjąć sam adres IP bez maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz jaka jest polityka (zazwalaj na wszystko co nie zablokowane, czy blokuj wszystko poza tym co dozwolone). Oczywiście w tym modelu może tego nie być, bo nie znam tej drukarki 

 

zrób VLANy i po kłopocie ;-) 

 

 

A jak to skonfigurować?

 

Jeżeli podajesz maskę, to na podstawie adresu IP drukarka ustala zakres adresów w sieci, które pasują do danej maski.

Czyli w wypadku podania adresu 192.168.1.10 i maski 255.255.255.0 dopuszczone zostaną wszystkie komputery z sieci 192.168.1.0-255

Formularz powinien przyjąć sam adres IP bez maski.

 

Formularz nie przyjmuje samego adresu. Automatycznie dodaje maske 255.255.255.255

post-493400-1555610320721_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w teorii powinno być dobrze. W starszych softach Bothera nie trzeba było podawać maski, ale 255.255.255.255 też działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podajesz maskę, to na podstawie adresu IP drukarka ustala zakres adresów w sieci, które pasują do danej maski.

Czyli w wypadku podania adresu 192.168.1.10 i maski 255.255.255.0 dopuszczone zostaną wszystkie komputery z sieci 192.168.1.0-255

Formularz powinien przyjąć sam adres IP bez maski.

 

prawie

klasa adresowa to raz, dwa adres sieci (np. 192.168.0.0) i na to masz maskę iluśtam bitową (np. 24bity, 255.255.255.0) i to określa Ci, jaki masz adres sieci i ile możesz zaadresować hostów

przy masce 24boitowej, masz w teorii 254 a jak się uprzesz to i mniej, możesz mieć jeszcze np. bramę, inne bądź i adres rozgłoszeniowy zwykle pod .255 na ostatnim oktecie (ipv4).

 

A jak to skonfigurować?

Formularz nie przyjmuje samego adresu. Automatycznie dodaje maske 255.255.255.255

 

ustaw maskę albo 24 albvo 16 bit, czyli 255.255.255.0 lub 255.255.0.0 - wg mnie maska 32bit nie pozwala Ci na dodanie jakiegokolwiek hosta

Ps. może drukarka nie lubi adresacji 0 - czyli zmień testowo na 192.168.1.25.Ps czy te checkboxy da się zaznaczyć? 

 

A jak to skonfigurować?

zależy jaki masz sprzęt.

Generalnie na przełączniku obsługującym 802.1Q możesz sobie przypisać do portów określony VLAN, który grupuje porty w sieci wirtualne. Np. port 1,2,3,4 mają VLAN 20, a 5,6,7,8 VLAN 30. E efektcie int 1-4 będą się komunikowały (pingowaly), 5-8 między sobą też, ale np. te dwa VLANy już nie, chyba że na to pozwolisz. Nawiasem mówiąc temat niezwykle ciekawy, tagowanie ramek, ramki nietagowane, protokół VTP, STP etc. Jak Cię interesuje, to poczytaj sobie np. to co poniżej podlinkowałem.

 

Tu masz kilka słów na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie

klasa adresowa to raz, dwa adres sieci (np. 192.168.0.0) i na to masz maskę iluśtam bitową (np. 24bity, 255.255.255.0) i to określa Ci, jaki masz adres sieci i ile możesz zaadresować hostów

przy masce 24boitowej, masz w teorii 254 a jak się uprzesz to i mniej, możesz mieć jeszcze np. bramę, inne bądź i adres rozgłoszeniowy zwykle pod .255 na ostatnim oktecie (ipv4).

 

 

 

ustaw maskę albo 24 albvo 16 bit, czyli 255.255.255.0 lub 255.255.0.0 - wg mnie maska 32bit nie pozwala Ci na dodanie jakiegokolwiek hosta

Ps. może drukarka nie lubi adresacji 0 - czyli zmień testowo na 192.168.1.25.Ps czy te checkboxy da się zaznaczyć?Tu masz kilka słów na ten temat

 

Ustawiałem maske na 24 oraz 16 bit, ale nic to nie dało. Bez znaczenia co tam wpisze bo efekt jest taki sam - Drukarka ma w d moje ustawienia. Myśle że zmiana adresacji w sieci na statyczną niczego nie zmieni. Gdyby to miało znaczenie to nie mogłbym w ogóle nic wydrukować. A Brother działa prawidłowo na każdym urządzeniu mogę wydrukować/skanować. Tak checboxy można zaznaczyć ale tylko w celu zapisania danych, i robilem to wielokrotnie. Soft ogólnie zapamietuje wpisane adresy ip/maski, ale np nie udało mi sie uaktualnić daty/godziny na drukarce (nie chce sie zapisać).

 

 

zależy jaki masz sprzęt.

Generalnie na przełączniku obsługującym 802.1Q możesz sobie przypisać do portów określony VLAN, który grupuje porty w sieci wirtualne. Np. port 1,2,3,4 mają VLAN 20, a 5,6,7,8 VLAN 30. E efektcie int 1-4 będą się komunikowały (pingowaly), 5-8 między sobą też, ale np. te dwa VLANy już nie, chyba że na to pozwolisz. Nawiasem mówiąc temat niezwykle ciekawy, tagowanie ramek, ramki nietagowane, protokół VTP, STP etc. Jak Cię interesuje, to poczytaj sobie np. to co poniżej podlinkowałem.

 

Tu masz kilka słów na ten temat

 

Rozumiem że chodzi o te porty na ruterze pod które podłączam skrętke? A temat dotyczy routingu statycznego? Sęk w tym że drukarka nie ma Ethernetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...